Kuidas kasutada Dolby Atmos Surround Soundi Windows 10-s

Windows 10 loojate värskendus lisas Dolby Atmose positsionaalse heli tuge. See hõlmab kahte asja: Dolby Atmosi riistvara tugi ja virtuaalne Dolby Atmose heli, mis töötab igas kõrvaklappides.

Funktsioon Dolby Atmos kõrvaklappide jaoks on natuke imelik. See kuvatakse Windowsi standardses juhtpaneelil lisavarustusena, kuid enne selle reaalset kasutamist vajab see Windowsi poe kaudu tasuta prooviversiooni või 14,99 dollari suurust ostu.

Mis on Dolby Atmos?

Traditsiooniline 5.1 või 7.1 ruumiline heli kasutab 5 või 7 kõlarikanalit ning lisaks ka subwooferit. Kui vaatate filmi või mängite ruumiheliga mängu, saadab see film või mäng teie kõlaritesse tegelikult 6 või 8 eraldi helikanalit.

Dolby Atmos on täiustatud ruumiheli tüüp. Seda pole segatud mitmeks eraldi kanaliks; selle asemel kaardistatakse helid 3D-ruumi virtuaalsetes asukohtades ja ruumiandmed saadetakse teie kõlarisüsteemi. Seejärel kasutab Dolby Atmose toega vastuvõtja nende helide paigutamiseks spetsiaalselt kalibreeritud kõlareid. Dolby Atmose süsteemid võivad sisaldada lakke paigaldatavaid kõlareid teie kohal või põrandal asuvaid kõlareid, mis põrkavad heli näiteks laest alla.

Selle funktsiooni jaoks on vaja Dolby Atmose toega riistvara, eriti Dolby Atmose toega vastuvõtjat. Microsoft lisas äsja ka Xbox One-le Dolby Atmose toe ja paljud Blu-ray-kettad sisaldavad Dolby Atmose heli.

SEOTUD:Mis vahe on virtuaalsete ja "tõeliste" surround-helimängupeakomplektide vahel?

Windows 10 loojate värskendus lisas ka eraldi funktsiooni nimega “Dolby Atmos kõrvaklappidele”. See funktsioon lubab paremat positsioonilist heli igas kõrvaklappides või kõrvaklappides. Teil pole vaja spetsiaalseid Dolby Atmose kõrvaklappe. See on Windowsi sisseehitatud virtuaalne ruumiline heli.

Tõesti, see on täiesti erinev funktsioon, mida seob ainult Dolby kaubamärk. True Dolby Atmos nõuab riistvaravastuvõtjat ja spetsiaalset kõlari seadistust, samas kui kõrvaklappide jaoks mõeldud Dolby Atmos on digitaalne signaaliprotsessor (DSP), mis võtab teie arvutist ruumiheli ja segab seda, et pakkuda kõrvaklappides paremat positsioonilist heli.

Mõnes mängus on Dolby Atmose kõrvaklappide tugi juba lisatud. Näiteks Blizzardi Overwatch sisaldab sisseehitatud Dolby Atmose tuge ja see töötab isegi siis, kui te ei käivita Windows 10 Creators Update'i. Selle funktsiooni saate lubada menüüs Valikud> Heli> Dolby Atmos kõrvaklappide jaoks Overwatchis. Blizzard väidab, et Atmos pakub täiustatud kasutuskogemust, mis võimaldab teil hõlpsamalt määrata, kust mängus helid tulevad.

Kuidas lubada Dolby Atmos Windows 10-s

Selle funktsiooni kasutamise alustamiseks laadige Windowsi poest alla rakendus Dolby Access ja käivitage see.

Rakendus juhendab teid selle seadistamisel. Kui teil on Dolby Atmosi vastuvõtjat, mida soovite oma arvutiga kasutada, valige “With my home theatre”. Kui soovite kasutada mõnda kõrvaklappide paari, valige „Minu kõrvaklappidega”.

Kui valite kodukino arvuti, antakse teile Windowsi heli seadete juhtpaneelil link „Dolby Atmos kodukino jaoks” lubamiseks. Pärast seda palub rakendus teil oma süsteemi kalibreerida. Kodukino jaoks pole vaja täiendavat ostu - vajate lihtsalt riistvara.

Kui valite kõrvaklapid, palutakse teil kinnitada, et teie arvuti heli riistvara toetab kõrvaklappide Windows 10 ruumilist heliplatvormi. Kaasaegsetes arvutites peaksid olema seda funktsiooni toetavad helidraiverid, kuid teil võib olla õnne, kui teil on palju vanem arvuti, mille olete Windows 10-le täiendanud.

Funktsioon Dolby Atmos kõrvaklappide jaoks pole tasuta. Kuigi Microsoft integreeris selle Windowsi, ei maksnud Microsoft ilmselgelt litsentsitasusid, et kõik Windowsi kasutajad saaksid seda kasutada.

Kõrvaklappide jaoks saate siiski tasuta proovida Dolby Atmose. Selle lubamiseks klõpsake nuppu „30-päevane prooviversioon”.

Kui olete tasuta prooviversiooni lubanud, palutakse teil lubada kõrvaklappide jaoks Dolby Atmos. Klõpsake nuppu „Konfigureeri arvuti sätted” ja seejärel valige kastis Ruumiline helivorming „Dolby Atmos kõrvaklappidele”.

See valik kuvatakse tegelikult teie heliseadme atribuutide aknas, isegi kui teil pole Dolby rakendust installitud. Kuid kui proovite selle funktsiooni lubada ilma rakendust esmalt installimata, palub Windows teil esmalt installida Dolby Accessi rakendus Windowsi poest.

Kuidas testida Dolby Atmost

Rakendus Dolby Access võimaldab teil Dolby Atmost testida, esitades erinevaid videoid, mis toetavad Dolby Atmose heli.

Kuigi videod on piisavalt muljetavaldavad, peaksite enne Dolby Atmos testimist mängima mõnda arvutimängu või vaatama mõnda ruumilise heli toega videot, enne kui selle eest maksate, ja vaadake, kas märkate märkimisväärset erinevust. Mõned inimesed ütlevad, et märkavad paranemist, teised aga ei märka suurt erinevust. See sõltub tõenäoliselt ka mängudest, mida videoid mängite.

Dolby Atmose testimisel lubage kindlasti 5.1 või 7.1 ruumiline heli mis tahes mängus või rakenduses, mida kasutate. Seejärel toodab rakendus ruumilist heli ja Dolby Atmos segab selle teie peakomplekti stereoheliks.

Võite vabalt testida Dolby Atmost 30 päeva jooksul, pärast mida maksab Dolby Atmose ostmine kõrvaklappide tugiteenuste jaoks Windowsi poest 14,99 dollarit.

Kuidas proovida Microsofti tasuta alternatiivi, Windows Sonic kõrvaklappidele

Windows 10 loojate värskendus pakub ka tasuta valikut „Windows Sonic kõrvaklappidele”, mille saate lubada Dolby Atmose asemel. Lihtsalt paremklõpsake süsteemisalves kõlariikooni, valige „Playback Devices”, klõpsake taasesitusseadmel ja klõpsake „Properties”. Vahekaardil Ruumiline heli valige „Windows Sonic kõrvaklappidele”.

Võite seda funktsiooni testida, et näha, kuidas see on teie mängudes ja videotes võrreldav kõrvaklappide jaoks mõeldud Dolby Atmosega. Oleme näinud, et mõned inimesed ütlevad, et see ei toimi nii hästi kui nende kogemuste kohaselt Dolby Atmose valik, kuid oleme ka näinud, et mõned inimesed ütlevad, et nad ei märka suurt erinevust.

Mis puutub helisse, siis on kõigil sageli oma arvamus. Helikvaliteet võib olla väga subjektiivne.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found