Kuidas vähendada WinSXS-i kausta suurust Windows 7 või 8 puhul

WinSXS-i kaust aadressil C: \ Windows \ WinSXS on tohutu ja kasvab edasi, seda kauem olete Windowsi installinud. See kaust kogub aja jooksul tarbetuid faile, näiteks süsteemikomponentide vanad versioonid.

See kaust sisaldab ka desinstallitud, keelatud Windowsi komponentide faile. Isegi kui teil pole Windowsi komponenti installitud, asub see teie WinSXS-kaustas ja võtab ruumi.

Miks WinSXS-i kaust liiga suureks saab?

Kaust WinSXS sisaldab kõiki Windowsi süsteemikomponente. Tegelikult on mujal Windowsis olevad komponentfailid lihtsalt lingid failidele, mis asuvad kaustas WinSXS. Kaust WinSXS sisaldab kõiki operatsioonisüsteemi faile.

Kui Windows värskendusi installib, kukutab see uue Windowsi komponendi kausta WinSXS ja hoiab vana komponendi kaustas WinSXS. See tähendab, et iga teie installitud Windowsi värskendus suurendab teie WinSXS-i kausta suurust. See võimaldab teil juhtpaneelilt desinstallida operatsioonisüsteemi värskendused, mis võivad lollaka värskenduse korral olla kasulikud, kuid see on funktsioon, mida kasutatakse harva.

SEOTUD:7 viisi kõvakettaruumi vabastamiseks Windowsis

Windows 7 tegeles sellega, lisades funktsiooni, mis võimaldab Windowsil pärast uue Windowsi hoolduspaketi installimist puhastada vanad Windowsi värskendusfailid. Idee oli selles, et süsteemi saaks regulaarselt koos hoolduspakettidega puhastada.

Kuid Windows 7 nägi ainult ühte hoolduspaketti - Service Pack 1 -, mis ilmus 2010. aastal. Microsoft ei kavatse uut käivitada. See tähendab, et juba üle kolme aasta on Windowsi värskenduste desinstallimisfailid Windows 7 süsteemides üles kerkinud ja neid ei olnud võimalik hõlpsasti eemaldada.

Puhastage värskendusfailid

Selle probleemi lahendamiseks importis Microsoft hiljuti ühe funktsiooni Windows 8-st Windows 7-ni. Nad tegid seda ilma suurema kärata - see esitati tüüpilises väiksemas operatsioonisüsteemi värskenduses, selline, mis üldiselt uusi funktsioone ei lisa.

SEOTUD:6 viisi kõvakettaruumi vabastamiseks, mida Windowsi süsteemifailid kasutavad

Selliste värskendusfailide puhastamiseks avage viisardipuhasti viisard (puudutage Windowsi klahvi, tippige menüüs Start käsk „ketta puhastamine” ja vajutage sisestusklahvi). Klõpsake nuppu "Süsteemifailide puhastamine", lubage suvand "Windows Update Cleanup" ja klõpsake nuppu "OK". Kui olete oma Windows 7 süsteemi juba paar aastat kasutanud, saate tõenäoliselt vabastada mitu gigabaiti ruumi.

Järgmine kord pärast selle taaskäivitamist võtab Windows süsteemifailide puhastamiseks paar minutit aega, enne kui saate sisse logida ja töölauda kasutada.

Kui te ei näe seda funktsiooni kettapuhastuse aknas, olete tõenäoliselt oma värskenduste taga - installige uusimad värskendused Windows Update'ist.

SEOTUD:Kuidas Windows süsteemiülesannete jaoks ülesannete ajakava kasutab?

Windows 8 ja 8.1 sisaldavad sisseehitatud funktsioone, mis teevad seda automaatselt. Tegelikult on Windowsi kaasatud StartComponentCleanupi kavandatud ülesanne, mis töötab automaatselt taustal, puhastades komponendid 30 päeva pärast nende installimist. See 30-päevane periood annab teile värskenduse desinstallimiseks aega, kui see probleeme tekitab.

Kui soovite värskendusi käsitsi puhastada, võite kasutada ka Windowsi värskenduste puhastamise suvandit kettakasutuse aknas, nagu ka Windows 7-s. (Selle avamiseks puudutage Windowsi klahvi, tippige sooritage otsing ja klõpsake kuvataval otseteel „Kettaruumi vabastamine mittevajalike failide eemaldamisega”.)

Windows 8.1 annab teile rohkem võimalusi, mis võimaldab teil sunniviisiliselt eemaldada kõik eelmised desinstallimata komponentide versioonid, ka need, mida pole olnud rohkem kui 30 päeva. Need käsud tuleb käivitada kõrgendatud käsuviibas - teisisõnu, käivitage administraatorina käsuviiba aken.

Näiteks desinstallib järgmine käsk kõik varasemad komponentide versioonid ilma kavandatud ülesande 30-päevase armuajata:

DISM.exe / online / Cleanup-Image / StartComponentCleanup

Järgmine käsk eemaldab hoolduspakettide desinstallimiseks vajalikud failid. Pärast selle käsu käivitamist ei saa te praegu installitud hoolduspakette desinstallida.

DISM.exe / online / Cleanup-Image / SPSuperseded

Järgmine käsk eemaldab kõigi komponentide kõik vanad versioonid. Pärast selle lõppu ei saa te praegu installitud hoolduspakette ega värskendusi desinstallida.

DISM.exe / online / Cleanup-Image / StartComponentCleanup / ResetBase

Eemaldage nõudmisel funktsioonid

Tänapäevased Windowsi versioonid võimaldavad teil soovi korral Windowsi funktsioone lubada või keelata. Nende funktsioonide loendi leiate Windowsi funktsioonide aknast, millele pääsete juurde juhtpaneelilt.

Isegi funktsioonid, mida te pole installinud - st funktsioonid, mida näete selles aknas märkimata - salvestatakse kõvakettale kausta WinSXS. Kui otsustate need installida, tehakse need teie WinSXS-i kaustast kättesaadavaks. See tähendab, et te ei pea nende funktsioonide installimiseks midagi alla laadima ega pakkuma Windowsi installikandjaid.

Need funktsioonid võtavad aga ruumi. Ehkki tavalistes arvutites ei tohiks see oluline olla, võivad ülimadalate salvestusruumidega kasutajad või Windowsi serveri administraatorid, kes soovivad oma Windowsi installimisi vähendada võimalikult väikeste süsteemifailide koguni, soovida need failid kõvakettalt eemaldada.

Sel põhjusel lisas Windows 8 uue võimaluse, mis võimaldab teil need desinstallimata komponendid WinSXS-i kaustast täielikult eemaldada, vabastades ruumi. Kui otsustate eemaldatud komponendid hiljem installida, palub Windows teil komponendifailid Microsofti alla laadida.

Selleks avage administraatorina käsuviiba aken. Kasutatavate funktsioonide nägemiseks kasutage järgmist käsku:

DISM.exe / Online / Eesti keel / Get-Features / Format: tabel

Näete funktsioonide nimede ja nende olekute tabelit.

Funktsiooni süsteemist eemaldamiseks kasutage järgmist käsku, asendades NAME selle funktsiooni nimega, mille soovite eemaldada. Vajaliku funktsiooni nime saate ülaltoodud tabelist.

DISM.exe / Online / Disable-Feature / Featurename: NIMI / Eemalda

SEOTUD:6 viisi kõvakettaruumi vabastamiseks, mida Windowsi süsteemifailid kasutavad

Kui käivitate uuesti käsu / Get-Features, näete nüüd, et funktsiooni olekuks on "Disabled with Loadload Removed", mitte lihtsalt "Disabled". Nii teate, et see ei võta arvuti kõvakettal ruumi.

Kui proovite Windowsi süsteemi nii palju kui võimalik vähendada, vaadake kindlasti meie loendeid viisidest, kuidas Windowsis kettaruumi vabastada ja süsteemifailide kasutatavat ruumi vähendada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found