Uuenduste tagasivõtmine ja desinstallimine Windows 10-s

Windows 10 installib värskendused taustal automaatselt. Enamasti on see hea, kuid mõnikord saate värskenduse, mis rikub asju. Sel juhul peate selle konkreetse värskenduse desinstallima.

Windows 10 on värskendamise suhtes agressiivsem kui eelmised versioonid. Enamasti on see hea, kuna liiga paljud inimesed ei vaevunud kunagi värskenduste - isegi kriitiliste turvavärskenduste - installimisega. Sellegipoolest on seal palju arvuteid ja konfiguratsioone ning aeg-ajalt värskendatud, mis teie süsteemi segamini ajab, võib see läbi libiseda. Halbade värskenduste päeva rikkumist saate vältida paaril viisil. Saate takistada teatud tüüpi värskendusi, nii et neid ei laadita automaatselt alla. Alates 2017. aasta kevadises loojate värskendusest saate kriitilisi värskendusi hõlpsalt peatada või edasi lükata kuu või kauem, kuni teised kasutajad neid katsetavad.

SEOTUD:Kuidas takistada Windows 10 värskenduste automaatset allalaadimist

Kahjuks pole neist strateegiatest abi, kui olete juba värskenduse alla laadinud ja installinud, mis midagi rikkus. See muutub veelgi keerulisemaks, kui see värskendus on oluline uus Windowsi versioon, näiteks 2017. aasta septembris välja antud sügisloojate värskendus. Hea uudis on see, et Windows pakub võimalust desinstallida suuremad versiooniuuendused ja väiksemad, tüüpilisemad Windowsi värskendused.

Desinstallige suuremad versiooniuuendused

Windows 10-s on kahte erinevat tüüpi värskendusi. Lisaks traditsioonilistele plaastritele vabastab Microsoft aeg-ajalt ka Windows 10 suuremaid „järguühendusi“. Esimene suurem Windows 10 värskendus oli 2015. aasta novembri värskendus, mis muutis selle versiooniks 1511. 2017. aasta septembris välja antud Fall Creators Update on versioon 1709.

Pärast suurema uue järgu installimist hoiab Windows failid, mis on vajalikud uue järgu desinstallimiseks ja teie eelmise juurde naasmiseks. Konks on see, et neid faile hoitakse alles umbes kuu aega. 10 päeva pärast kustutab Windows failid automaatselt ja te ei saa enam uuesti installida eelmisele versioonile.

SEOTUD:Kuidas saada Windowsi siseringi kasutajaks ja testida uusi Windows 10 funktsioone

Märkus. Ehitise tagasivõtmine töötab ka siis, kui olete osa Windows Insideri programmist ja aitate testida Windows 10 uusi, ebastabiilseid eelvaatejärku. Kui installitud järk on liiga ebastabiilne, saate tagasi liikuda selle juurde, mille installisite olid varem kasutanud.

Järgu taastamiseks klõpsake Windows + I, et avada rakendus Seaded, seejärel klõpsake valikut Värskenda ja turvalisus.

Valige ekraanil „Värskendus ja turvalisus” vahekaart „Taastamine” ja klõpsake jaotise „Tagasi varasema järgu juurde” nuppu Alusta.

Kui te ei näe jaotist „Mine tagasi varasema järgu juurde”, siis on praegusele järjele üleminekust möödunud rohkem kui 10 päeva ja Windows on need failid kustutanud. Samuti on võimalik, et käitasite kettapuhastuse tööriista ja valisite eemaldamiseks failid „Eelmised Windowsi installimised). Ehitisi käsitletakse praktiliselt nagu Windowsi uusi versioone, mistõttu desinstallite järgu samamoodi nagu desinstallige Windows 10 ja naasete Windows 8.1 või 7. Peate uuesti installima Windows 10 või taastama arvuti täisversioonist -süsteemi varundamine, et minna tagasi eelmisse järku pärast nende 10 päeva möödumist.

SEOTUD:Kuidas vabastada üle 10 GB kettaruumi pärast Windows 10 mai 2019 värskenduse installimist

Pange tähele ka seda, et järgu tagasivõtmine ei ole võimalus tulevastest uutest järk-järgult loobuda. Windows 10 laadib alla ja installib automaatselt järgmise välja antud suurema järgu. Kui kasutate Windows 10 stabiilset versiooni, võib see olla mõne kuu kaugusel. Kui kasutate Insideri eelvaate järkusid, saate tõenäoliselt uue komplekti palju varem.

Desinstallige tüüpilised Windowsi värskendused

Samuti saate desinstallida tavalised ja väiksemad värskendused, mida Microsoft pidevalt juurutab - täpselt nagu saaksite teha Windowsi eelmistes versioonides.

Selleks vajutage rakenduse Seaded avamiseks Windows + I ja seejärel klõpsake valikut Uuenda ja turvalisus.

Valige ekraanil „Värskendamine ja turvalisus” vahekaart „Windows Update” ja klõpsake linki „Värskenduste ajalugu”.

Klõpsake ekraanil „Värskenduste ajaloo kuvamine” linki „Desinstallige värskendused”.

Järgmisena näete programmide desinstallimiseks tuttavat liidest, kus kuvatakse hiljutiste värskenduste ajalugu installimise kuupäeva järgi. Konkreetse värskenduse otsimiseks selle KB-numbri järgi saate kasutada akna paremas ülanurgas asuvat otsingukasti, kui teate desinstallitava värskenduse täpset numbrit. Valige värskendus, mille soovite eemaldada, ja seejärel klõpsake nuppu „Desinstalli”.

Pange tähele, et see loend võimaldab teil eemaldada ainult värskendused, mille Windows on installinud pärast eelmise „järgu” installimist. Iga järk on värske tahvel, millele rakendatakse uusi väiksemaid värskendusi. Samuti ei saa kuidagi konkreetset värskendust igaveseks vältida, kuna see viiakse lõpuks järgmisse suuremasse Windows 10 järku.

Väiksema värskenduse enese uuesti installimise vältimiseks peate võib-olla alla laadima Microsofti tõrkeotsingu „Värskenduste kuvamine või peitmine” ja tulevikus värskenduse automaatse allalaadimise blokeerima. See ei peaks olema vajalik, kuid me pole täiesti kindlad, kas Windows 10 proovib lõpuks käsitsi desinstallitud värskendused uuesti alla laadida ja installida. Isegi tõrkeotsing „Kuva või peida värskendusi“ saab Microsofti sõnul seda ainult ajutiselt takistada.

Loodetavasti peaksid Windows 10 värskendused olema stabiilsemad kui kunagi varem tänu uuele Insideri programmile, mis võimaldab inimestel testida värskendusi enne massidesse jõudmist, kuid võite leida, et probleemse värskenduse desinstallimine ja fikseeritud ootamine on mingil hetkel vajalik .


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found