Mis vahe on Intel Core i3, i5, i7 ja X protsessorite vahel?

Samal ajal kui AMD on teel, on Intel arvutiprotsessorites ülekaalukalt esimene valik. Tuumprotsessorid on suurepärased kiibid lauaarvuti või sülearvuti jaoks, kuid mis vahe on Core i3, i5, i7, i9 ja X vahel?

Mis on põhiprotsessor?

Intel Core'i protsessorid jõudsid esmakordselt töölauale 2006. aasta keskel, asendades varem Inteli tippklassi protsessorid sisaldanud Pentium-liini.

Põhinimed “i” on peamiselt “kõrgel tasemel” kategooriad, mis aitavad protsessoreid eristada antud põlvkonnas. Konkreetne Core i nimi ei tähenda, et protsessoril on teatud arv südamikke, samuti ei taga see selliseid funktsioone nagu Hyper-Threading, mis võimaldab protsessoril juhiseid kiiremini töödelda.

Funktsioonide eripära võib põlvkondade vahel muutuda. Tehnoloogia arenedes muutub suurema jõudlusega odavate osade loomine odavamaks. See tähendab ka seda, et kord osades nagu Core i3 leitud funktsioonid võivad klassist täielikult kaduda.

Üldine jõudlus sarnastes protsessorites muutub ka põlvkondade vahel. Madalad täiustused protsessorite teabe töötlemisel toovad tavaliselt kaasa parema jõudluse, mõnikord madalama taktsagedusega kui eelmised protsessorite perekonnad.

Seetõttu on Core i3, Core i5 ja Core i7 nimetuste erinevused kõige olulisemad selle vastavas põlvkonnas. Näiteks seitsmenda põlvkonna „Kaby Lake” Core i7 ja kolmanda põlvkonna „Ivy Bridge” Core i7 võivad töötada sarnase kiirusega ja sarnase südamike arvuga. See on üldiselt mõttetu, kuna uuem osa töötab endiselt paremini - vaadake näiteks seda võrdlust UserBenchmarkis.

Seda silmas pidades on mõned juhised, mida saate kasutada, et mõista, mida kõik erinevad osad tähendavad.

Tuum i3: madalam ots

Intel Core i3 protsessorid on need, kus tuumkomplekt algab iga põlvkonna jaoks. Üldiselt on Core i3 protsessorite tuumade arv väiksem kui kõrgema klassi protsessoritel. Varem tähendas see, et Core i3 sai alguse kahetuumalistest protsessoritest, kuid viimaste põlvkondade jaoks on see tuumade arv töölaual tõusnud neljale.

Neil varasematel kahetuumalistel Core i3-del oli samuti neli lõime, mida nimetatakse ka Hyper-Threadingiks. Intel otsustas viimastel Core i3 põlvkondadel mitte niitide arvu kahekordistada; selle asemel ehitatakse nelja tuuma ja nelja lõimega protsessorit.

Core i3 protsessoritel on ka vahemälu väiksemad mahud (parda mälu). Nad töötavad vähem RAM-i kui teised Core protsessorid ja nende taktsagedus on erinev. Selle kirjutamise ajal on üheksanda põlvkonna Core i3 töölauaprotsessorite tippkiirus 4,6 GHz; see on siiski ainult kõrgema klassi Core i3-9350K.

Core i5: alumine keskklassi

Core i3-st kõrgem on Core i5. See on koht, kus soodsamalt jahtivad arvutimängijad otsivad protsessoritelt kindlaid pakkumisi. I5-l puudub tavaliselt Hyper-Threading, kuid sellel on rohkem südamikke (praegu kuus, mitte neli) kui Core i3. Samuti on i5 osadel suurem taktsagedus, suurem vahemälu ja need suudavad töödelda rohkem mälu. Integreeritud graafika on ka natuke parem.

Sülearvutitel näete uusi Hyper-Threadingiga Core i5 protsessoreid, kuid mitte lauaarvuteid.

Core i7: tipp teeb sammu tagasi

Alates 2017. aastast oli Core i7 protsessoritel Hyper-Threading lauaarvutitel, kuid uuematel põlvkondadel seda pole. Nendel protsessoritel on suurem tuumade arv (kuni kaheksa üheksandas põlvkonnas) kui i5-d, suurem vahemälu ja graafika jõudlus, kuid neil on sama mälumaht kui Core i5-il (ehkki see võib tulevikus muutuda ).

Core i9: uued juhid

Core i9 asub Inteli Core paki ülaosas. Siit leiate palju parimaid protsessoreid, näiteks Core i9-9900K - praegune mängude lemmik.

Praeguse üheksanda põlvkonna protsessorite Core i9 tasemel näeme kaheksat tuuma, 16 lõime, suuremat vahemälu kui Core i5 protsessorites, kiiremat taktsagedust (võimenduseks kuni 5 GHz) ja veel ühte graafikajõudlust. Kuid Core i9 protsessoritel on endiselt maksimaalne mälumaht nagu Core i5-l.

Core X: ülim

Intelil on ka harrastajatele, mängijatele, sisuloojatele või kellelegi muule, kes vajab sellist jõudlust, “prosumer” valikut uhkeid, tippklassi töölauaprotsessoreid (HEDT).

2019. aasta oktoobris teatas Intel uutest Core X osadest, mis ulatuvad 10–18 südamikuni (Core i9s max välja kaheksa). Nende hulka kuuluvad Hyper-Threading ja high boost kellad, kuigi need ei pruugi olla kõrgemad kui Core i9 protsessorid. Neil on ka suurem arv PCIe radasid ja nad saavad hakkama rohkem RAM-iga ning neil on palju suurem TDP kui teistel Core osadel.

Kumba peaksite ostma?

Põhitähised viitavad teatud protsessorite põlvkonna suhtelistele täiustustele. Kui Core number suureneb, suurenevad ka protsessorite võimalused, sealhulgas suurem tuumade arv, kiirem taktsagedus, rohkem vahemälu ja võime käsitseda rohkem RAM-i. Core X-is saate tavaliselt ka rohkem PCIe-radasid.

Kui olete mängur, otsige Core i7 ja uuemat versiooni. Kindlasti saate mängida uuema Core i5-ga, kuid Core i7 ja uuemate versioonidega saate tulevikukindlamaks. Sisu loojad peaksid vaatama Core i7 ja Core i9 protsessoreid, kuna soovite neid armsaid lõime.

Igapäevaste ülesannete jaoks, nagu veebibrauser, arvutustabelid ja tekstitöötlus, saab Core i3 selle töö tehtud.

Midagi, mida poodlemisel meeles pidada, pole siiski kõik Intel Core'i protsessorid integreeritud graafikaga. Need protsessorid lõpevad tähega “F” tähistamaks, et need on ilma GPU-deta, näiteks Core i3-9350KF, i5-9600KF ja i9-9900KF.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found