Kuidas kasutada Microsoft Wordi funktsiooni Võrdle

Kui olete töötajate koostöömeeskonnas või tegelete lihtsalt oma töö mitme versiooniga, on oluline osata järgmisi muutusi jälgida. Microsoft Wordis on tööriist Võrdle sisse ehitatud võimalus võrrelda kahte erinevust peaaegu ühesuguses dokumendis. Siit saate teada, kuidas seda kasutada.

Esiteks avage Word ja kõik dokumendifailid. (See võib olla üks neist, mida te võrdlete, teine ​​dokument täielikult või lihtsalt tühi projekt.) Klõpsake lindimenüü avamiseks ekraani ülaosas vahekaarti "Ülevaade", seejärel klõpsake nuppu "Võrdle" - see asub menüü parempoolse serva lähedal.

Kui avaneb teine ​​menüü, klõpsake uuesti nuppu „Võrdle”. Seejärel valige uues aknas oma kaks dokumenti: “Originaal” (või varasem) dokument ja “Muudetud” (või uuem) dokument. Kui te ei näe rippmenüüs kumbagi, klõpsake dokumendi sirvimiseks failibrauseri abil paremal asuvat kaustaikooni.

Jaotises „Silt muutub koos” saate määrata märkme, mis aitab teil jälgida, milline erinevus millisele dokumendile kuulub. Siinkohal märgistan oma "hiljem", kuna see on käsikirja viimane versioon. Märgendi saate lisada ainult muudetud dokumendile, kuid saate nende vahel vahetada topeltnoolega.

Täpsema valiku nägemiseks klõpsake nuppu „Veel”. Enamik neist on iseenesestmõistetavad ja kõik valikud on vaikimisi lubatud. Pange tähele valikut „Kuva muudatused kell”, mis näitab üksikuid muudatusi kas üks märk korraga (väga aeglane) või üks sõna korraga.

Klõpsake nuppu „OK”. Word avab ühes dokumendis keerulise välimusega paanide valiku. Vasakult paremale on teil üksikasjalik muudatuste loend, dokumendi “Muudetud” täielik vaade koos punaste märkidega vasakul veerisel, mis näitab muudatusi, ja topeltpaan, mis näitab virnastatud originaale ja muudetud dokumente. Hiirerattaga kerimine kerib kõik kolm esmast paani korraga, kuid võite kasutada kummagi paremal asuvaid kerimisribasid, et kerida üksikuid paane.

Siin on kõige kasulikum paan Muudatused. See näitab kõiki muudatusi, mis eemaldati ja mis lisati järjestuses dokumendi ülaosast allapoole. See on fantastiline viis näha teksti ja vormingu erinevusi ühe pilguga. Klõpsates paanil Muudatused mõnel kirjel, keritakse ülejäänud paanid koheselt vastavasse asukohta. Korralik!

Kui olete vahekaardi Redaktsioonid konkreetse redaktsiooni leidmiseks kasutanud, saate paremklõpsata keskpaanil asjakohasel tekstil. Muudatuse säilitamiseks või tagasivõtmiseks klõpsake nuppu „Nõustu” või „Hülga” (millele järgneb vastav toiming).

Saate selle võrreldud dokumendi salvestada eraldi failina, mis ei mõjuta ühtegi praegu vaadatavat dokumenti. Klõpsake lihtsalt nuppu Fail> Salvesta nimega ja salvestage see nagu kõik muud Wordi dokumendid.

Pange tähele, et funktsioon Võrdle pole saadaval, kui kummalgi dokumendil on paroolikaitse või selle muudatused on Wordis kaitstud. Seda sätet saate üksikdokumentides muuta, klõpsates nuppu Ülevaade> Jälgi muudatusi.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found