Kuidas Linuxi topeltbuutimissüsteemi desinstallida arvutist

Kui olete Linuxi installinud oma partitsioonile kahekordse alglaadimise konfiguratsioonis, pole tavaliselt ühtegi lihtsat desinstallijat, mis selle teie eest eemaldaks. Selle asemel peate tõenäoliselt selle partitsioonid kustutama ja Windowsi alglaaduri ise parandama.

SEOTUD:5 viisi Ubuntu proovimiseks ja arvutisse installimiseks

Linuxi desinstallimise viis sõltub selle installimisviisist. Kui installisite ainsa operatsioonisüsteemina Linuxi, peate Windowsi süsteemi taastamiseks Windowsi uuesti installima üle Linuxi.

Kui installisite Linuxi Wubiga

SEOTUD:Mis on Linuxi distro ja kuidas nad üksteisest erinevad?

Kui installisite Ubuntu või sarnase Linuxi jaotuse, nagu Linux Mint koos Wubiga, on seda lihtne desinstallida. Käivitage lihtsalt Windows ja minge juhtpaneelile> Programmid ja funktsioonid.

Leidke installitud programmide loendist Ubuntu ja desinstallige see nagu iga teine ​​programm. Desinstalliprogramm eemaldab teie arvutist automaatselt Ubuntu failid ja alglaadurikande.

Kui installisite Linuxi oma partitsioonile

Kui installisite Linuxi oma partitsiooni kahe alglaadimisega konfiguratsioonis, nõuab selle desinstallimine Linuxi partitsioonide eemaldamist arvutist ja seejärel Windowsi partitsioonide laiendamist, et kasutada nüüd vaba kõvakettaruumi. Samuti peate Windowsi alglaaduri ise taastama, kuna Linux kirjutab Windowsi alglaaduri üle oma alglaaduriga, mida nimetatakse GRUB-ks. Pärast partitsioonide kustutamist ei käivitu GRUB-i laadimisarvuti teie arvutit korralikult.

Vaatame lähemalt, kuidas seda kõike teha.

Esimene samm: kustutage oma Linuxi partitsioonid

SEOTUD:Kuidas hallata jaotisi Windowsis ilma muud tarkvara alla laadimata

Esiteks peate kustutama Linuxi partitsioonid. Alustage Windowsi käivitamisest. Vajutage Windowsi klahvi, tippige „diskmgmt.msc menüü Start otsinguväljale ja vajutage seejärel kettahalduse rakenduse käivitamiseks sisestusklahvi Enter.

Leidke rakenduses Disk Management Linuxi sektsioonid, paremklõpsake neid ja kustutage need. Linuxi sektsioonid saate tuvastada, kuna neil pole veerus „Failisüsteem” silti, Windowsi sektsioonid tuvastatakse nende failisüsteemi „NTFS” järgi.

Siit sektsioonide kustutamisel olge ettevaatlik - te ei soovi kogemata kustutada sektsiooni, millel on olulised failid.

Järgmisena leidke Windowsi sektsioon värskelt vaba ruumi lähedal, paremklõpsake sellel ja valige Laienda helitugevust. Laiendage sektsiooni nii, et see võtaks kogu vaba ruumi. Kõigi kõvakettal olev vaba ruum jääb kasutamiskõlbmatuks, kuni määrate selle partitsioonile.

Soovi korral saate oma praeguse Windowsi sektsiooni laiendamise asemel luua ka uue, eraldi partitsiooni.

Teine samm: parandage Windowsi alglaadur

Linux on nüüd teie arvutist eemaldatud, kuid selle alglaadur püsib. Linuxi alglaaduri ülekirjutamiseks Windowsi alglaaduriga peame kasutama Windowsi installiprogrammi ketast.

Kui teil pole Windowsi installiprogrammi, võite luua Windowsi remondiplaadi ja selle asemel kasutada. Järgige meie juhiseid, et luua süsteemis Windows 8 või 10 süsteemiparandusketas või luua see Windows 7-s.

SEOTUD:Kuidas Windows 8-s või 10-s taastada draiv või süsteemiparandusketas

SEOTUD:Windowsi alglaadija probleemide parandamine (kui teie arvuti ei käivitu)

Sisestage Windowsi installiprogramm või taasteketas arvutisse, taaskäivitage arvuti ja laske sellel sellel kettal käivituda. Pöördute taastekeskkonnast käsuviiba juurde. Käsitleme siin operatsioonisüsteemi Windows 10, kuid juhised toimivad ka Windows 8 puhul. Kui teil on Windows 7, vaadake meie juhendit, kuidas pääseda taastekäsuviibale juurde Windows 7 kettaga.

Pärast installi- või taastekettalt käivitamist jätke esialgne keelekraan vahele ja seejärel klõpsake installimise põhiekraanil suvandit "Paranda arvuti".

Klõpsake ekraanil „Vali suvand” valikul „Veaotsing”.

Klõpsake ekraanil „Täpsemad valikud” valikut „Käsuviip”.

Tippige käsuviibale järgmine käsk ja seejärel vajutage sisestusklahvi:

bootrec.exe / fixmbr

Nüüd saate oma arvuti taaskäivitada. See käivitub kõvakettalt, käivitades Windowsi tavapäraselt. Kõik Linuxi jäljed tuleks nüüd kustutada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found