Odavad Windows 10 võtmed: kas need töötavad?

Microsoft võtab Windows 10 Professional tootenumbri eest 200 dollarit. Kuid kiire veebiotsingu abil leiate veebisaite, mis lubavad Windows 10 Pro võtmeid 12 dollari või isegi vähem. See on tohutu kokkuhoid - kuid ärge lubage seda.

Miks nad nii odavad on?

Odavaid Windows 10 ja Windows 7 võtmeid müüvad veebisaidid ei saa seaduslikke jaemüügivõtmeid otse Microsofti käest.

Mõni neist võtmetest tuleb lihtsalt teistest riikidest, kus Windowsi litsentsid on odavamad. Neid nimetatakse halli turu võtmeteks. Need võivad olla õigustatud, kuid teistes riikides müüdi neid odavamalt. Näiteks olid Hiinas kunagi Windowsi klahvid palju odavamad.

Varastatud krediitkaardinumbritega oleks võinud osta muid võtmeid. Kurjategija omandab mõned krediitkaardinumbrid, ostab võrgus hulga Windowsi võtmeid ja müüb neid kolmandate osapoolte veebisaitide kaudu soodsa hinnaga. Kui krediitkaardid on varastatud ja tagasimaksed toimuvad, deaktiveerib Microsoft võtmed ja neid Windowsi installe enam ei aktiveerita - kuid kurjategija pääseb inimestelt nende eest makstud rahast.

Mõned võtmed võivad olla õpilastele mõeldud, kuid pettusega hangitud õppevõtmed. Teised võtmed võivad olla „mahtlitsentsi” võtmed, mida ei peaks eraldi edasi müüma.

Tõeliselt visandlikel veebisaitidel võite osta lihtsalt täiesti võltsvõtme või juba tuntud võtme, mida kasutati Windowsi piraatimiseks mitmes süsteemis, mille Microsoft on blokeerinud. Eriti halb veebisait võib isegi varastada krediitkaardi numbri, mida kasutate võtme ostmiseks, ja kasutada seda krediitkaardipettuse mängu uuesti alustamiseks.

Aga kas need töötavad?

Olgu, olgu, nii et need klahvid on visandlikud. Kuid te mõtlete: kas need töötavad?

Võibolla. Nad teevad sageli tööd ... mõnda aega.

Kunagi ostsime ühelt sellelt veebisaidilt umbes 7 dollari eest Windows 7 võtme. Pistsime selle virtuaalsesse masinasse ja see töötas umbes aasta. Pärast seda hakkas Windows ütlema, et me võime olla tarkvara piraatluse ohver. Meie Windowsi litsents ei olnud enam „ehtne“.

Teisisõnu, selle aasta mingil hetkel märkis Microsoft meie ostetud võtme halvaks. Tõenäoliselt osteti see varastatud krediitkaardinumbriga ja lõpuks lisati see Microsofti serveritesse musta nimekirja. Nii see lakkas töötamast ja peame ostma uue võtme.

See on ainult üks anekdoot, kuid see on meie kogemus. Teie võti ei pruugi kunagi üldse töötada, see võib töötada kuu aega või see ei pruugi kunagi üldse musta nimekirja sattuda. Kõik sõltub sellest, kust võti algselt pärineb, ja te ei saa kunagi teada, kus see oli.

Need võtmed pole õigustatud

Need võtmed pole lihtsalt õigustatud. Nende ostmisega võite toetada kurjategijaid, kes varastavad krediitkaardinumbreid. Või võite premeerida inimesi, kes kuritarvitavad õpilaste abistamiseks loodud programme, ja julgustate neid programme välja lülitama.

Me kõik teame seda: 12-dollarise Windowsi tootevõti pole kuidagi õigustatud. See pole lihtsalt võimalik. Isegi kui teil õnnestub ja teie uus võti töötab igavesti, on nende võtmete ostmine ebaeetiline.

Ole kahtlane kõikjal, kus näed odavat võtit

Võtmeid, millest siin räägime, leiate sageli peamistelt edasimüügiturgudelt nagu G2A (G2deal), Kinguin ja paljud teised väiksemad saidid. Need saidid müüvad ka halli turu videomänguvõtmeid, mis on samuti küsitava päritoluga ja võidakse tulevikus tühistada. Mängude veebisait Polygon vaatab halli turu mänguklahvide probleemi hästi läbi.

Sellele probleemile võite siiski sattuda paljudel veebisaitidel. Veebisaidid nagu Amazon.com, eBay ja Craigslist on kasutajate turuplatsid ning nendel veebisaitidel on sageli võimalik leida Windows 10 või Windows 7 tootevõtmetega müüjaid liiga odavalt.

Pärast Amazon.com-ist varjulise võtme ostmist võib teil olla lihtsam vaidlusi esitada, kuid see, et ostate 40-dollarise Windows 10 tootenumbri Amazonilt, ei tähenda, et see oleks seaduslik. Amazon on tohutu turg ja sellel on probleeme võltsingutega. Samuti ei pruugi Amazon soovida teid aidata, kui teie võti töötab enne tühistamist aasta.

SEOTUD:Mind pettis Amazoni võltsija. Siit saate teada, kuidas neid vältida

Kuidas saada Windows 10 tasuta

Olgu, oletame, et teil on vaja Windows 10 litsentsi ja odavad võtmed on kõik, mida saate endale lubada. Soovitame järgmist: lihtsalt ärge ostke Windows 10.

Oleme siin tõsised. Windows 10 saate installida ja kasutada ilma tootenumbrita. See näitab teile vesimärki ja ajab teid natuke närvi, kuid saate seda kasutada ilma midagi maksmata või tootenumbrit andmata.

See on hea lahendus Windowsi installimiseks aeg-ajalt virtuaalsesse masinasse tarkvara testimiseks. See on ka korralik peatus, kui olete just arvuti ehitanud ja ei saa endale veel Windows 10 täielikku jaemüügilitsentsi lubada.

Me mõtleme seda: teil on parem Windowsi mitte osta kui osta see üks neist veebisaitidest.

Kui olete valmis Windows 10 ostma, saate selle eest tasumise eest maksta otse Windows 10 poest või ostes seadusliku tootevõtme ja tippides selle Windows 10 rakendusse Seaded.

SEOTUD:Windows 10 installimiseks ja kasutamiseks ei vaja te tootevõtit

Kuidas säästa raha Windows 10 klahvide abil

Ikka saate tõeliste Windowsi litsentside pealt raha kokku hoida! Näiteks vaatasime just ja Amazon müüb seaduslikke OEM Windows 10 Home -litsentse otse Microsofti käest 99 dollari ja tavalise Microsoft Store'i jaehinnaga 139 dollarit. See pole kaugeltki 12 dollarit, kuid tõelisi ja seaduslikke litsentse müüvad volitatud kauplused lükkavad Microsofti hinnad sageli alla, nii et ringi vaadates võite leida mõne seadusliku säästu.

Veelgi parem, kui teil on vana Windows 7 või Windows 8 võti, saate Windows 10 siiski selle vana võtmega installida. Microsoft annab teie arvutile tasuta Windows 10 digitaalse litsentsi. Microsoft on salakaval ja jätkab selle meetodiga Windows 10 tasuta täiendamise pakkumist.

Ja eeldades, et teil on juba Windows 10 litsents, aitab Windows 10 rakendus Seaded nüüd selle erinevate arvutite vahel teisaldada. Nii et kui lähete üle uuele arvutile, võite oma praeguse litsentsi kaasa võtta.

Samuti võite olla sobilik programmi jaoks, mis aitab teil võtme odavamalt saada. Näiteks võivad üliõpilased saada ülikoolide kaudu soodsamaid (või tasuta) Windows 10 tootevõtmeid.

SEOTUD:Windows 7, 8 või 8.1 võtmega saate endiselt Windows 10 tasuta hankida

Aga Windowsi OEM-koopiad?

Windowsi võtmete ostmisel näete nii „täisversiooni” või „jaemüügi” litsentse kui ka süsteemi ehitaja või „OEM” litsentse. Paljud veebipoodides nagu Amazon müüdavatest seaduslikest võtmetest on „OEM” või „System Builder” võtmed, mis lukustavad end ühe arvuti külge. Jaemüügi- või täisversioonilitsentsid on tavaliselt veidi kallimad.

Kahjuks näib, et Microsofti salapärased litsentsitingimused keelavad inimestel kasutada OEM-litsentse oma arvutis. OEM-litsentse kasutatakse ainult siis, kui kavatsete arvutit müüa, mitte ise kasutada. Kuid Microsoft on aastate jooksul oma litsentsi edasi-tagasi muutnud ning sõnumside on olnud väga segane.

Paljud keskmised geekid, kes ise oma arvutit ehitavad, ostavad neile jätkuvalt Windowsi OEM-koopiaid ja me ei süüdista neid. Microsoft pole kunagi üritanud neid peatada, kuigi OEM-i litsentsileping keelab selle tehniliselt. Tegelikult jätkab Microsoft OEM-litsentside müümist inimestele, kes ehitavad oma arvutit, nagu Amazon, ilma pika hoiatuseta litsentsimisprobleemide eest.

SEOTUD:Mis vahe on Windowsi versioonidel "System Builder" ja "Full Version"?


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found