Kuidas pääseda ruuterile, kui unustate parooli

Kui olete ruuteri parooli unustanud, kasutatud ruuteri soetanud või aitate sõpra lihtsalt nende seadistamisel, saate lähtestada ruuteri parooli tehase vaikeseadele.

SEOTUD:Kuidas vaadata unustatud traadita võrgu parooli Windowsis

Ruuterid kaitsevad oma veebiliideseid - kus saate konfigureerida nende võrguühenduse, vanemliku järelevalve ja pordi edastamise seaded - vaikimisi kasutajanime ja parooliga. Saate need vaikeparoolid muuta mõnevõrra turvalisemaks, kuid siis jääb meelde teie kasutatavad mandaadid. Kui töötate ruuteriga, mille parooli te ei tea, peate selle vaikeseadete kasutamiseks lähtestama ruuteri ja seejärel välja selgitama, mis need vaikimisi on mandaadid.

Leidke vaikimisi kasutajanimi ja parool

Enne ruuteri vaikeseadetele lähtestamist peate kõigepealt proovima sisselogimiseks kasutada vaikimisi kasutajanime ja parooli. Võimalik, et neid ei muudetud kunagi. Ja kuna ruuteri lähtestamine lähtestab kõik selle seaded, tasub kõigepealt proovida neid vaikimisi mandaate. Pealegi vajate neid ikkagi, kui lähtestate ruuteri tehase vaikeseaded.

Selle teabe leidmiseks on mitu võimalust.

  • Lugege ruuteri kasutusjuhendit. Erinevatel ruuterimudelitel - isegi sama tootja mudelitel - on sageli erinevad kasutajanime ja parooli kombinatsioonid. Ruuteri vaikimisi kasutajanime ja parooli leidmiseks vaadake selle kasutusjuhendit. Kui olete kasutusjuhendi kaotanud, leiate selle sageli Google'ist ruuteri mudeli numbri ja käsiraamatu otsimisega. Või otsige lihtsalt oma ruuteri mudelit ja „vaikeparooli”.
  • Otsige ruuterist endast kleebist: Mõned ruuterid - eriti need, mis võivad olla pärit teie Interneti-teenuse pakkujalt - tarnivad unikaalsete paroolidega. Need paroolid trükitakse mõnikord ruuteri enda kleebisele.
  • Proovige levinud kasutajanime ja parooli kombinatsiooni: Vaikimisi kasutavad paljud ruuterid kasutajanime ja paroolina tühja kasutajanime ja parooli „admin“ (ärge sisestage jutumärke), kasutajanime „admin“ ja tühja parooli või „admin“.
  • Kontrollige RouterPasswords.com: Kui teil pole käsiraamatut ja levinud vaikeseaded ei tööta, leiate aadressilt RouterPasswords.com üsna põhjaliku loendi vaikimisi kasutajanimedest ja paroolidest erinevate ruuterite jaoks.

Kui ruuteri vaikemandaadid teid sisse ei aita, peate lähtestama ruuteri tehase vaikeseaded, et saaksite vaikemandaate kasutada.

Lähtestage ruuter tehaseseadetele

Ruuteritel on väike peidetud nupp, mida saate ruuteri tehaseseadetele lähtestamiseks vajutada. See lähtestab kõik ruuteris tehtud konfiguratsioonimuudatused - edastatud pordid, võrguseaded, vanemliku järelevalve ja kohandatud paroolid kustutatakse. Pärast lähtestamist pääsete ruuterile juurde vaikimisi kasutajanime ja parooliga, kuid peate võib-olla kulutama natuke aega ruuteri konfigureerimisele.

Täpne protsess (ja lähtestusnupu asukoht) on ruuteriti erinev. Parimate tulemuste saamiseks vaadake oma ruuteri kasutusjuhendist mudelispetsiifilisi juhiseid. Kuid protsess on enamikus ruuterites üldiselt sama.

Kõigepealt vaadake ruuteri tagaosa (või võib-olla alt). Näete spetsiaalset nuppu Lähtesta. See nupp asub sageli lohus olevas augus, mida nimetatakse “aukuks”, nii et te ei saa seda kogemata vajutada.

Ruuteri lähtestamiseks peate seda nuppu vajutama (kui ruuter on toiteallikaga ühendatud) ja hoidke seda umbes 10 sekundit all. Pärast nupu vabastamist lähtestab ruuter end tehaseseadetele ja taaskäivitub seejärel. Kui nupp asub auku, peate nupu vajutamiseks ja hoidmiseks kasutama painutatud kirjaklambrit või mõnda muud pikka kitsast eset.

Pärast ruuteri lähtestamist saate sisse logida vaikimisi kasutajanime ja parooliga.

Kuidas edastada sadamaid parooli teadmata

SEOTUD:Kuidas edastada sadamaid oma ruuteris

Kas soovite lihtsalt avada ruuteri veebiliidese ja edastada pordid serveri, mängu või muud tüüpi võrguprogrammi jaoks? Sel juhul ei pea te tingimata isegi parooli teadma. See trikk on kasulik ka siis, kui kasutate kellegi teise võrku ja teil pole paroolile juurdepääsu.

See töötab, kuna paljud ruuterid toetavad universaalset pistikprogrammi (UPnP), mis võimaldab teie arvutis olevatel programmidel ruuteril "paluda" avada nende jaoks pordid. Kui ruuteris on UPnP lubatud, avab see pordi automaatselt.

Kui programm seda võimalust toetab, leiate selle tavaliselt oma ühenduse seadetest koos pordi konfiguratsiooniga. NAT-PMP, mida võite ka näha, on sarnane viis pordide automaatseks edastamiseks, kuid vähem ruutereid toetab seda.

SEOTUD:Kuidas ruuteris olevaid sadamaid kiiresti töölauarakendusest edasi suunata

Kui kasutate programmi, mis ei sisalda UPnP integreeritud tuge, ärge kunagi kartke. Pordide kiireks edastamiseks töölauarakendusest saate kasutada sellist programmi nagu UPnP PortMapper. Võite edastada mis tahes pordid, mis teile meeldivad.

Kui olete ruuteri seaded lähtestanud, saate sisse logida vaikimisi kasutajanime ja parooliga ning muuta selle parooli oma veebiliidesest.

Pildikrediit: tnarik Flickris, William Hook Flickris ja DeclanTM Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found