Kuidas tõmmata joont Microsoft Wordi sõnade kaudu

Wordiga töötades olete ilmselt näinud kahte erinevat tüüpi teksti, mille kaudu on jooned (mida me nimetame "läbikriipsutatuks"). Punane ja punase joonega tekst juhtub, kui kustutate teksti, kui ühine funktsioon Muudatuste jälgimine on sisse lülitatud. Must tekst koos musta joonega on lihtsalt rakendatud erimärkide vormindamist. Nii toimivad mõlemad.

Miks sa ikkagi tahaksid teksti läbi lüüa?

See on hea küsimus. Miks tuleks sõnad maha tõmmata, kui saate need lihtsalt kustutada? Kui jälgite Wordi muudatusi, et saaksite teiste inimestega koostööd teha, hoides kustutatud teksti nähtaval, kuid läbilõikatult, annab neile teada, mis on muutunud. Nad saavad need muudatused isegi üle vaadata ja nendega nõustuda või neid ümber lükata. Meil on täielik juhend Wordi dokumendis tehtud muudatuste jälgimiseks, nii et me ei käsitle seda kõike selles artiklis. See on hea lugemine, kui teete dokumendi koostöös koostööd.

SEOTUD:Dokumendis tehtud muudatuste jälgimine

Selle asemel keskendume sellele, kuidas märkide vormindust kriipsutada, ja miks võiksite seda teha.

Miks siis vaeva näha? Võib-olla teete kellegagi koostööd ja te ei soovi funktsiooni Muudatuste jälgimine kasutada. Võib-olla nad ei kasuta Wordi ja teie saadate selle neile Google Docsis vaatamiseks või saate PDF-failina välja printida. Mõlemal juhul võite teksti kustutada, kui soovitada see kustutada, kuid jätta see neile nähtavaks. See on eriti kasulik olukorras, kus juhendate näiteks õpilast võõrkeelse ainega. Õpilasel on palju lihtsam õppida, kui ta saab tagasi minna ja näha vigu koos parandustega.

Mõni kirjanik kasutab dokumendis mõtlemise muutuse näitamiseks ka läbikriipsutatud teksti (ja kasutab seda aeg-ajalt sageli üle). Või soovite lihtsalt tüütu naljakas olla.

Olenemata põhjusest, oleme siin, et näidata teile, kuidas seda teha.

Kuidas rakendada tekstile läbikriipsutatud vormindust

Läbikriipsutatud vormingu rakendamine on üsna lihtne. Alustuseks valige tekst, mille soovite läbi kriipsutada. Seda saate teha, klõpsates ja lohistades teksti üle (või lihtsalt topeltklõpsates sõna), kuid seda tehes meeldib Wordile valida ka teksti järel olev tühik. Kui te ei soovi, et see juhtuks, klõpsake, et asetada sisestuspunkt teksti algusesse ja seejärel klõpsake Shift-klõpsake teksti lõpus, et saada täpsem valik.

Kui soovite saada väljamõeldud ja valida mitu sõna, mis on dokumendi kaudu korraga laiali laotatud, saate ka seda teha. Valige esimene tekstibitt tavapärasel viisil ja seejärel hoidke all Ctrl-klahvi, valides lisateksti erinevates kohtades. Soovitame seda teha ainult lõik korraga, sest see on pettumusttekitav, kui lasete kogemata lahti Ctrl-klahvist ja peate uuesti alustama.

Kui olete oma teksti valinud, vaadake Wordi lindi vahekaarti „Avaleht”. Klõpsake rühmas „Font” nupul „Läbikriipsutamine” (see on kolm tähte, millest on joon tõmmatud).

Nüüd tuleks kõik valitud tekstid läbi kriipsutada.

Fondi akna abil saate rakendada ka läbikriipsutatud vormindust. Valige oma tekst ja vajutage selle akna avamiseks Ctrl + D. Siin saate valida mitte ainult tavalise valiku „Läbikriipsutamine“, vaid ka „Kahekordne läbikriipsutamine“, kui soovite seda teed minna. Tehke oma valik ja klõpsake nuppu „OK”.

Klaviatuuri otsetee loomisega saate asju lihtsamaks muuta

Wordil on palju klaviatuuri otseteid, sealhulgas hulk vorminduse rakendamiseks. Kahjuks puudub sissehitatud vormindamise rakendamiseks otsetee. Kui see on midagi, mida teete palju, saate siiski luua oma klahvide kombinatsiooni.

SEOTUD:Kõik parimad Microsoft Wordi kiirklahvid

Alustage selle akna akna varundamisest. Nüüd vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + Alt + Plus (peate võib-olla oma numbriklahvil kasutama plussklahvi). Teie kursor peaks väga lühidalt muutuma ristiku kujuks. Kui see juhtub, klõpsake valikut „Läbikriipsutatud” ja peaks avanema klaviatuuri kohandamise aken.

Siin saate määrata oma eelistatud klaviatuurikombinatsiooni, klõpsates üks kord kastis „Vajuta uut otseteeklahvi“ ja vajutades seejärel klahve, mida soovite kasutada. Kui teie valitud kombinatsioonil on juba otseteefunktsioon, annab Word teile teada, et see on praegu määratud millelegi muule. Muidugi saate seda ikkagi kasutada, isegi kui see on määratud mõnele muule, kuid parem on proovida leida kombinatsioon, millel pole praeguseid funktsioone. Leiame, et Ctrl + Alt + - (miinus) on üsna kergesti meelde jäetav ja sellel pole Wordis muud kasutamist.

Vajutage nuppu Määra ja minge siis tagasi oma Wordi dokumendi juurde ja proovige seda.

Nüüd on teil kohandatud otsetee, millel on läbikriipsutus!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found