Mis on MOBI-fail (ja kuidas seda avada)?

E-raamatute salvestamiseks kasutatakse faili laiendiga .MOBI. Algselt oli see Mobipocket Readeri formaat, kuid sellest ajast on selle kasutusele võtnud ka mitmed erinevad lugejad. Amazon ostis Mobipocket'i 2005. aastal ja lõpetas hiljem MOBI-vormingu 2011. aastal.

Mis on MOBI-fail?

MOBI-fail on spetsiaalselt loodud mobiilseadmete või e-lugerite jaoks. Vorming on väga kerge ja toetab järjehoidjaid, märkmeid, parandusi ja JavaScripti. Koos e-raamatuga võib failis sisalduda ka DRM või autoriõiguste kaitse, et vältida kopeerimist ja ebaseaduslikku vaatamist.

Praegune Kindle'i vorming (AZW3, KF8 ja KFX) põhineb MOBI-l ja see on patenteeritud vorming, mida kasutatakse ainult Kindle'i seadmetes. Ja tegelikult saate ikkagi oma Kindle'is avada MOBI-vormingus faile - peate need kõigepealt oma Kindle'i saatma.

SEOTUD:Kuidas pääseda oma iPadis oma e-raamatukogule Dropboxi kaudu

Kuidas seda avada?

Kuna MOBI on e-raamatu formaat, toetab enamik tasuta töölaua eReaderi programme nende avamist ja vaatamist - näiteks Caliber, FBReader, Mobipocket Reader või Mobi File Reader, kui nimetada vaid mõnda.

Pärast ühe tasuta rakenduse allalaadimist ja installimist on mis tahes oma MOBI-faili avamine suhteliselt lihtne. Caliberi jaoks peate lihtsalt klõpsama nuppu „Lisa raamatuid” ja seejärel valima ühe alloleval pildil näidatud võimalustest.

SEOTUD:Lugege Mobi e-raamatuid arvutist Kindle

Kuidas seda teisendada?

Täpselt nagu kõik muud failivormingud, vajate MOBI teisendamiseks erinevasse vormingusse spetsiaalset tarkvara. Kui proovite lihtsalt laiendust muuta, võite lõpetada rikutud ja kasutamiskõlbmatu faili.

Lisaks e-lugeriks olemisele on Caliberil kaasas mugav teisendustööriist, mis võimaldab teisendada mis tahes teie e-raamatuid 16 erinevasse vormingusse.

Kui te ei soovi failide teisendamiseks alla laadida kolmanda osapoole rakendust, on paar väga head veebimuundurit, mis võimaldavad teisendada mõningatesse populaarsematesse vormingutesse, nagu ePUB, PDF, FB2 ja LRF. See on ilmselt üks kiiremaid viise, kuna te ei pea tarkvara alla laadima ja selle installimist ootama.

Mõned tasuta veebifailide teisendamise saidid hõlmavad järgmist: DocsPal, Convertio, ConvertFiles ja Zamzar.

Lihtsalt minge ühele neist veebisaitidest, laadige üles fail ja vorming, millesse soovite selle teisendada.

Sealt hoolitseb tarkvara kõige eest ja annab teile lingi või saadab teisendatud faili allalaadimiseks e-kirja.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found