Mis on 504 lüüsi ajalõpu viga (ja kuidas seda parandada)?

Lüüsi 504 ajalõpu tõrge ilmneb siis, kui server, kes üritas veebilehte laadida, ei saanud teiselt serverilt õigeaegset vastust. Peaaegu alati on viga veebisaidil endal ja sellega ei saa midagi muud teha, kui proovite hiljem uuesti. Siiski on mõned kiired asjad, mida saate proovida.

Mis on 504 lüüsi aegumise viga?

Lüüsi aegumise tõrge 504 näitab, et veebisait, mis üritab teie jaoks lehte laadida, ei saanud õigeaegset vastust teiselt serverilt, kellelt ta teavet küsis. Seda nimetatakse veaks 504, kuna seda HTTP-olekukoodi kasutab veebiserver sellise vea määratlemiseks. Viga võib ilmneda mitmel põhjusel, kuid kaks kõige tavalisemat põhjust on see, et server on taotlustest üle koormatud või laseb sellel hooldustöid teha.

Veebisaitide kujundajad saavad kohandada, kuidas 504 tõrke leht välja näeb. Nii võite erinevatel veebisaitidel näha erineva välimusega 504 lehte. Veebisaidid võivad selle vea jaoks kasutada ka veidi erinevaid nimesid. Näiteks võite näha järgmisi asju:

  • Lüüsi ajalõpu viga
  • HTTP 504
  • Värava aegumine (504)
  • 504 Gateway Timeout
  • 504 viga
  • HTTP tõrge 504 - lüüsi aegumine

Oluline on meeles pidada, et viga 504 on serveripoolne viga. See tähendab, et probleem on veebisaidil, millele proovite juurde pääseda, ja mitte teie arvutiga. See on nii hea kui halb uudis. See on hea uudis, sest teie arvutil pole viga ja halb uudis, sest tavaliselt ei saa probleemi lahendamiseks midagi teha.

Sellegipoolest on siin mõned kiired asjad, mida saate proovida.

Värskendage lehte

Nagu me mainisime, näitab 505 viga ajutist probleemi ja mõnikord on see probleem väga ajutine. Näiteks võib sait liiklusest üle olla. Nii et lehe värskendamine on alati väärt võtet. Enamik brausereid kasutab värskendamiseks klahvi F5 ja pakub kuskil aadressiribal ka nuppu Värskenda. See ei lahenda probleemi väga sageli, kuid proovimiseks kulub vaid sekund.

Hoiatus: Pöörake kindlasti erilist tähelepanu, kui viga ilmneb makse sooritamise ajal. Lehe värskendamine võib teile maksta kaks korda tasu, nii et hoidke seda silma peal.

Kontrollige, kas sait on teiste inimeste jaoks maas

Alati, kui mingile saidile ei jõuta (mingil põhjusel), saate ka kontrollida, kas ühenduse loomisega on probleeme just teil või on teistel inimestel samad probleemid. Selleks on palju tööriistu, kuid meie lemmikud on isitdownrightnow.com ja downforeveryoneorjustme.com. Mõlemad töötavad üsna ühesugused. Ühendage URL, mida soovite kontrollida, ja saate sellise tulemuse.

Kui saate aruande, milles öeldakse, et see sait on kõigile mõeldud, pole teil palju teha, kuid proovige hiljem uuesti. Kui aruanne näitab, et sait on üleval, võib probleem olla teie otsas. See on väga harva juhtunud 504 vea korral, kuid see on võimalik ja võite proovida mõningaid asju, mida me järgmises jaotises kirjeldame.

Taaskäivitage oma seadmed

Nii et olete kasutanud saidi kontrollimise tööriista ja tuvastanud, et see sait on teie jaoks alles. Ja olete testinud mõnda muud brauserit ja teil on sama probleem. See ütleb teile, et probleem on tõenäoliselt teie otsas, kuid see pole teie brauser.

Võimalik, et teie arvutis või võrguseadmetes (Wi-Fi, ruuter, modem jne) on mõningaid kummalisi, ajutisi probleeme. Probleemi aitab lahendada arvuti ja võrguseadmete lihtne taaskäivitamine.

Teine võimalus on see, et viga on põhjustatud DNS-i probleemist, kuid DNS-ist server mitte teie arvuti. Sel juhul võite proovida vahetada DNS-servereid ja vaadata, kas probleem laheneb.

Võtke ühendust veebisaidiga

Teine võimalus on pöörduda otse veebisaidi omaniku poole. Otsige nende kontaktandmeid veebisaidilt ja võtke ühendust kõnealuse lehe kohta. Kui kontaktivormi pole, võite proovida jõuda nende sotsiaalmeedias asuvale veebisaidile.

Proovige hiljem uuesti

Kui olete proovinud kõiki ülaltoodud lahendusi, kuid näete endiselt viga 504, on ainus lahendus oodata ja proovida hiljem. Kuna probleem pole teie arvutis, saate proovida ainult piiratud arvul lahendusi. Võimalik, et vastutavad inimesed on juba sellega seotud ja saavad selle peagi korda.

Vaadake mõne aja pärast tagasi veebisaidiga. On suur tõenäosus, et viga on selleks ajaks lahendatud.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found