Kas Windowsi ReadyBoost on väärt kasutada?

Ühendage USB-mälupulk Windowsi arvutiga - isegi Windows 8 puhul - ja Windows küsib, kas soovite oma süsteemi ReadyBoosti abil kiirendada. Mis aga tegelikult on ReadyBoost ja kas see teie arvutit tegelikult kiirendab?

ReadyBoost võeti kasutusele Windows Vistas, kus see oli tugevalt reklaamitud funktsioon. Kahjuks pole ReadyBoost hõbedane kuul, mis muudab teie arvuti kiiremaks, ehkki see võib teatud piiratud olukordades kasulik olla.

Kuidas ReadyBoost töötab

ReadyBoost töötab koos SuperFetchiga. SuperFetch, mida tutvustatakse ka Windows Vistaga, jälgib arvutis kasutatavaid programme ja laadib nende rakendusfailid ja teegid enneaegselt automaatselt teie arvuti mällu (RAM). Rakenduse käivitamisel käivitub see kiiremini - arvuti loeb oma faile mälust, mis on kiirem, mitte kettalt, mis on aeglasem. Tühi RAM ei tee midagi head, nii et selle kasutamine sageli juurdepääsetavate rakenduste vahemäluna võib suurendada teie arvuti reageerimisvõimet.

SuperFetch kasutab tavaliselt teie arvuti mälu - see salvestab need failid teie RAM-i vahemällu. Kuid SuperFetch võib töötada ka USB-mälupulgaga - see on toimimisvalmis ReadyBoost. Kui ühendate USB-draivi arvutiga ja lubate ReadyBoosti, salvestab Windows SuperFetchi andmed teie USB-draivi, vabastades süsteemimälu. Erinevate väikeste failide lugemine USB-mälupulgalt on kiirem kui kõvakettalt lugemine, nii et see võib teoreetiliselt parandada teie süsteemi toimivust.

Miks pole ReadyBoost teie jaoks tõenäoliselt kasulik?

Siiani on see nii hea - kuid on ka konks: USB-mälu on aeglasem kui RAM. Parem on salvestada SuperFetchi andmed arvuti RAM-i kui USB-mälupulgale. Seetõttu aitab ReadyBoost ainult siis, kui teie arvutil pole piisavalt RAM-i. Kui teil on rohkem kui piisavalt RAM-i, pole ReadyBoost sellest tegelikult abi.

ReadyBoost sobib ideaalselt väikese RAM-iga arvutite jaoks. Kui Windows Vista välja anti, võrdles Anandtech ReadyBoostit ja nende võrdlusuuringu tulemused olid informatiivsed. Koos 512 MB RAM-iga (väga väike RAM-i maht - uued arvutid sisaldavad tänapäeval üldjuhul mitu gigabaiti) pakkus ReadyBoost mõningast paremat jõudlust. Kuid täiendava RAM-i lisamine parandas jõudlust alati palju rohkem kui ReadyBoosti kasutamine.

kui teie arvutil on RAM-i stress, on parem ReadyBoosti kasutamise asemel lisada rohkem RAM-i.

Pildikrediit: Glenn Batuyong Shutterstockis

Kui ReadyBoost on väärt kasutamist

Sellega seoses võib ReadyBoost siiski olla kasulik, kui teie praegusel arvutil on vähe RAM-i (512 MB või võib-olla isegi 1 GB) ja te ei soovi mingil põhjusel täiendavat RAM-i lisada - võib-olla on teil lihtsalt vaba USB kepp ümber lebama.

Kui otsustate kasutada ReadyBoostit, pidage meeles, et USB-draivi kiirus määrab ka selle, kui palju paremat jõudlust saate. Kui teil on vana aeglane USB-mälupulk, ei pruugi te jõudluse märgatavat kasvu isegi väikese RAM-i korral. Windows ei luba ReadyBoost'i kasutada eriti aeglastel USB-mälupulkadel, kuid mõned draivid on kiiremad kui teised.

Pildikrediit: Windell Oskay Flickris

Kokkuvõtlikult võib öelda, et tõenäoliselt ei paranda ReadyBoost teie arvuti jõudlust palju. Kui teil on väga vähe RAM-i (umbes 512 MB) ja väga kiire USB-draiv, võib jõudlus mõnevõrra suureneda - kuid selles olukorras pole see isegi tagatud.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found