Kuidas avada EPS-pildifail Windowsis

EPS (Encapsulated PostScript) fail on spetsiaalne pildifail, mis sisaldab PostScripti programmi. Kui olete mõne sellise faili otsa sattunud, olete ilmselt kiiresti märganud, et vähesed programmid saavad selle korralikult avada. Niisiis, kuidas saate seda vaadata?

SEOTUD:Mis on järelsõna? Mida see on minu printeriga seotud?

Windowsist leiate kümneid programme, mis teevad seda trikki, kuid siin on need kaks, mida soovitame.

Hoidke seda EPS Vieweri abil lihtsana

Lihtsaim viis EPS-failide vaatamiseks on kasutada EPS Viewerit, mis on lihtne ühefunktsiooniline rakendus, mis on mõeldud ainult EPS-failide vaatamiseks.

Pärast rakenduse installimist peate avama oma EPS-faili (kui see pole seotud EPS Vieweriga). EPS Vieweriga ei kaasne mingeid eelistusi, nii et kui teie EPS-failid ei avane sellega automaatselt, paremklõpsake failil ja valige „Ava rakendusega> Valige teine ​​rakendus“.

Jaotises „Muud valikud” valige EPS Viewer ja märkige seejärel ruut „Kasuta seda rakendust alati .eps-failide avamiseks”.

EPS Vieweris on vähe võimalusi, peale selle, et see on lihtsalt viis EPS-failide vaatamiseks. Lisaks võimalusele oma faili avada ja salvestada, saate ka selle suurust muuta, sisse või välja suumida ning vasakule või paremale pöörata.

Kui soovite faili salvestada, saate selle teisendada kasutatavamasse vormingusse, sealhulgas JPEG, Bitmap, PNG, GIF ja TIFF.

Kui otsite lihtsalt midagi lihtsat, mis tööga hakkama saaks, sobib EPS Viewer arvega.

Tehke Ifranviewga rohkem

Kui soovite midagi veidi praktilisemat, mis avab ka muud tüüpi pildifaile, võiksite proovida Irfanview'i. See on igal juhul hea programm: see on olnud pikka aega olemas ja võib avada suurema osa pildifailidest.

Enamik neist pildifailidest avatakse Irfanview'is kohe pärast selle installimist, kuid EPS-failidega peate tegema mõned täiendavad sammud.

Esiteks peate installima Ifranviewi pistikprogrammid. See on lihtne EXE-fail, mille saate Irfanview saidilt alla laadida.

Teine vajalik element on Ghostscript, avatud lähtekoodiga PostScripti tõlk. Ghostscript installib ka EXE-faili, mis võtab vaid paar sekundit ja ei vaja täiendavat seadistamist. Ghostskripti allalaadimiste lehelt soovite valida „Postscript ja PDF interpreter / renderer” ning seejärel installida oma Windowsi versioonile (32- või 64-bitine) sobiv pakett.

Kui Irfanviewi põhirakendus, selle pistikprogrammid ja Ghostscript on installitud, olete valmis EPS-faile vaatama.

Irfanview'l on samad põhifunktsioonid nagu EPS Vieweril: saate avada, salvestada, pöörata ja suumida.

See teeb siiski ka palju rohkem. Menüüd Redigeerides näete, et saame teksti lisada, pilti kärpida ja isegi värvitööriistadega pildi tähistada.

Avage menüü Pilt ja valikuid on palju. Saate reguleerida värvi sügavust, teritada, pöörata seda vertikaalselt või horisontaalselt ja palju muud.

Kui külastate seda menüü kaupa, näete, et Irfanview on pakitud paljude funktsioonidega, mis ületavad lihtsat võimalust EPS-failide vaatamiseks (kuigi see teeb seda ka üsna hästi).

Kui tegemist on siis EPS-failidega, ei ole keeruline osa nende avamiseks tingimata rakendust leida. Seal on palju. Pigem on see, mida soovite, et rakendus teie jaoks teeks. Kui vajate lihtsalt midagi, mis avab EPS-faile, koos põhifunktsioonidega, sealhulgas võimalusega eksportida teistesse pildivormingutesse, on EPS Viewer tõenäoliselt teie parim valik. Kuid kui soovite midagi, mis on rohkem kõigi kaubandusettevõtete pildivaatur, midagi, mis avab mitmesuguseid pildifailide tüüpe ja annab teile ka mõned täpsemad redigeerimisfunktsioonid, on Irfanview suurepärane valik.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found