Miks ütleb Chrome, et seda haldab teie organisatsioon?

Google Chrome ütleb, et seda haldab teie organisatsioon, kui mõnda Chrome'i brauseri seadet juhivad süsteemieeskirjad. See võib juhtuda, kui kasutate Chromebooki, arvutit või Maci, mida teie organisatsioon kontrollib, kuid ka teised teie arvutis olevad rakendused saavad reegleid seada.

Mis on haldus Chrome'is?

Haldus on funktsioon, mis võimaldab administraatoritel Chrome'i brauseri seadeid juhtida. Kui kasutate töökoha arvutis Chromebooki või lihtsalt Chrome'i brauserit, saab teie tööandja määrata sadu reegleid, mis kontrollivad Chrome'i toimimist.

Näiteks võib organisatsioon poliitikate abil seada avalehe, mida te ei saa muuta, kontrollida, kas saate printida, või isegi teatud veebiaadresside musta nimekirja lisada. Chromebookis saavad reeglid juhtida kõike alates ekraaniluku viivitusest kuni USB-seadmetele veebirakendustest juurde pääsemiseni. Organisatsioonid saavad Chrome'i brauserilaiendeid sundinstallida ka eeskirjade kaudu.

Chrome pole ainus rakendus, mida saab nii hallata. Näiteks saavad administraatorid Windowsi ise hallata, kasutades rühmapoliitikat ja isegi iPhone'e, kasutades mobiilseadmete haldamise (MDM) tarkvara.

Aga mul pole organisatsiooni!

Mõnel juhul võite seda teadet näha ka siis, kui organisatsioon ei halda Chrome'i. Selle põhjuseks on muudatus Chrome 73-s. Kui teie süsteemi tarkvaraprogramm on määranud ettevõtte eeskirjad, mis mõjutavad Chrome'i toimimist, näete seda sõnumit - isegi kui organisatsioon ei halda seda täielikult.

Selle teate võib põhjustada õigustatud tarkvara. Alates 3. aprillist 2019 näib, et üsna paljud inimesed näevad sõnumit tänu oma süsteemide tarkvarale. Muidugi on ka võimalik, et teie süsteemis olev pahavara võib muuta Chrome'i brauseri seadeid. Paanikaks pole vaja, kuid Google näitab teile seda sõnumit, et oleksite teadlik, et midagi toimub ja saate seda uurida.

Kuidas kontrollida, kas Chrome on hallatud?

Saate kontrollida, kas Chrome'i hallatakse mitmes kohas. Kui avate lihtsalt Chrome'i menüü, näete menüü kõige lõpus - valiku „Välju” all - kui seda hallatakse, sõnumit „Chrome'i haldab teie organisatsioon”.

See teade kuvatakse ka Chrome'i lehel Teave, millele pääseb juurde menüüs> Abi> Teave Google Chrome'i kohta. Näete teadet „Teie brauserit haldab teie organisatsioon”, kui see on nii.

Lisateavet leiate aadressilt kroom: // haldus — Lihtsalt tippige see aadress Chrome'i asukoharibale.

Kui sellel lehel on kirjas, et Chrome'i ei halda sellel lehel administraator, isegi kui Chrome ütleb, et seda hallatakse mujal Chrome'i liideses, viitab see sellele, et teil on tarkvara poliitika kaudu ühte või mitut Chrome'i seadet hallata.

Kuidas näha, milliseid seadeid hallatakse

Teie Chrome'i brauseris rakendatavate reeglite kontrollimiseks minge lehele kroom: // poliitika leht - lihtsalt tippige või kopeerige ja kleepige see aadress Chrome'i asukohakasti.

See näitab teile nii teie süsteemi tarkvaraga määratud kui ka teie organisatsiooni poliitikaid. Võite klõpsata iga reegli nimel, et vaadata selle kohta Google'i veebisaidil tehnilist teavet. Kui näete siin teadet „Reegleid pole määratud”, tähendab see, et ükski poliitika ei halda teie süsteemi Chrome'i.

Alloleval ekraanipildil näeme, et „ExtensionInstallSources” reegel on määratud, kuid ilma nähtava poliitika väärtuseta - see peaks tähendama, et see ei tee midagi, seega on kummaline, et see on isegi siin. Tõenäoliselt ei peaks me selle pärast muretsema, kuid sõnum on pigem tüütu.

Loodetavasti muudab Google selle sõnumi informatiivsemaks ja pakub hõlpsat viisi Chrome'is tarkvararakenduste eemaldamiseks.

Tundub, et Chrome'i tugikogukonna „tooteeksperdid” soovitavad nende reeglite kõrvaldamiseks sageli alla laadida „Chrome'i eeskirjade eemaldaja”, kuid me ei saa soovitada imelike failide allalaadimist ja käitamist juhuslikelt Google Drive'i kontodelt. Mõni Chrome'i kasutaja on teatanud, et see ei lahendanud nende probleemi.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found