CD või DVD kirjutamine Windows 10-s

Mõnikord peate failide teistega jagamiseks, varukoopiate tegemiseks või masinate vahel teabe edastamiseks CD või DVD kirjutama. Kuigi eelistame nüüd kasutada USB-mäluseadmeid ja võrguülekandeid nendel eesmärkidel, muudab Windows 10 siiski CD-R- või DVD-R-plaatide kirjutamise ("põletamise") lihtsaks. Siit saate teada, kuidas seda teha.

Esiteks: põhitõed

Enne alustamist eeldame, et teil on optiline andmekandja, mis on võimeline kirjutama teie valitud kettatüübile. See võib olla sisemine draiv või üks, mis ühendatakse teie arvutisse USB kaudu. Eeldame ka, et teil on installitud vajalikud draiverid. Õnneks töötab Windows 10 enamiku CD-R / W- ja DVD-R / W-draivide abil Plug and Play kaudu automaatselt, nii et te ei pruugi isegi draiverit installida.

Teil on vaja ka draiviga töötavaid tühje CD-R, CD-RW, DVD-R või DVD-RW plaate. Ja 4,7 GB DVD-d (või 8,5 GB kahekihilised DVD-d) mahutavad dramaatiliselt rohkem andmeid kui CD-d, mis mahutavad tavaliselt ainult umbes 700 MB. Siin on see, mis on meedia kirjutatavate ja ümberkirjutatavate versioonide puhul erinev.

  • CD-R, DVD-R: Need kettatüübid võimaldavad andmeid plaadile kirjutada. Neid ei saa füüsiliselt kustutada, kuigi Windows võib eirata plaadil olevaid „kustutatud” faile, kui valite Live File Systemi (vt allpool jaotist „Live-failisüsteemiga CD või DVD kirjutamine”).
  • CD-RW, DVD-RW: Need plaaditüübid võimaldavad plaadile andmeid kirjutada ja kustutada, ehkki neid saab kustutada ainult teatud arv kordi (tavaliselt umbes 1000), mis varieeruvad meediumibrändist sõltuvalt.

Meediumite valimisel pöörake tähelepanu draiverite ühilduvusele: Enamik salvestatavaid DVD-draive suudab kirjutada ka CD-R-plaate, kuid CD-R-draivid ei saa DVD-R-plaate kirjutada. Samuti ei saa te CD-ROM-draivis DVD-sid lugeda.

Valige, kuidas Windows plaati kirjutab

Alustame. Logige sisse oma Windowsi masinasse ja sisestage optilisse draivi tühi salvestatav CD või DVD. Niipea, kui selle sisestate, ilmub aken pealkirjaga “Plaadi kirjutamine”. Selles dialoogis küsitakse, kuidas soovite, et Windows plaadi kirjutamisega hakkama saaks. Siin on valikud ja mida need tähendavad.

  • Nagu USB-mälupulk: See võimaldab teil otse failide abil faile plaadile kirjutada ja kustutada, ilma et peaksite plaati lõplikult viimistlema või "masterdama". Kui kasutate ainult kirjutamiseks mõeldud CD-R- või DVD-R-ketast ja kustutate faili, ei kuvata seda faili enam Windowsis, kuid plaadil on siiski ruumi. Kuid kui kasutate ümberkirjutatavat plaati, saate failid käigu pealt kustutada, ilma et peaksite kogu plaati korraga pühkima. Puuduseks on see, et sel viisil loodud kettad ei ühildu tavaliselt Windows XP-st vanemate masinatega.
  • CD / DVD-mängijaga: See on traditsioonilisem meetod ketaste “meisterdamiseks”. Kui kopeerite failid draivi, kopeeritakse need ajutiselt kõigepealt kõvakettal asuvale alale, seejärel kirjutatakse need korraga kettale, kui valite File Exploreris valiku "Burn". Positiivne on see, et nii loodud kettad ühilduvad paremini Windowsi vanemate versioonidega.

Kui olete kirjutamismeetodi otsustanud, valige see. Seejärel sisestage plaadi pealkiri ja klõpsake nuppu „Next”.

Mis edasi saab, sõltub sellest, millise variandi valisite. Allpool käsitleme neid kõiki eraldi.

CD või DVD kirjutamine Live File Systemiga ("Nagu USB-mälupulk")

Kui otsustasite viimases menüüs kasutada oma plaati „Nagu USB-mäluseade”, ei vaja CD- või DVD-le kirjutamine täiendavaid samme. Avaneb optilise kettaseadme File Exploreri aken ja sinna kirjutamiseks piisab, kui kopeerida failid otse File Explorerisse draivi. Võite faile aknasse lohistada või sinna kopeerida ja kleepida.

Nagu eespool mainitud, saate faile selle meetodi abil kustutada, kuid kui kasutate CD-R või DVD-R plaate, kustutate need ainult loogiliselt. Kustutatud andmed põletatakse endiselt füüsiliselt kettale, kuid need muutuvad ligipääsmatuks. Näiteks ütleme, et teil on 700 MB vaba ja kopeerite plaadile 10 MB andmeid. Nüüd on teil vaba 690 MB. Kui kustutate 10 MB andmeid, on teil endiselt vaba ainult 690 MB.

Teiselt poolt, kui kasutate ümberkirjutatavat plaadivormingut, tegeleb Windows failide kustutamisega lennult ja saate failide kustutamisel plaadi salvestusruumi taastada.

Niipea, kui soovite plaati väljastada, teeb Windows mõned viimistlustööd enne, kui draiv plaadi välja sülitab. Pärast seda võite selle uuesti sisestada ja uuesti kirjutada või mõnes teises masinas lugeda.

SEOTUD:Failide ja kaustade kopeerimine või teisaldamine Windows 10-s

Master-CD või DVD kirjutamine ("CD / DVD-mängijaga")

Kui otsustasite viimases menüüs oma plaadi kasutada koos CD / DVD-mängijaga, avaneb teie optiline kettaseade File Exploreri aknas. Aknas näete päist pealkirjaga "Plaadile kirjutamiseks valmis failid".

Kui lohistate (või kopeerite ja kleepite) faile sellesse aknasse, kuvatakse need selles aknas, mis on sisuliselt lõpliku masterdatud plaadi peatusala. Faile ei kirjutata füüsiliselt tegelikule kettale enne, kui otsustate plaadi põletada File Exploreris.

Kui olete kõik, mida soovite plaadile kirjutada, kopeerite, valige File Exploreri akna tööriistariba menüüst "Drive Tools", seejärel valige "Finish Burning".

(Paremklõpsake ka File Exploreris optilise draivi ikooni ja valige „Burn to Disc”.)

Ilmub viisard “Plaadile kirjutamine”. Sisestage plaadile pealkiri ja valige seejärel salvestamise kiirus. Tavaliselt on ohutu valida võimalikult suur kiirus. Seejärel klõpsake nuppu „Järgmine“.

Järgmisena näete failide plaadile kirjutamise korral edenemisriba ja eeldatavat valmimisaega.

Kui protsess on lõpule jõudnud, väljastatakse plaat automaatselt teie optilisest meediumiseadmest ja viisard küsib teilt, kas soovite samad failid teisele kettale kirjutada. Sel juhul märkige ruut „Jah, kirjuta need failid teisele kettale” kõrval olevale ruudule ja seejärel klõpsake nuppu „Järgmine”. Teil on sama protsess uuesti läbi.

Kui olete plaatide praeguseks kirjutamise lõpetanud, klõpsake lihtsalt nuppu „Lõpeta”.

Pärast seda on teie äsja kirjutatud CD või DVD kasutamiseks valmis.

Pidage meeles, et teadus on näidanud, et salvestatavad CD- ja DVD-kettad ei ole arhiivikandjad, mis tähendab, et on suur oht, et madala kvaliteediga optilised andmekandjad võivad teie andmed kaotada, lihtsalt mitu aastat riiulil istudes. Seetõttu ei soovita me neid pikaajaliseks varundamiseks kasutada - kaaluge selle asemel välist kõvaketast või pilveteenust. Kuid optilised kettad võivad need olla näpuotsaga head, kui mõistate riske.

SEOTUD:Teie kirjutatud CD-d lähevad halvaks: siin peate tegema järgmist


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found