eMMC vs SSD: mitte kõik tahkis-salvestusruumid pole võrdsed

Kõik tahkis-salvestusruumid pole nii kiired kui SSD. „EMMC” on selline välkmäluseade, mille leiate odavatest tahvelarvutitest ja sülearvutitest. See on aeglasem ja odavam kui traditsiooniline SSD, mille leiate kallimatest arvutitest.

eMMC salvestusruumil on SD-kaartidega palju ühist. See kõik on välkmälu, kuid - just nagu SD-kaart ei oleks nii kiire kui kiire tahkis-draiv - ei saa ka eMMC-mäluseade konkureerida SSD-ga.

USB-mälupulgad ja SD-kaardid sisaldavad ka välkmälu, kuid…

Välkmälu - tavaliselt NAND-välkmälu - asub USB-mäluseadmetes ja kõigis SD-kaartide tüüpides, mida võite osta. USB-mälupulgad sisaldavad välkmälukiipi trükkplaadil (PCB), põhikontrollerit ja USB-liidest. SD-kaardid sisaldavad trükkplaadil välkmälukiipi koos SD-kontrolleriga. Nii SD-kaardid kui ka mälupulgad on üsna lihtsad, kuna need on üldjuhul võimalikult odavad. Neil pole keerukat püsivara ega muid täiustatud funktsioone, mida leiate SSD-lt.

SEOTUD:Kuidas osta SD-kaarti: selgitatud kiiruseklassid, suurused ja mahutavus

SD-kaartidel on mitmeid erinevaid „kiirusklasse” - ja aeglased on väga aeglased. Kuigi opsüsteemi võib olla võimalik SD-kaardile installida, oleks see üsna halb mõte. Need on tunduvalt aeglasemad kui kõige aeglasemadki SSD-d.

Tahkis-ajamid on keerukamad

SEOTUD:Mis on tahkis ketas (SSD) ja kas mul on seda vaja?

Tahkis-draiv ei ole lihtsalt samad komponendid, mille leiate mälupulgast või SD-kaardilt. Neil on kindlasti sama tüüpi NAND-välkmälukiibid, kuid SSD-kettal on NAND-kiipe tunduvalt rohkem ja need kipuvad olema kiiremad, parema kvaliteediga kiibid.

SEOTUD:Mitme ketta arukas kasutamine: sissejuhatus RAID-i

SSD-kettad sisaldavad ka püsivara abil kontrollerit, mis pakub täpsemaid funktsioone. Näiteks hajutab SSD-kontroller lugemis- ja kirjutamistoimingud üle kõigi SSD-s asuvate mälukiipide, nii et seda ei piira nii palju üksiku kiibi kiirus. Kontroller töötab peaaegu nagu RAID-konfiguratsioon - see kasutab asjade kiirendamiseks paralleelselt mitut kiipi. Kui kirjutate SSD-le, võib draiv tegelikult kirjutada korraga kahekümnesse erinevale NAND-i kiibile, samas kui ühe kiibiga SD-kaardile kirjutamine võib võtta kakskümmend korda kauem.

SSD püsivara teeb ka kulumist tasandavaid toiminguid, et tagada draivile kirjutatud andmete ühtlane levitamine füüsilises kettas, et välkmälu ei kuluks. Kontroller esitab mälu arvutile järjepidevas järjekorras, nii et arvuti käitub normaalselt, kuid draiv segab asju taustal ringi. SSD-d toetavad asjade kiirendamiseks ka selliseid täiustatud funktsioone nagu TRIM. SSD optimeerimise utiliiti pole tegelikult vaja, sest SSD püsivara optimeerib draivi automaatselt, segades parema jõudluse saavutamiseks andmeid ümber.

SEOTUD:Miks tahkis-ajamid aeglustuvad neid täites

SSD on tavaliselt ühendatud arvutiga ka SATA 3, mSATA või SATA Expressi liidese abil, mis on palju kiirem kui tavalise välkmäluseadme või SD-kaardi liidesed.

eMMC selgitatud

MultiMediaCard (MMC) sarnaneb SD-kaardiga. SD-kaardi standardit peeti MMC-ga võrreldes paremaks ja asendati see suures osas uutes seadmetes. Tänapäeval eelistavad peaaegu kõik seadmed SD-kaardi pesa MMC-pesa asemel. Manustatud MMC (eMMC) spetsifikatsiooni arendamist ja sellega töötamist jätkati.

SEOTUD:Kas peaksite ostma Chromebooki?

EMMC-draiv ei ole keeruline sisemine draiv, mille kiirused ja funktsioonid vastavad SSD-draivile. Selle asemel on see põhimõtteliselt MMC, mis on manustatud seadme emaplaadile. Nagu SD-kaardid, on ka MMC-kaardid ja nende liidesed palju aeglasemad kui SSD. See annab tootjatele võimaluse pakkuda odavat sisemälu. EMMC-seadmel on ka kontroller, mis muudab eMMC-i käivitatavaks, et seda saaks kasutada odava Androidi, Windowsi ja Chrome OS-i tahvelarvutite ja sülearvutite süsteemidraivina.

Kuid eMMC-l pole püsivara, mitu välkmälukiipi, kvaliteetset riistvara ja kiiret liidest, mis muudaks SSD nii kiireks. Nii nagu SD-kaardid on palju aeglasemad kui sisemised SSD-d, on eMMC-mälu palju aeglasem kui keerukam SSD.

EMMC-d leiate sageli kaasaskantavatest elektroonikaseadmetest, näiteks mobiiltelefonidest ja digikaameratest. Kui tõuge üliodavate 99-dollariste tahvelarvutite ja 199-dollariste sülearvutite poole, mis vajavad tahkismassi ja mitte mehaanilisi draive, ehitatakse eMMC-draividega ka odavaid tahvelarvuteid ja sülearvuteid. Tavaliselt näete, kas seadme spetsifikatsioonides on eMMC-draiv. Kui seade on üliodav, on sellel tõenäoliselt SSD-draivi asemel eMMC.

eMMC pole halb, kuid see pole kõige kiirem

EMMC-l pole teoreetiliselt midagi halba. Teie digikaamera ei vaja tõenäoliselt suurema SSD-d, kuna selle suurus, keerukus ja hind on suuremad. Kui ostate aga sülearvuti või tahvelarvuti, ilmnevad eMMC piirangud veelgi. Nagu SD-kaartide puhul, ei looda kogu eMMC salvestusruum võrdsena - mõned eMMC salvestusruumid on aeglasemad kui teised. Kuid kogu eMMC salvestusruum on aeglasem kui korralikul SSD-l.

Toimivuse võrdlemisel peaksite tõenäoliselt otsima kõnesoleva eMMC-põhise seadme salvestusnäitajaid - mõned seadmed on kiiremad kui teised. Riistvara edusammud ja uued eMMC standardid muudavad eMMC kiiremaks. Kuid kui olete tõsine sülearvuti kasutaja, ei soovi te tõenäoliselt jääda Windowsi sülearvuti aluseks olevale eMMC-põhisele salvestusruumile - isegi kui see säästaks teie raha.

Pildikrediit: mitpatterson2010 Flickris, Darron Birgenheier Flickris ja Andreas. Flickris (kombineeritud), Zhou Tong Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found