Kuidas desinstallida Windows 10 ja minna üle Windows 7 või 8.1 versioonile

Kas teile ei meeldi Windows 10? Niikaua kui olete viimase kuu jooksul täiendanud, saate desinstallida Windows 10 ja viia arvuti tagasi algsele Windows 7 või Windows 8.1 operatsioonisüsteemile. Hiljem saate alati uuele versioonile üle minna Windows 10-le.

Isegi kui sellest on möödas üle kuu, peaksite saama installida arvutiga kaasas olnud Windowsi versiooni puhta installikandja ja selle tootenumbri abil.

Minge tagasi Windows 7 või 8.1 juurde

Kui olete arvutit Windows 10-le täiendanud - mitte installitud puhtalt, vaid täiendatud -, on teil lihtne valik, mis võimaldab teil taastada Windowsi viimase versiooni. Sellele juurdepääsemiseks klõpsake rakenduste Seaded avamiseks Windows + I, klõpsake ikooni „Värskenda ja turvalisus” ning seejärel lülituge vahekaardile „Taastamine”. Peaksite nägema jaotist „Minge tagasi Windows 7-sse” või „Minge tagasi Windows 8.1-sse”. Klõpsake selles jaotises nuppu "Alusta", et vabaneda oma Windows 10 installist ja taastada oma eelmine Windowsi install.

Windows küsib kõigepealt, miks soovite tagasi minna. Valige lihtsalt kõik ja klõpsake siis nuppu „Järgmine“.

Järgmisena juhatab see teid läbi paari ekraani, kus küsitakse, kas soovite proovida selle asemel Windows 10 värskendada (et näha, kas see muudab midagi paremat), ja tuletab teile siis meelde, et kui teil on parool, peate meeles pidama või keelake see, kuni saate. Kui jõuate viimasele ekraanile, klõpsake selle saavutamiseks nuppu "Mine tagasi Windows 7 (või 8.1) juurde".

Seejärel taastab Windows teie eelmise versiooni, taaskäivitades arvuti paar korda selle käigus.

See protsess kasutab kausta Windows.old

SEOTUD:Kuidas pärast värskendamist faile Windows.old kaustast taastada

Alandamine on võimalik, kuna Windows 10 salvestab teie vana Windowsi installi teie kausta nimega “C: \ Windows.old”. Seda kausta näete File Exploreris, kuigi te ei tohiks seda siit proovida kustutada. Samuti saate sirvida kausta Windows.old ja taastada sellest faile.

SEOTUD:7 viisi kõvakettaruumi vabastamiseks Windowsis

Ilmselt võtab iga vana Windowsi installi faili salvestamine palju ruumi. Kui avate rakenduse Kettapuhastus, näete, kui palju ruumi see kasutab. Vajutage nuppu Start, tippige otsingukasti käsk „Disk cleanup” ja klõpsake siis selle käivitamiseks tulemust.

Klõpsake akna Kettapuhastus nupul „Puhasta süsteemifailid“.

Failide loendist, mida kettapuhastus saab eemaldada, leidke kirje „Eelmised Windowsi installimised (installid)” ja näete, kui palju ruumi see kõvakettal kulutab. Kui olete kindel, et ei soovi oma eelmise Windowsi versiooni juurde tagasi minna, kasutage nende failide eemaldamiseks ja ruumi vabastamiseks kohe kettapuhastuse tööriista.

Kuidas minna alla, kui Windows 10 ei anna teile võimalust

Eeldades, et teil on vana arvuti, mille täiendasite Windows 10-le, oli sellel arvutis varem olnud Windows 7 või 8.1. See tähendab, et arvutiga oli kaasas tootenumber, mis võimaldab teil selles kasutada Windows 7 või 8.1. Kui te ei saa oma vanale versioonile üle minna (võib-olla on see olnud kaua aega või võib-olla läks teie alandamise katsega valesti), peate installima Windowsi puhta installi - midagi, mida arvuti geeksid uutes arvutites sageli teevad .

SEOTUD:Kust alla laadida Windows 10, 8.1 ja 7 ISO-d seaduslikult

Õnneks pakub Microsoft nüüd Windows 7 ja 8.1 ISO-failide hõlpsat allalaadimist. Laadige alla Windowsi installikandja ja kirjutage ISO-fail kettale või kopeerige see USB-draivi, kasutades Microsofti Windowsi USB / DVD-allalaadimistööriista. Seejärel saate selle käivitada ja Windows 7 või 8.1 uuesti installida, öeldes, et kirjutage Windows 10 süsteem üle juba kõvakettal. Kõigepealt veenduge, et teil oleks kõigist oma olulistest failidest oma Windows 10 arvutist varukoopiad.

SEOTUD:Kuidas leida arvuti Windowsi tootenumber, et saaksite Windowsi uuesti installida

Kui teete seda, peate leidma oma arvuti tootenumbri. Windows 7 arvutis kontrollige oma arvutis olevat autentsussertifikaadi kleebist, millel oleks võti. Kleebis võib olla töölaua korpuse tagaküljel, sülearvuti põhjas (või patareisektsiooni sees) või olla kaasas arvutiga eraldi kaardil. Windows 8 arvutis ei pea te seda üldse tegema - võti võib olla varjatud teie arvuti püsivara. Sel juhul tuvastab Windows 8.1 selle automaatselt ja võimaldab teil Windows 8.1 uuesti installida, palumata teil isegi võtit sisestada.

Kui ostsite uue arvuti, mis oli kaasas Windows 10-ga, ja soovite minna tagasi Windowsi eelmise versiooni juurde, on see karmim. Õigustatud toimingu tegemiseks peate ostma Windows 7 või 8.1 litsentsi ja installima selle nullist, sisestades installiprotsessi ajal ostetud tootenumbri.

Kui mõni oluline programm või riistvaraseade, mida kasutate, Windows 10-s ei tööta, peaksite selle üle minema. Kui Windows 10 näib lihtsalt ebastabiilne, peaksite minema tagasi oma eelmise Windowsi versiooni juurde ja enne täiendamise proovimist veel veidi ootama. Või kui soovite mõnda aega Windows 7-ga mõnda aega pikemalt riputada, võite selle üle minna. Kui olete arvuti üks kord Windows 10-le täiendanud, saate seda hiljem alati uuesti teha.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found