Kuidas hallata jaotisi Windowsis ilma muud tarkvara alla laadimata

Windowsi jaoks on palju kolmandate osapoolte partitsioonihaldureid, kuid kas teadsite, et Windows sisaldab ka oma? Microsoft tegi kettahalduse tööriista peitmisel head tööd, kuid see on olemas.

SEOTUD:Algaja geek: selgitatud kõvaketta vaheseinad

Vahemiku ja köidete suuruse muutmiseks, loomiseks, kustutamiseks ja vormindamiseks, samuti nende draivitähtede muutmiseks saate kettahalduse tööriista kasutada - seda kõike ilma tarkvara alla laadimata või selle eest maksmata.

Juurdepääs kettahaldusele

Kiireim viis kettahalduse tööriista käivitamiseks on käsk Start, sisestades otsingukasti „partitsioon” ja klõpsates ilmuval valikul „Kõvaketta sektsioonide loomine ja vormindamine”.

Aken “Disk Management” on jagatud kaheks paneeliks. Ülemisel paanil kuvatakse teie köidete loend. Alumisel paanil kuvatakse teie ketaste ja igal kettal olevate köidete graafiline esitus. Kui valite ülemiselt paanilt köite, hüppab alumine paan selle köidet sisaldava ketta kuvamiseks. Ja kui valite alumisest paanist ketta või helitugevuse, hüppab ülemine paan ka seal vastava helitugevuse kuvamiseks.

Märge: Tehniliselt öeldes on mahud ja vaheseinad veidi erinevad. Partitsioon on ruum, mis on eraldatud kettale selle ketta teisest ruumist eraldi. Köide on failisüsteemiga vormindatud sektsioon. Enamasti räägime selles artiklis köidetest, ehkki võime mainida vaheseinu või eraldamata ruumi, kui need terminid sobivad.

Kuidas muuta helitugevust

Mõnikord peate võib-olla helitugevuse suurust muutma. Näiteks võib teil olla vaja ühe suure mahuga ketast ja seejärel otsustada, kas soovite selle kaheks eraldi köiteks teha. Saate seda teha, vähendades olemasolevat helitugevust ja kasutades seejärel vabanenud ruumi uue köite loomiseks. Või võib-olla jagati teie ketas varem kaheks köiteks, kuid ühe neist kustutasite. Seejärel saate laiendada olemasolevat mahtu sellesse äsja vabanenud ruumi, et teha üks suur maht.

Vähendage helitugevust

Paremklõpsake mõlemal paanil helitugevust ja valige suvand "Helitugevuse kahandamine".

Helitugevust saate vähendada ainult siis, kui sellel on piisavalt vaba ruumi. Oletame näiteks, et teil on 1 TB ketas, mis sisaldab ühte köidet, kuid sellel pole veel midagi salvestatud. Helitugevust võiks vähendada peaaegu 1 TB võrra.

Allpool toodud näites kahandame tühja (sellel pole andmeid) 1 TB mahtu umbes 500 GB võrra. Pange tähele, et aken näitab praeguse helitugevuse kogumahtu ja teil on ruumi kokkutõmbamiseks (mis meie tühja helitugevuse korral on kogu suurus lähedal). Ainus võimalus, mis teil on, on see, kui palju soovite helitugevust vähendada - teisisõnu eraldamata ruumi hulga järgi, mis pärast kokkutõmbumist üle jääb. Aken näitab ka praeguse helitugevuse kogu uue suuruse suurust pärast selle vähendamist nii palju kui soovite.

Ja nüüd, kui oleme helitugevust vähendanud, näete, et ketas sisaldab meie kahanenud helitugevust vasakul ja uut eraldamata ruumi, mille vabastasime paremal.

Laiendage helitugevust

Helitugevust saate laiendada ainult siis, kui sellel on samal kettal sellest paremal eraldamata ruumi. Windows ei saa laiendada põhiosa vasakule - selleks vajate kolmanda osapoole tarkvara.

Helitugevuse laiendamiseks paremklõpsake olemasolevat köidet (mille paremal on eraldamata ruum) ja seejärel klõpsake nuppu "Laienda helitugevust".

Klõpsake aknas „Laienda helitugevuse viisardit” nuppu „Järgmine”.

Ekraanil „Valige kettad” on juba valitud sobiv ketas. See näitab ka kogu helitugevust ja maksimaalset vaba ruumi, mida peate helitugevuse laiendamiseks. Valige lihtsalt ruum, mida soovite kasutada, ja seejärel klõpsake nuppu „Järgmine“. Siin laiendame oma mahtu, et kasutada kogu saadaolevat jaotamata ruumi.

Ja lõpuks, klõpsake nuppu "Lõpeta", et Windows laiendaks helitugevust.

Looge uus köide

Kui olete sektsiooni kahandanud - või kui teil on mingil põhjusel kettal eraldamata ruumi -, saate vaba ruumi luua täiendava köite loomiseks. Lihtsalt paremklõpsake jaotamata ruumis ja valige suvand „Uus lihtne köide”.

Alustamiseks klõpsake aknas „New Simple Volume Wizard” nuppu „Next”.

Määrake loodava helitugevuse suurus ja seejärel klõpsake nuppu „Järgmine“. Siin loome uue köite, mis kasutab kogu kettal olevat vaba ruumi.

Määrake draivitäht (või aktsepteerige vaikemäärangut) ja seejärel klõpsake nuppu „Järgmine“.

Saate valida, kas jätkata partitsiooni vormindamist või mitte, kuid enne kasutamist peate selle mingil hetkel vormindama. Ainus tõeline põhjus, miks te ei soovi seda kohe vormindada, on see, kui peate laskma vormindamise teha mõnel teisel tööriistal.

Selle näiteks on see, kui kavatsete uude köitesse installida uue operatsioonisüsteemi, et saaksite oma arvuti kahes käivitada erinevatesse operatsioonisüsteemidesse. Sel juhul võiksite lasta uuel operatsioonisüsteemil draivi selle installimise ajal vormindada.

SEOTUD:Dual Booting Explained: Kuidas teil võib olla arvutis mitu opsüsteemi

Vastasel juhul vormindage ketas, valige kasutatav failisüsteem ja määrake helitugevuse silt. Kui olete valmis, klõpsake nuppu „Järgmine“.

Seejärel klõpsake nuppu „Lõpeta”, et Windows saaks köite loomisega alustada ja kui soovite, siis ka vormindada.

Kui see on valmis, näete oma uut sektsiooni kettahalduse tööriistas ja peaksite seda nägema ka siis, kui avate ka File Exploreri.

Kuidas köidet kustutada

Mõnikord peate võib-olla olemasoleva köite kustutama. Üks hea põhjus on see, kui te enam helitugevust ei kasuta. Selle kustutades tagastate selle ruumi jaotamata basseini ja seejärel saate seda kasutada olemasoleva köite laiendamiseks. Õiglane hoiatus: köite kustutamine kustutab ka kõik selle köite andmed, nii et enne jätkamist veenduge, et see oleks tühi või varundatud.

Paremklõpsake akna „Disk Management” kummalgi paanil helitugevust ja valige suvand „Kustuta köide”.

Klõpsake avanevas hoiatusaknas nupul „Jah”.

Kustutatud helitugevusest saab eraldamata ruum, mida saate seejärel kasutada nii, nagu soovite.

Kuidas muuta köite draivitähte

Kui olete kunagi soovinud oma erinevate köidete draivitähti ümber korraldada, on see koht, kuhu minna kettahalduse tööriist. Võib-olla soovite lihtsalt kõik peamised kõvakettad grupeerida või soovite teatud draivi jaoks kasutada konkreetset tähte.

Paremklõpsake suvalisel helitugevusel ja valige suvand „Muuda draivitähte ja teid”.

Klõpsake aknas "Muuda draivitähte ja teid" nuppu "Muuda".

Valige suvandist „Määra järgmine draivitäht” paremal olevas rippmenüüs uus draivitäht. Pange tähele, et rippmenüüs on saadaval ainult tähed, mida pole veel köidetele määratud. Kui korraldate mitu draivitähte ümber, peate nende tähtede kättesaadavaks tegemiseks esmalt muutma mõnda teist. Kui olete tähe valinud, klõpsake nuppu „OK”.

Hoiatusteade annab teile teada, et mõned rakendused võivad tugineda draivitähtedele ja ei tööta tähe muutmisel õigesti. Tavaliselt kehtib see ainult palju vanemate rakenduste kohta, seega peaksite olema kindel ja klõpsama nuppu Jah. Kui teil on probleeme, võite draivitähe tagasi muuta.

Sama põhiprotsessi saate kasutada ka eemaldatava draivi alalise draivitähe määramiseks või köite draivitähe eemaldamiseks ja peitmiseks.

SEOTUD:Kuidas määrata püsiva draivitähe Windowsi USB-draivile

Köite kustutamine või vormindamine

Köite vormindamiseks saate kasutada ka kettahaldust. Kettahalduse kasutamine pakub selleks kõiki samu võimalusi kui tavalise vormingu tööriist, millele pääsete juurde File Exploreri kaudu, nii et kumb soovite kasutada, on teie otsustada. Helitugevust saate vormindada olenemata sellest, kas köide on juba vormindatud või mitte. Pange tähele, et helitugevuse vormindamisel kaotate kõik andmed.

Paremklõpsake köidet ja valige suvand „Vorming“.

SEOTUD:Mis vahe on kiire ja täisvormingu vahel?

Tippige aknas „Vorming“ köitesilt, määrake failisüsteem ja valige, kas soovite vormindada kiiresti või mitte. Kui olete valmis, klõpsake nuppu OK.

Teid hoiatatakse, et vormindamine kustutab kõik helitugevuse andmed, nii et kui olete kindel, jätkake nuppu „OK”.

Vormindamine võib kesta mõnest sekundist kuni minutini, olenevalt helitugevuse suurusest. Kui see on valmis, olete helitugevuse kasutamiseks valmis.

Kettahalduse tööriist ei ole nii toretsev kui mõned kolmandate osapoolte tööriistad - tegelikult näeb see ikkagi välja nagu midagi Windows 2000-st - kuid see saab töö tehtud. Kolmandate osapoolte partitsioonihaldurid sisaldavad mõnikord ka täpsemaid funktsioone - näiteks käivitatavate ketaste loomine, teabe taastamine kahjustatud köidetest ja võime laiendada köiteid jaotisest vasakule eraldamata ruumi. Nii et kui vajate mõnda neist funktsioonidest, siis tasub ehk ringi vaadata. Populaarsete valikute hulka kuuluvad EaseUS ja GParted.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found