Mida see tähendab, kui Microsoft lõpetab teie Windowsi versiooni toetamise

Microsoft toetab ainult nii kaua kõiki Windowsi versioone. Näiteks Windows 7 on praegu “laiendatud toes” kuni 14. jaanuarini 2020, pärast mida Microsoft seda enam ei toeta. See tähendab seda.

Rohkem turvavärskendusi pole

Kui Microsoft lõpetab Windowsi versiooni toetamise, lõpetab Microsoft selle operatsioonisüsteemi turbevärskenduste väljaandmise. Näiteks ei saa Windows Vista ja Windows XP enam turvavärskendusi, isegi kui neis leitakse olulisi turvaauke.

14. jaanuaril 2020 kehtib sama ka Windows 7 kohta. Isegi kui inimesed avastavad tohutuid turvaauke, mis mõjutavad Windows 7, ei väljasta Microsoft teile turbevärskendusi. Oled omaette.

Muidugi võite enda kaitsmiseks käitada viirusetõrjevahendeid ja muud turvatarkvara, kuid viirusetõrje pole kunagi täiuslik. Oluline on ka tarkvara käivitamine uusimate turvavärskendustega. Viirusetõrje on vaid üks kaitsekiht. Ja isegi turbeprogrammid kaotavad järk-järgult Windowsi vanemate versioonide toetuse.

Microsoft jätkab Windows 7 turvavärskenduste tegemist, kuigi te neid ei saa. Suured organisatsioonid võivad uuele operatsioonisüsteemile üleminekul teatud aja jooksul turvavärskenduste saamiseks alla kirjutada „kohandatud toe“ lepingutele. Microsoft tõstab hinda edasi, et julgustada neid organisatsioone tegelikult Windowsi uuele versioonile üle minema. Sama juhtus ka Windows XP-ga.

SEOTUD:Microsoft teeb Windows XP jaoks endiselt turvavärskendusi, kuid teil pole neid

Tarkvarafirmad lõpetavad ka selle toetamise

Kui Microsoft lõpetab operatsioonisüsteemi toetuse, on see signaal ka teistele tarkvara- ja riistvaraettevõtetele. Nad lõpetavad ka Windowsi vanema versiooni toetamise oma tarkvara ja riistvaraga.

See ei juhtu alati kohe, kuid siiski juhtub. Näiteks Windows XP tugi lõppes 8. aprillil 2014. Kuid Chrome lõpetas Windows XP toetamise alles 2016. aasta aprillis, kaks aastat hiljem. Mozilla Firefox lõpetas Windows XP toetamise 2018. aasta juunis. Steam loobub ametlikult Windows XP ja Windows Vista toest 1. jaanuaril 2019.

See võib võtta paar aastat - nagu Windows XP puhulgi -, kuid kolmanda osapoole tarkvara loobub Windows 7 tugi järk-järgult pärast tugiteenuse lõppu.

Tarkvaraettevõtted loobusid Windows Vista toetamisest kiiremini, kuna see oli palju vähem populaarne kui Windows XP.

SEOTUD:Windows XP tugi on lõppenud 8. aprillil 2014: miks Windows teid hoiatab

Uus riistvara ei pruugi töötada

Uued riistvarakomponendid ja lisaseadmed lakkavad töötamast ka teie süsteemis. Need vajavad riistvaradraivereid ja tootjad ei pruugi neid riistvaradraivereid teie vana, aegunud opsüsteemi jaoks luua.

Viimased Inteli protsessori platvormid ei toeta praegu isegi Windows 7 ja 8.1, kuigi need operatsioonisüsteemid on tehniliselt tänapäevalgi “laiendatud toes”. See juba algab ja Microsoft toetab endiselt Windows 7!

Muidugi, võite jätkata vana opsüsteemi kasutamist oma praeguse tarkvara ja riistvaraga, kuid teil pole tulevaste värskenduste või ühilduvuse garantiid.

SEOTUD:Kuidas (ja miks) blokeerib Microsoft Windows 7 värskendused uutel arvutitel

Millal lõpetab Microsoft toe?

Microsoft määratleb toetuse lõppemise kuupäevad aegsasti enne tähtaega, nii et need pole kunagi üllatused. Kõiki kuupäevi näete Microsofti Windowsi elutsükli teabelehel, nii et teate täpselt, kui kaua Microsoft teie Windowsi versiooni turvavärskendustega toetab.

Andke siin Microsoftile au. Vähemalt on Microsoftil ametlik poliitika. Apple lihtsalt lõpetab vanade macOS-i versioonide toetamise, kui see talle meeldib, ilma selge poliitikata.

SEOTUD:Kui kaua toetab Microsoft minu Windowsi versiooni turvavärskendustega?

Mida "tugi" üldse tähendab?

Tehniliselt öeldes on "tuge" mitut tüüpi.

Windows 10 tavalised tarbijaversioonid - st Windows 10 Home ja Windows 10 Pro - saavad funktsioonivärskendusi iga kuue kuu tagant. Seejärel hooldatakse neid värskendusi 18 kuud. See tähendab, et nad saavad turvavärskendusi kaheksateist kuud, kuid alati saate järgmise turberakenduse värskendamise kaudu rohkem turvavärskendusi saada. Windows 10 installib need uued versioonid igal juhul automaatselt.

Kuid kui kasutate mingil põhjusel endiselt Windows 10 Creators Update'i, lõpetas Microsoft selle toetamise 9. oktoobril 2018, kuna see ilmus 5. aprillil 2017.

Ettevõtetel ja haridusel põhinevaid väljaandeid kasutavatel ettevõtetel on võimalus mõnda neist värskendustest kauem kasutada. Windows 10 keeles on neid "hooldatud" kauem. Windows 10 LTSB-d kasutavatel organisatsioonidel on veelgi pikemad tugiajad.

Windowsi vanemate versioonidega on asjad natuke erinevad. Windows 7 lahkus peavoolu toest 13. jaanuaril 2015. See tähendab, et Microsoft peatas muud kui turvavärskendused. Laiendatud toe korral saab Windows 7 just turvavärskendusi. Need peatuvad 14. jaanuaril 2020. (Pange tähele, et Windows 7 saab turbevärskendusi ainult siis, kui olete installinud hoolduspaketi Service Pack 1.)

Windows 8.1 lahkus peavoolu toest 9. jaanuaril 2018 ja jätab laiendatud toe 10. jaanuaril 2023.

Peaksite uuendama pigem kui toetamata Windowsi

Me ei soovita kasutada Windowsi väljalaset, mida Microsoft enam ei toeta. See pole lihtsalt turvaline.

Soovitame minna üle uuemale Windowsi versioonile. Kas teile ei meeldi Windows 10? Mõelge siis Linuxile üleminekule, Chromebooki proovimisele või Maci ostmisele.

Muide, kuigi Windows 7-l on ainult kuni 14. jaanuarini 2020, saate selle trikiga siiski Windows 7-st või 8-st tasuta Windows 10-le uuendada.

SEOTUD:Windows 7, 8 või 8.1 võtmega saate endiselt Windows 10 tasuta hankida


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found