Kas peaksite oma Android-telefoni süsteemi vahemälu tühjendama?

Mõni Android-telefon salvestab ajutised failid, mida kasutatakse näiteks OS-i värskenduste jaoks vahemälu sektsioonis. Võib-olla olete kogu veebis näinud soovitusi, mis soovitavad teil selle partitsiooni aeg-ajalt kustutada, kuid kas see on hea mõte?

Mis on süsteemi vahemälu ja milliseid andmeid seal hoitakse?

Mõni aeg tagasi, Nougati-eelsetel päevadel, kasutas Android süsteemi värskendusfailide salvestamiseks süsteemi vahemälu. Sellest ajast alates on Android sellest eemaldunud, eelistades värskenduste installimiseks erinevat meetodit.

Paljudel tänapäevastel telefonidel pole praegu isegi süsteemi vahemälu. Kui teil on süsteemi vahemälu, asub see teie telefoni peamisest salvestusruumist eraldi partitsioonil. Sinna salvestatud failid ei võta kasutajatele ligipääsetavat ruumi - süsteemi vahemälu tühjendamine ei võimalda teil uusi rakendusi alla laadida, faile salvestada ega rohkem kassifotosid salvestada.

Süsteemi vahemälu erineb ka vahemällu salvestatud rakenduse andmetest, mis on rakenduste salvestatud andmed ja konkreetsed just selle rakenduse jaoks. Näiteks Spotify salvestab voogesitatud muusika kiiremaks (ja võrguühenduseta) taasesitamiseks vahemälufaili. Igal rakendusel on oma vahemälufail, mis on süsteemi vahemälufailist jateeb kasutajatele juurdepääsetav ruum. Selle vahemälu tühjendamine on suurepärane võimalus ruumi vabastamiseks - pidage meeles, et rakendus ehitab vahemälu selle kasutamise ajal uuesti üles, nii et selle tühjendamine pole püsiv lahendus, kui vajate rohkem ruumi.

SEOTUD:Miks pole Androidil enam vaja vahemälu partitsiooni

Kas peaksite süsteemi vahemälu pühkima?

Süsteemi vahemälu pühkimine ei tohiks probleeme tekitada, kuid ka sellest pole tõenäoliselt palju abi. Sinna salvestatud failid võimaldavad teie seadmel juurde pääseda tavaliselt viidatud teabele, ilma et peaksite seda pidevalt uuesti üles ehitama. Kui tühjendate vahemälu, ehitab süsteem need failid uuesti üles järgmisel korral, kui teie telefon neid vajab (nagu ka rakenduse vahemälu puhul).

Kuigi me ei soovita süsteemi vahemälu tühjendada - eriti regulaarselt või ilma põhjuseta -, võib see siiski aidata. Näiteks võivad need failid mõnikord rikutud olla ja probleeme tekitada. Kui teil on telefonis probleeme ja teil pole valikuid, võite proovida.

Telefoni vahemälu pühkimine

Nagu mainitud, pole mõnel telefonil süsteemi vahemälu partitsiooni. Testisime mitut telefoni ja vahemälu tühjendasid ainult OnePlusi ja Alcateli telefonid. Näiteks Samsung Galaxy, Google Pixeli ning Oppo ja Honori telefonidel sellist võimalust polnud. Nagu paljude Androidi asjadega, võib ka teie läbisõit erineda.

Telefoni vahemälu pühkimiseks peate kõigepealt seadme taaskäivitama taasterežiimis. Selleks lülitage seade välja, seejärel hoidke toite- ja helitugevuse vähendamise nuppu all, kuni telefon uuesti sisse lülitub. Kui see ei aita, võib nupu kombinatsioon teie seadmes olla erinev - vaadake vajadusel kasutaja dokumentatsiooni.

Teil võidakse paluda sisestada parool. Sel juhul sisestage taasterežiimi sisenemiseks lukustuskuva parool.

Mõnes seadmes võib puuteekraan taastamisel töötada, mis võimaldab teil puudutada valikut, mille soovite valida. Teiste puhul peate navigeerima erinevates valikutes, vajutades helitugevuse suurendamise ja vähendamise nuppe, kasutades toitenuppu sisestusklahvina.

Siit sõltub protsess teie konkreetsest seadmest, kuid otsite mingisugust valikut „Pühi vahemälu”. Probleemide tekkimisel peate võib-olla tutvuma konkreetse seadme dokumentatsiooniga.

Kui olete siiski leidnud õige valiku, valige see. Kuna see on pöördumatu otsus, võivad mõned seadmed paluda teil kinnitada, et soovite jätkata. Kui olete selle kinnitanud, peaks selle partitsiooni puhtaks pühkimine võtma vaid mõne sekundi.

Kui see on lõppenud, kasutage telefoni taaskäivitamiseks operatsioonisüsteemis taaskäivitamise valikut. Teie telefon lülitub normaalselt sisse ja kõik on valmis!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found