Kuidas seadistada kohandatud sisselogimisekraani taust Windows 7, 8 või 10 jaoks

Windows võimaldab muuta arvuti käivitamisel ilmuvad tervitusekraanid peaaegu kõigile piltidele, mida soovite kasutada. Windows 8-s ja 10-s on seda lihtne teha, kuid Windows 7-s üsna hästi varjatud.

Operatsioonisüsteemides Windows 8 ja 10 näete sisselogimisel tegelikult kahte erinevat ekraani. Esimene on lukustuskuva - sellel peate te sisselogimiseks teelt eemaldumiseks klõpsama või pühkima. Teine on sisselogimisekraan sisestage oma parool, PIN-kood või pildiparool. Lukustuskuva tausta saate muuta lihtsa sätte abil, kuid sisselogimisekraani tausta muutmiseks peate registrisse sukelduma. Windows 7-s on ainult üks sisselogimisekraan ja enne uue tausta valimist peate registris (või grupipoliitika kaudu) selle jaoks lubama kohandatud tausta.

SEOTUD:PIN-koodi lisamine oma kontole Windows 10-s

Windows 8 ja 10 kasutajad: määrake kohandatud lukustuskuva ja logige sisse taustad

SEOTUD:Kuidas kohandada lukustuskuva Windows 8 või 10 puhul

Windows 8 ja Windows 10 muudavad teie lukustuskuva kohandamise lihtsaks - peate vaid minema valikutesse Seaded> Isikupärastamine> Lukustuskuva. Ekraanid näevad Windows 8-s veidi erinevad kui Windows 10-s, kuid need on samad seaded.

SEOTUD:Kuidas muuta Windows 10 sisselogimisekraani tausta

Kahjuks pole Windows 8 ja 10 sisselogimisekraani tausta muutmiseks sama lihtsat sisseehitatud viisi. Selle asemel peate tuginema mõnele lahendusele. Soovitame teil üksikasju vaadata meie täielikust juhendist, kuid lühidalt on teil mõned võimalused:

  • Sisselogimise tausta ühevärviliseks muutmiseks peate Windowsi registrit kiiresti muutma.
  • Sisselogimise tausta muutmiseks kohandatud pildiks peate haarama kolmanda osapoole tööriista nimega Windows 10 sisselogimise pildivahetaja.

Ja jällegi soovitame täielikud juhised lugeda meie juhendist.

Windows 7 kasutajad: määrake kohandatud sisselogimise taust

Kohandatud sisselogimise tausta kasutamiseks Windows 7-s peate tegema kaks sammu. Kõigepealt teete registriredaktsiooni, mis lubas kohandatud taustad, ja seejärel salvestate soovitud pildi spetsiaalsesse Windowsi kausta. Näitame teile ka kolmanda osapoole tööriista, mida saate lihtsama alternatiivina kasutada.

Esimene samm: lubage Windows 7-s kohandatud taustad

Windows 7 puhul on kohandatud sisselogimise tausta määramise võimalus mõeldud originaalseadmete tootjatele (OEM-idele) nende süsteemide kohandamiseks, kuid miski ei takista teil seda funktsiooni ise kasutamast. Kõik, mida peate tegema, on muuta ühte registri väärtust ja seejärel panna pildifail õigesse asukohta.

See funktsioon on vaikimisi keelatud, nii et peate selle lubama registriredaktorist. Rühmapoliitika redaktorit saate kasutada ka siis, kui teil on Windowsi professionaalne versioon - käsitleme seda veidi hiljem selles jaotises.

Käivitage registriredaktor, vajutades nuppu Start, tippides regedit ja vajutades seejärel Enter.

Liikuge registriredaktoris järgmise võtme juurde:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Authentication \ LogonUI \ Background

Paremal paanil näete väärtust nimega OEMTaust. Kui te seda väärtust ei näe, peate selle looma, paremklõpsates taustaklahvi, valides Uus> DWORD (32-bitine) väärtus ja nimetades uue väärtuse nimeks „OEMBackground”.

Topeltklõpsake nuppu OEMTaust väärtus, et avada selle omaduste aken, määrake selle väärtuseks kastis „Väärtusandmed” väärtus 1 ja klõpsake siis nuppu „OK”.

Märkus. Kui valite mingil hetkel aknas Välimus ja isikupärastamine uue teema, lähtestatakse see registriväärtus. Teema valimine muudab võtme väärtuseks teema .ini-faili salvestatud väärtuse - see on tõenäoliselt 0. Kui muudate oma teemat, peate selle registri näpistamise uuesti tegema.

Kui teil on Windowsi Professional või Enterprise väljaanne, saate selle muudatuse teha registri asemel kohaliku grupipoliitika redaktori abil. Lisaboonusena võimaldab grupipoliitika sätete muutmine sellel püsida ka siis, kui muudate oma teemat.

Käivitage kohalik rühmapoliitika redaktor, vajutades nuppu Start, tippides „gpedit.msc” ja vajutades seejärel klahvi Enter.

Tutvuge kohaliku grupipoliitika redaktori akna vasakul küljel järgmise asukohaga:

Arvuti seadistamine \ haldusmallid \ süsteem \ sisselogimine

Paremal leiate sätte nimega „Kasuta alati kohandatud sisselogimise tausta”. Topeltklõpsake sellel seadel ja valige sätte atribuutide aknas valik „Lubatud” ja seejärel klõpsake nuppu „OK”.

Sõltumata sellest, kas lubasite kohandatud taustpildid registrit muutes või kohaliku grupipoliitika redaktori abil, on teie järgmine samm tegelikult soovitud pilt määrata.

Teine etapp: määrake kohandatud taustapilt

Võite kasutada mis tahes meeldivat pilti, kuid peate meeles pidama kahte asja:

  • Teie pilt peab olema väiksem kui 256 KB. Selle saavutamiseks peate võib-olla oma pildi teisendama JPG-vormingusse.
  • Proovige leida pilt, mis sobib teie monitori eraldusvõimega, nii et see ei tunduks venitatud.

Windows otsib kohandatud sisselogimisekraani taustpilti järgmisest kataloogist:

C: \ Windows \ System32 \ oobe \ info \ taustad

Vaikimisi ei ole kaustu "info" ja "taust" olemas, seega peate navigeerima kausta C: \ Windows \ System32 \ oobe ja looma alamkaustad ise.

Pärast kaustade loomist kopeerige soovitud taustpilt taustade kausta ja nimetage pildifail ümber nimeks “backgroundDefault.jpg”.

Märkus. Kui olete huvitatud, tuleb meie kasutatav pilt siit.

Muudatus peaks jõustuma kohe - pole vaja arvutit taaskäivitada. Esmakordsel väljalogimisel või ekraani lukustamisel näete oma uut tausta.

Alternatiiv: kasutage selle asemel kolmanda osapoole tööriista

SEOTUD:Kohandage Windows 7 sisselogimisekraani

Te ei pea seda käsitsi tegema. Selle protsessi jaoks teie jaoks automatiseerivad mitmesugused kolmandate osapoolte tööriistad, näiteks Windowsi sisselogimise taustavahetaja, mida oleme varem käsitlenud. Windowsi sisselogimise taustavahetaja ja muud utiliidid muudavad lihtsalt seda registriväärtust ja asetavad pildifaili enda jaoks õigesse kohta.

Vaikimisi sisselogimisekraani taastamiseks kustutage lihtsalt fail backgroundDefault.jpg. Kui kohandatud taustapilti pole saadaval, kasutab Windows vaikefooni.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found