Kuidas TWRP-i taastekeskkonda oma Android-telefoni välklampida

Kui soovite juurida, flashida kohandatud ROM-i või muul viisil oma Android-telefoni sisemusse kaevata, on selleks hea viis kohandatud taastamine nagu TWRP. Siit saate teada, kuidas seda oma telefonis välgutada.

SEOTUD:Mis on kohandatud taastamine Androidis ja miks ma seda tahan?

Teie telefoni taastekeskkond on tarkvara, mida te harva näete. Seda kasutab teie telefon Android-värskenduste installimiseks, tehaseseadete taastamiseks ja muude ülesannete täitmiseks. Google'i vaikerežiimi taasterežiim on üsna lihtne, kuid kolmanda osapoole taastamine - näiteks Team Win Recovery Project (või TWRP) - võimaldab teil teha varukoopiaid, installida ROM-e, juurida telefoni ja teha palju muudki. Nii et kui soovite oma telefoni tugevalt näpistada, siis tõenäoliselt vajate seda. Lisateavet selle kohta, kuidas kohandatud taasted toimivad, saate lugeda meie selleteemalisest artiklist. Täna näitame teile, kuidas üks installida.

Esiteks: avage seade ja veenduge, et see oleks ühilduv

See protsess töötab ainult siis, kui olete oma booloaderi lukustanud. Nii et kui te pole seda veel teinud, vaadake alustamiseks meie juhendit. Kui olete lõpetanud, tulge siia tagasi TWRP-d vilkuma. (Kui teie telefoni alglaadurit ei saa avada, peate TWRP-d vilkuma mõne muu meetodi abil.)

Lisaks veenduge, et teie telefonil oleks saadaval TWRP-i versioon, ja uurige TWRP-i veebisaidil ja XDA arendajatel veidi, et veenduda, et pole mingeid veidrusi. Näiteks: mõned uued telefonid, näiteks Nexus 5X, on vaikimisi krüptitud, kuid kui TWRP esmakordselt Nexus 5X jaoks välja tuli, ei toetanud see krüpteeritud telefone. Niisiis pidid Nexus 5X-i kasutajad enne TWRP-i installimist oma telefoni pühkima ja dekrüpteerima või krüpteeritud seadmeid toetava TWRP-i värskenduse ootamiseks paar kuud. Enne protsessi alustamist veenduge, et olete teadlik kõigist sellistest seadmespetsiifilistest veidrustest.

Selle protsessi läbiviimiseks vajate arvutisse installitud Android Debug Bridge'i (ADB), samuti telefoni USB-draivereid. Kui avasite oma alglaaduri ametlikul viisil, on teil need tõenäoliselt juba olemas, kuid kui ei, siis vaadake sellest juhendist, kuidas neid hankida.

Lõpuks varundage telefonis kõik, mida soovite säilitada. See protsess ei tohiks teie telefoni pühkida, kuid fotode ja muude oluliste failide kopeerimine arvutisse on alati hea mõte, enne kui hakkate süsteemiga jamama.

Esimene samm: lubage USB-silumine

Järgmisena peate oma telefonis lubama mõned valikud. Avage telefoni rakenduste sahtel, puudutage ikooni Seaded ja valige „Teave telefoni kohta”. Kerige lõpuni ja puudutage üksust „Järjenumber” seitse korda. Peaksite saama sõnumi, milles öeldakse, et olete nüüd arendaja.

Minge tagasi põhiseadete lehele ja allpool peaksite nägema uut valikut "Arendaja valikud". Avage see ja lubage USB silumine. Vajadusel sisestage oma parool või PIN-kood, kui seda palutakse.

Kui see on tehtud, ühendage telefon arvutiga. Peaksite nägema hüpikut pealkirjaga "Kas lubada USB-silumine?" oma telefoni. Märkige ruut „Luba alati sellest arvutist” ja puudutage nuppu OK.

Teine etapp: laadige oma telefoni jaoks alla TWRP

Seejärel minge TeamWini veebisaidile ja minge lehele Seadmed. Otsige oma seadet ja klõpsake sellel, et näha sellele saadaolevaid TWRP-allalaadimisi.

Sellel lehel on tavaliselt teada kogu seadmepõhine teave, mida peate teadma. Kui te ei saa aru, mida miski tähendab, saate tavaliselt lugeda rohkem XDA arendajate foorumist otsides.

Minge selle lehe jaotisse „Lingide allalaadimine” ja laadige alla TWRP-pilt. Kopeerige see kausta, kuhu olete ADB installinud, ja nimetage see ümber twrp.img. See muudab installimise käsu hiljem veidi lihtsamaks.

Kolmas samm: taaskäivitage oma alglaadur

TWRP-i välgutamiseks peate käivitama oma telefoni alglaaduri. See on iga telefoni puhul natuke erinev, nii et peate võib-olla oma seadme jaoks Google'i juhiseid järgima. Saate seda teha paljudes kaasaegsetes seadmetes, lülitades telefoni välja, hoides seejärel 10 sekundit enne nende vabastamist nuppe „Toide” ja „Helitugevuse vähendamine”.

Saate teada, et olete oma alglaadimislaadijas, kuna saate sarnase ekraani:

Teie telefoni alglaadija võib tunduda veidi teistsugune (HTC-del on näiteks valge taust), kuid see sisaldab tavaliselt sarnast teksti. Kiire Google'i otsingu abil leiate lisateavet selle kohta, kuidas jõuda oma konkreetse telefoni alglaadimisseadmega, nii et tehke seda enne jätkamist julgelt.

Neljas etapp: Flash TWRP telefoni

Kui olete laadimisrežiimis, ühendage telefon USB-kaabli abil arvutiga. Teie telefon peaks näitama, et seade on ühendatud. Avage oma arvutis kaust, kuhu olete ADB installinud, ja tõstuklahv + paremklõps tühjal alal. Valige käsk „Ava siin käsuviip”. Seejärel käivitage järgmine käsk:

kiirkäivitusseadmed

Käsk peaks tagastama seerianumbri, mis näitab, et see suudab teie telefoni ära tunda. Kui see ei õnnestu, minge tagasi ja veenduge, et olete kõik seni õigesti teinud.

Kui teie seade tuvastatakse kiirkäivitamise abil, on aeg TWRP-d vilkuma panna. Käivitage järgmine käsk:

kiirkäivituse välk taastamine twrp.img

Kui kõik läheb hästi, peaksite oma käsuviiba aknas nägema edukat teadet.

Viies etapp: käivitage TWRP-i taastesse

Eemaldage telefon vooluvõrgust ja kasutage helitugevuse vähendamise klahvi, et kerida alglaadija valikuni „Taastamine”. Selle valimiseks vajutage helitugevuse suurendamise või toitenuppu (olenevalt telefonist). Teie telefon peaks taaskäivituma TWRP-sse.

Kui TWRP küsib teilt parooli, sisestage parool või PIN-kood, mida kasutate telefoni avamiseks. Ta kasutab seda teie telefoni dekrüpteerimiseks, et see saaks juurdepääsu oma salvestusruumile.

Samuti võib TWRP küsida, kas soovite kasutada TWRP-d režiimis „Ainult kirjutuskaitstud”. Ainult lugemisrežiim tähendab, et TWRP eksisteerib teie telefonis ainult selle taaskäivitamiseni. See on vähem mugav, kuid see tähendab ka, et TWRP ei muuda teie süsteemi jäädavalt, mis on mõnele inimesele kasulik. Kui pole kindel, puudutage käsku „Hoidke ainult lugemiseks”. Võite alati korrata selle juhendi 3. ja 4. sammu, et hiljem TWRP-d uuesti vilkuda, kui soovite seda kasutada.

Kui olete lõpetanud, näete TWRP-i põhiekraani. Selle abil saate paljude muude ülesannete kõrval luua Nandroidi varukoopiaid, taastada varasemaid varukoopiaid, flash-ZIP-faile nagu SuperSU (mis juurutab teie telefoni) või välkmälu kohandatud ROM-e.

Praegu on kõige olulisem teha telefoni varundamine enne muude muudatuste tegemist.

Puudutage TWRP põhiekraanil nuppu „Varundamine”. Valige „Boot”, „System” ja „Data” ning pühkige nende varundamiseks allosas olevat riba. (Võite ka koputada ülaosas olevat valikut „Nimi”, et anda varukoopiale paremini äratuntav nimi.)

Varundamine võtab aega, nii et andke talle aega. Kui see on lõppenud, minge tagasi varundamismenüüsse. Tühjendage kõik suvandid ja kerige alla. Kui teil on pärast taastamist loetletud spetsiaalne sektsioon, näiteks WiMAX, PDS või EFS, kontrollige seda ja tehke veel üks varukoopia. See sektsioon sisaldab tavaliselt teie EFS-i või IMEI-teavet, mis on ülioluline. Kui see kunagi rikutakse, kaotate andmesideühenduse ja saate selle varundamise taastada, et telefon uuesti toimiks.

Ja kui TWRP küsib kunagi, kas soovite oma telefoni juurida, valige käsk „Ära installi”. Parem on SuperSU uusimat versiooni ise välgutada, mitte lasta TWRP-l seda teie eest teha.

SEOTUD:Kuidas juurutada oma Android-telefon SuperSU ja TWRP abil

Kui olete oma esimesed varukoopiad teinud, võite vabalt uurida TWRP-d, juurida telefoni, flashida uue ROM-i või taaskäivitada Androidi. Pidage lihtsalt meeles: tehke varukoopia enne, kui midagi muud TWRP-s ette võtate, et te oma telefoni sellega sassi ei aja!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found