Kuidas teada saada, milline Windows 10 järk ja versioon teil on

Võib-olla pole te varem Windowsi järjenumbritele mõelnud, välja arvatud juhul, kui see oli teie töö osa. Kuid need on muutunud olulisemaks Windows 10-ga. Siit saate teada, millist Windows 10 ehitust ja väljaannet ning versiooni te kasutate.

Windows on alati kasutanud järjenumbreid. Need tähistavad Windowsi olulisi värskendusi. Traditsiooniliselt on enamik inimesi Windowsi viidanud põhilisele nimega versioonile, mida nad kasutavad - Windows Vista, 7, 8 ja nii edasi. Nendes versioonides oli meil ka hoolduspakette, millele viidata: näiteks Windows 7 Service Pack 1.

Windows 10 puhul on asjad natuke muutunud. Esiteks väidab Microsoft, et Windowsi uusi versioone enam pole - Windows 10 on siin, et jääda. Microsoft on kaotanud ka hoolduspaketid, selle asemel, et igal aastal välja anda kaks suurt järku ja anda neile nimed. Kui teil on siiski vaja viidata konkreetsele Windowsi versioonile, on kõige lihtsam viidata sellele versiooni numbri järgi. Microsoft on versiooni numbri mõnevõrra varjanud, püüdes muuta Windows 10 alati ajakohaseks, kuid seda pole raske leida.

SEOTUD:Kuidas Windows 10 "ehitamine" erineb hoolduspakettidest

Märkus. Lisaks järkudele on Windows 10-l veel erinevad versioonid - kodu, professionaalne, ettevõte ja nii edasi -, millel on erinevad funktsioonid. Microsoft pakub endiselt ka Windows 10 nii 64- kui 32-bitiseid versioone.

Rakenduse Seaded abil saate oma väljaande, järjenumbri ja muu leida

Uus rakendus Seaded pakub kasutajasõbralikus vormingus ka versiooni, versiooni ja versiooni teavet. Seadete avamiseks klõpsake nuppu Windows + I. Avage aknas Seaded jaotis Süsteem> Teave. Kerige natuke allapoole ja näete teavet, mida soovite.

Navigeerige jaotisse Süsteem> Teave ja kerige alla. Siin näete numbreid „Versioon” ja „Koosta”.

SEOTUD:Kuidas uuendada Windows 10 Home-st Windows 10 Professional-iks?

  • Väljaanne. See rida ütleb teile, millist Windows 10 väljaannet te kasutate - kodu, professionaalne, ettevõte või haridus. Kui kasutate kodu ja soovite üle minna versioonile Professional, saate Windows 10 versioonilt Professional versioonile üle minna. Windows 10 Enterprise või Education väljaandele üleminek nõuab täielikku uuesti installimist ja spetsiaalset võtit, mida pole tehtud saadaval tavalistele Windowsi kodukasutajatele.
  • Versioon. Versiooninumber annab teile parima teabe selle kohta, millist Windows 10 versiooni te kasutate. Number põhineb viimase suure järgu väljaande kuupäeval ja kasutab YYMM-vormingut. Näiteks ülaltoodud ekraanipildil ütleb versioon 1607 meile, et meie käitatav versioon pärineb 2016. aasta 7. kuust (juulist). See on Windows 10 suur aastapäeva värskendus. Sügisiloojate värskendus ilmus septembris 2017. aastast, seega on see versioon 1709.
  • OS-i loomine. See rida näitab konkreetset teie opsüsteemi ehitust. See annab teile omamoodi ajakava väiksematest versiooniversioonidest peamise versiooni numbri väljaandmise vahel. Ülaloleval ekraanipildil oli „14393.693” järk 13. versioon, mis anti välja pärast versiooni 1607, mis saadeti 2016. aasta juulis. See teave on enamiku inimeste jaoks mõnevõrra vähem oluline kui peamised versiooninumbrid, kuid see võib siiski aidata teil täpselt tuvastada, mida te jooksen. Kui olete uudishimulik, saate Microsofti TechNeti saidil tutvuda kogu Windows 10 versioonide ja järkude ajalooga.
  • Süsteemi tüüp. See rida ütleb teile, kas kasutate Windows 10 32-bitist või 64-bitist versiooni. Samuti ütleb see teile, kas teie arvuti ühildub 64-bitise versiooniga või mitte. Näiteks tähendab „64-bitine operatsioonisüsteem, x64-põhine protsessor”, et kasutate Windows 10 64-bitist versiooni 64-bitises protsessoris. „32-bitine operatsioonisüsteem, x64-põhine protsessor” näitab, et kasutate Windows 10 32-bitist versiooni, kuid võite soovi korral 64-bitise versiooni oma riistvarale installida.

SEOTUD:Mis vahe on 32- ja 64-bitisel Windowsi vahel?

Leidke oma väljaanne ja järjenumber Winveri dialoogi abil

Selle teabe leidmiseks võite kasutada ka Windowsi vana ooterežiimi (winver) tööriista. Vajutage nuppu Start, tippige “winver” ja vajutage sisestusklahvi. Võite ka vajutada Windows Key + R, sisestada dialoogi Käivita „winver“ ja vajutada sisestusklahvi.

Kasti „Teave Windowsi kohta” teine ​​rida annab teada, milline Windows 10 versioon ja järk on teil olemas. Pidage meeles, et versiooni number on kujul YYMM - seega tähendab 1607 2016. aasta 7. kuud. Paar rida allpool näete meie näites kasutatavat Windows 10 väljaannet - Windows 10 Pro.

Kast „Teave Windowsi kohta” ei näita, kas kasutate Windows 10 64-bitist või 32-bitist versiooni, kuid see annab teile kiirema viisi versiooni ja koostamise kontrollimiseks kui rakenduses Seaded navigeerimine.

SEOTUD:Rumalad geekitrikid: kuidas kuvada Windowsi versiooni töölaual

Kogu see teave - väljaanne, versioon, järgu number ja järgu tüüp - võib olla oluline, kui proovite kindlaks teha, kas Windows 10 on saanud konkreetse värskenduse, kas teil on juurdepääs funktsioonile, mis on saadaval ainult teatud väljaannetes või kas teil on peaks alla laadima programmi 64- või 32-bitise versiooni. Ja kui olete ülimalt huvitatud sellest sammu pidamisest, on meil isegi võimalus kuvada teie järjenumbrit otse töölaual. Nautige!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found