Mis vahe on Xbox One, Xbox One S ja Xbox One X vahel?

Xbox One'i on rohkem kui üks. Microsoft on juba välja andnud Xbox One S, mis on mõne värskendusega ümber kujundatud Xbox One. Microsoft avaldas ka suurema uuenduse nimega Xbox One X, mis ilmus 7. novembril 2017 ja kandis koodnime „Project Scorpio”.

Kõik Xbox One mudelid mängivad samu Xbox One mänge (ja isegi Xbox 360 mänge!). Uuemad mudelid võivad aga mängida neid samu mänge üksikasjalikuma graafika ja sujuvamate kaadritega. Siin on peamised erinevused.

Xbox One (välja antud 22. novembril 2013)

Xbox One originaal on teile ilmselt juba tuttav. Konsool ise on suur must VCR-stiilis karp. Kõik Xbox One paketid sisaldasid algselt Kinecti, Microsofti lahendust kõnetuvastuse, liikumise jälgimise ja kaablikarbi või muu teleteenuse juhtimiseks integreeritud infrapunaheliga.

Xbox One ilmus nädal pärast PlayStation 4 ja kaks konsooli konkureerisid omavahel otseselt. Xbox One oli natuke aeglasem ja 100 dollarit kallim kui PS4 (ei, tänu neile teleri ja Kinecti funktsioonidele). Selle tulemusena jõudis Sony müügiga edasi.

SEOTUD:Kas peaksite oma Xbox One jaoks ostma Kinecti? Mida see üldse teeb?

Sellest ajast peale on Microsoft käiku vahetanud. Microsoft viskas Kinecti enamikust Xbox One kimpudest välja ja vastas PlayStation 4 hinnale. Tegelikult on Microsoft Kinecti kõik maha jätnud. Kinecti saate ikkagi osta umbes 100 dollari eest ja ühendada see hiljem oma Xbox One'iga, kui soovite, kuid ärge oodake, et näete niipea ühtegi uut Kinecti toega mängu.

Kinect kaob ühel päeval ka järelturu lisana. Microsoft on selle tootmise juba lõpetanud.

Xbox One S (välja antud 2. augustil 2016)

Xbox One S on sujuvam, veidi kiirem Xbox One koos mõningate muude täiustustega. See maksab umbes 299 dollarit, umbes sama palju kui algne Xbox One maksab, ehkki Microsoft vähendab mõnikord hinda. Näiteks kärpis Microsoft Xbox One X väljakuulutamisel hinda 50 dollari võrra.

Seal, kus algne Xbox One oli must, on Xbox One S valge. Konsool ise on umbes 40% väiksem kui Xbox One ja sellel pole Xbox One'i tohutut võimsustellist. Konsool on väikestel nutikatel viisidel ümber kujundatud. Nüüd on konsooli esiküljel näiteks külje asemel USB-port, mis muudab USB-mälupulkade ühendamise lihtsamaks. Soovi korral võite ka Xbox One S-i püsti hoida.

Kinect puudub siin tegevuses. Kinectiga Xbox One S-i laevade mudelid puuduvad. Xbox One S-il pole konsooli tagaküljel spetsiaalset Kinecti porti, nagu algsel Xbox One-l. Kui ostate Kinecti ja soovite seda oma Xbox One S-ga kasutada, peate Microsofti hankima Kinect-USB-adapteri.

Ka Xbox One S-ga komplektis olev uus kontroller on valge. See sisaldab mõnda väiksemat täiustust, näiteks tekstuuriga tagakülg hõlpsamaks haaramiseks. Nüüd toetab see Bluetoothi, mis tähendab, et saate selle otse Windowsi arvutiga ühendada, ostmata Xboxi juhtmeta USB-adapterit. Kuid võite kasutada mis tahes Xbox One kontrolleri mudelit mis tahes Xbox One konsooliga.

SEOTUD:HDR-vormingus sõjad: mis vahe on HDR10 ja Dolby Visioni vahel?

Kapoti all on suured uued täiustused 4K eraldusvõime ja HDR-värvi tugi. Seda 4K täiustust näete ainult siis, kui teil on 4K teler, ja HDR-sisu saate ainult siis, kui teil on 4K teler, mis toetab HDR-10. Vastasel juhul ei märka te mingit erinevust. Kui teil on teler, mis toetab HDR-10 HDR asemel ainult Dolby Vision HDR-i, ei saa te HDR-sisu vaadata. Süüdistage oma teleri tootjat, et ta ei toeta mõlemat.

Kahjuks pole Xbox One S tegelikult piisavalt võimas 4K-mängude jaoks, nii et mänge mängitakse ikkagi tavapärase eraldusvõimega. 4K tugi on mõeldud peamiselt Netflixi või 4K Ultra HD Blu-ray ketaste filmidele ja telesaadetele.

Kuigi mängud ei saa 4K eeliseid ära kasutada, saavad nad Xbox One S-ga töötamisel kasutada HDR-i. See nõuab HDR-i toe lubamiseks mänguarendajat. Mõned mängude arendajad on tagasi läinud ja lisanud selle funktsiooni oma olemasolevatele plaastritega Xbox One mängudele, kuid mitte kõigil arendajatel.

Tehniliselt on Xbox One S natuke võimsam kui algne Xbox One. Selle graafikaprotsessor (GPU) töötab umbes 7,1% kiiremini. Microsofti sõnul näitab tema sisemine testimine, et see võib põhjustada mõnede mängude väikseid parandusi ja Eurogamer leidis, et see on tõsi. See pole suur põhjus täiendamiseks ja te ei pruugi paljude mängude erinevust isegi märgata.

Üldiselt on Xbox One S ümberkujundatud ja sujuvam konsool, mis toetab kaasaegsetes telerites 4K ja HDR-i. See ei saa tegelikult 4K-ga mänge mängida, kuid see on korralik peatus, kuni Microsoft vabastab konsooli, mis seda suudab. Arvestades, et see maksab sama palju raha kui Xbox One, on see kindlasti parem valik kui originaal.

Xbox One X (välja antud 7. novembril 2017)

Microsoft andis 7. novembril 2017 välja Xbox One'i olulise täienduse Xbox One X, mis oli selle arendusperioodil tuntud kui "Project Scorpio" ja Microsoft nimetas seda "maailma võimsaimaks konsooliks". See on oluliselt kiirem kui algne Xbox One ja lubab toetada tegelikke 4K-mänge - sisu renderdatakse 4K-ga, mitte lihtsalt suurendatakse. See sisaldab ka Ultra HD Blu-ray draivi, et saaksite vaadata 4K Blu-ray plaate.

Xbox One X maksab 499 dollarit. See on rohkem kui Xbox One S, kuid Xbox One S ei kao kuhugi.

Kuigi see on suur uuendus, pole see uus konsoolipõlvkond. Xbox One X-l pole eksklusiivseid mänge. Võite jätkata Xbox One'i mängude mängimist originaalsetes Xbox One'is ja Xbox One S-s, kuigi Xbox One X suudab mõnda mängu mängida suurema eraldusvõimega ja graafilisemate üksikasjadega. Teised mängud pakuvad sujuvamat kaadrit ja kiiremat laadimisaega. Microsoft reklaamib töötlemisvõimsust „6 terafloppi“, mis on praeguse Xbox One-ga võrreldes neli ja pool korda parem ning rohkem kui PlayStation 4 Pro 4.2 teraflops.

Xbox One X graafikaprotsessor töötab 1172 MHz juures, mis on parem kui Xbox One originaal 853 MHz. See sisaldab 1 TB sisemist salvestusruumi, samas kui Xbox One S algab 500 GB-st. Vaatamata kogu võimsusele on see kõigi aegade väikseim Xbox. See on kompaktsem kui Xbox One S ja valge asemel must. Nagu Xbox One S, ei sisalda ka Xbox One X spetsiaalset Kinecti porti.

See kiire riistvara on ainus piisavalt võimekas Xbox One, et käivitada ülitäpset VR-i. Seega on virtuaalse reaalsuse mängud tehniliselt Xbox One X-i jaoks ainuõiguslikud, kuna neid ei saa käitada ühegi teise Xbox One riistvaraga. Xbox One X ei toeta veel ühtegi VR-peakomplekti, kuid Microsoft tõukab Windows 10 jaoks täiesti uue ökosüsteemi "Mixed Reality" peakomplekte, mis võivad lõpuks Xbox One'ile jõuda.

See on Microsofti vastus Sony PlayStation 4 Pro-le, võimsamale PlayStation 4 konsoolile, mis suudab mänge mängida 4K-ga (ja ilmus 10. novembril 2016). PS4 Pro maksab siiski ainult 399 dollarit. Microsoft tegeleb Sony hüppeliselt ja omab nüüd kõige võimsamat konsooliriistvara, ehkki see ilmub peaaegu aasta pärast PS4 Plus'i ja maksab lisaks 100 dollarit.

See, mida kogu see jõud teie mängu jaoks tähendab, sõltub teie mängitavatest mängudest, kuna mõned mängud võivad pakkuda 4K-eraldusvõimet, teised aga kiiremat jõudlust madalama eraldusvõimega. See sõltub mängust ja sellest, mida arendaja on riistvara ärakasutamiseks teinud. Kui olete huvitatud sellest, kuidas konkreetne mäng Xbox One X-il paremini välja näeb või seda paremini mängib, otsige selle mängu võrgus võrdlust.

Millise Xboxi peaksite ostma?

Kui soovite täna Xbox One osta, peaksite tõenäoliselt originaalse Xbox One'i vahele jätma. Xbox One S peaks olema umbes sama hinnaga kui algne Xbox One ning see on uuem ja parem. Siiski võite leida Xbox One'i vanade mudelite hinnad veidi odavamad, eriti kui olete valmis ostma kasutatud või renoveeritud. Originaal Xbox One kaob tõenäoliselt ühel päeval poeriiulitelt.

Kui teil juba on Xbox One, pole Xbox One S suur versiooniuuendus. Kuigi see on edasiarendus, on kõik, mida tegelikult saate, 4K-videote vaatamise ja HDR-sisu mängudes vaatamise tugi - kui teil on kaasaegne teler, mis toetab neid funktsioone, ja mängud, mis toetavad HDR-i.

Xbox One X pakub palju rohkem energiat. Seda on ostuotsuste kaalumisel kaaluda. Kas soovite maksta parema graafika ja sujuvama jõudluse eest lisaks 200 dollarit? See on selline otsus, mida arvutimängijad on alati pidanud langetama, kuid nüüd saavad konsoolimängijad teha sama otsuse.

Kui te ei soovi võimsama konsooli eest lisatasu maksta, kuna tunnete rõõmu samade mängude mängimisest madalamate detailide seadetes, on Xbox One S endiselt suurepärane võimalus. See saab endiselt mängida pärast Xbox One X-i välja antud mänge, nii et te ei osta mõnda surevasse konsooli. Xbox One S ja Xbox One X eksisteerivad ka edaspidi kõrvuti. Mängud näevad Xbox One X-il paremad välja, kuid 4K-teleriga saate kõige paremini hakkama. Microsoft lubab küll, et Xbox One X muudab teie olemasoleva kogu paremaks ka 1080p teleris, nii et näete täiustusi igas teleris.

Pildikrediit: Microsoft


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found