Chrome'is salvestatud paroolide haldamine

Google Chrome'il on juba sisse ehitatud mugav paroolihaldur. Kui teil palutakse sisse logida, saate oma brauseri salvestada ja täita erinevate saitide paroole. Siit saate teada, kuidas hallata kõiki Chrome'is salvestatud paroole.

SEOTUD:Mis on uut Chrome 73-s, saabub 12. märtsil

Kuidas parooli Chrome'i salvestada

Esimene asi, mida peate oma salvestatud paroolide haldamiseks, on paroolide salvestamise lubamine, mis toimub paroolimenüü kaudu. Klõpsake paremas ülanurgas oma profiilipildil ja seejärel käsul „Paroolid”. Võite ka tippida chrome: // seaded / paroolid omnikastikesse ja vajuta Enter.

Lülitage lüliti sildiga “Paku paroolide salvestamist” asendisse sisse (see peaks vaikimisi olema sisse lülitatud).

Nüüd minge veebisaidile, kuhu peate sisse logima, sisestage oma volitused ja logige sisse. Pärast vormi esitamist küsib Chrome, kas soovite oma parooli salvestada. Klõpsake nuppu „Salvesta“. Kui klõpsate nupul „Mitte kunagi”, lisatakse sait parooliloendisse „Salvestatud pole kunagi”. Näitame teile, kuidas eemaldada sait allpool olevast loendist „Pole kunagi salvestatud”.

SEOTUD:Chrome 69 loob uute veebikontode jaoks tugevad paroolid

Eeldades, et olete parooli salvestanud, täidab Chrome järgmine kord selle saidi sisselogimislehele minnes sisselogimisvormi automaatselt. Kui teil on ühe saidi jaoks salvestatud mitu kasutajanime ja parooli, klõpsake väljal ja valige sisselogimisteave, mida soovite kasutada.

Saidi eemaldamine loendist „Pole kunagi salvestatud”

Kui klõpsasite kogemata nuppu „Mitte kunagi”, kui Chrome küsib, kas soovite oma parooli saidile salvestada, saate selle saidi erandite loendist eemaldada järgmiselt. Saidi eemaldamisel antakse teile järgmine kord sisselogimisel võimalus oma parool salvestada.

Avage paroolimenüü, klõpsates paremas ülanurgas oma profiilipildil, seejärel klõpsake uuesti nupul „Paroolid”. Võite ka tippida chrome: // seaded / paroolid omnikastikesse ja vajuta Enter.

Kerige allapoole, kuni näete pealkirja „Pole kunagi salvestatud”. See on täielik loetelu kõigist saitidest, mille olete Chrome'i salvestatud paroolide loendist musta nimekirja lisanud.

Sirvige saite, kuni leiate kõigepealt kogemata sellesse loendisse saadetud kirje, seejärel klõpsake URL-ist paremal asuvat X-i.

Kanne kaob ja on päästetud oma puhastustule elust. Nüüd, kui sellele saidile uuesti sisse logite, küsib Chrome teilt, kas soovite oma parooli uuesti salvestada.

Kuidas vaadata salvestatud paroole

Kõigi Chrome'i salvestatud kasutajanimede ja paroolide loendi kuvamiseks avage paroolimenüü, klõpsates paremas ülanurgas oma profiilipildil, seejärel klõpsake uuesti nupul „Paroolid”. Võite ka tippida chrome: // seaded / paroolid omnikastikesse ja vajuta Enter.

Kerige uuel vahekaardil alla jaotiseni „Salvestatud paroolid” ja leiate kõigi Chrome'i salvestatud kasutajanimede ja paroolide loendi.

Parooli kuvamiseks lihttekstina klõpsake silmaikooni.

Kui lukustate arvuti parooliga, peate enne selle parooli vaatamist sisestama kasutajanime ja parooli.

Pärast arvuti mandaatide edukat sisestamist ilmub salvestatud parool lihtsas tekstis.

Salvestatud paroolide eksportimine

Kui peate mingil põhjusel eksportima kogu kasutajanimede ja paroolide loendi, laseb Chrome teil seda ka teha.

Me ei soovita oma paroole eksportida, kui te ei tea, mida teete või kui te seda teete tõestiPeab, sest kõik eksporditud failid on salvestatud CSV-faili, mis pole krüpteeritud ja mida avades saab lugeda lihttekstina.

SEOTUD:Mis on CSV-fail ja kuidas seda avada?

Klõpsake Chrome'i menüüs Paroolid jaotise „Salvestatud paroolid” kõrval menüüd Seaded ja seejärel nuppu „Ekspordi paroolid”.

Teil palutakse kinnitada oma paroolide eksport, kuna see on tohutu turvarisk, kuna fail on inimesele loetav.

Jällegi palutakse tundliku teabe juurde pääsemisel selle toimingu kinnitamiseks sisestada arvuti kasutajanimi ja parool.

Valige faili hoidmiseks turvaline koht ja klõpsake nuppu „Salvesta”.

Salvestatud paroolide eemaldamine

Kui klõpsasite kogemata parooli salvestamiseks, kuid teil pole seda kontot enam või soovite lihtsalt oma parooli enam salvestada, saate need Chrome'ist eemaldada sama kiiresti kui salvestate.

Klõpsake menüüs Paroolide seaded eemaldatava parooli kõrval seadete ikooni (kolm punkti) ja seejärel klõpsake nuppu „Eemalda”.

Valitud parool kustutatakse kohe. Hüpikaken teavitab teid muudatusest ja kui selle kogemata eemaldasite, võite parooli taastamiseks klõpsata käsul Võta tagasi.

Parooliloendist kõigi kirjete kustutamiseks peate esmalt hüppama Chrome'i menüüsse Seaded. Klõpsake paremas ülanurgas kolm punkti ja valige „Seaded”. Võite ka tippida kroom: // seaded / omnikastikesse ja vajuta Enter.

Kui olete menüüs Seaded, kerige allapoole ja klõpsake nuppu „Täpsem”.

Kerige veidi allapoole, kuni näete valikut „Kustuta sirvimisandmed”. Klõpsake seda.

Klõpsake hüpikaknas vahekaardil „Täpsem”, valige menüüst Ajavahemik „Kogu aeg”, tehke linnuke „Paroolid” ja seejärel klõpsake „Kustuta andmed”. Sellest pole tagasiteed, seega veenduge, et soovite enne edasist klõpsamist kõik need kustutada.

Järgige viipasid ja kõik teie Google Chrome'i salvestatud paroolid pühitakse teie brauserist puhtaks. Järgmisel korral saidile minnes loodate parem, et mäletate oma parooli või teil on paroolihaldur, muidu leiate, et klõpsate nupul „Unustasite parooli?” link, kui lähete sisse logima.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found