Kuidas Minecrafti LAN-mänguprobleeme tõrkeotsinguks saada

Minecraft on fantastiline mäng, mida mängida kohalikus võrgus koos sõpradega, kuid see pole lõbus, kui peate veetma pool aega ühenduse probleemide otsimiseks. Vaatame, kuidas tuvastada ja lahendada Minecrafti LAN-mänguga seotud probleeme.

Üldise probleemi tuvastamine

Tänu populaarsusele ja vanemate arvule, kes oma lastega sellega maadlevad, saame Minecrafti kohta rohkem e-kirju kui ükski teine ​​mäng. Seda silmas pidades oleme kirjutanud selle juhendi rõhuasetusega sellele, et aidata võhikul kiiresti tuvastada, mida nad peavad oma konkreetse probleemi leevendamiseks tegema. Kui teie laps (või sõber) pöördub teie poole ühe neist küsimustest, peaksite leidma vastused just siit.

SEOTUD:Kohaliku mitme mängija ja kohandatud mängijanahkade seadistamine

See tähendab, et on hea võimalus, et võite oma Minecrafti mängupäevade jooksul kokku puutuda ühe või mitme sellise probleemiga, nii et kindlasti ei oleks valus lugeda seda artiklit ülevalt alla ja isegi järjehoidjaks edaspidiseks tõrkeotsinguks.

Samuti, kui olete Minecrafti jaoks suhteliselt uus, vaadake siin meie LAN-mängu seadistamise juhendit. Võib juhtuda, et te ei vaja täpsemat tõrkeotsingu abi, vaid lihtsalt kiiret ülevaadet, kuidas asjad tööle panna.

"Ma ei näe kohtvõrgus Minecrafti mängu"

See on kaugel ja suurim probleem, millega inimesed Minecrafti oma kohalikus võrgus (LAN) seadistades kokku puutuvad: kõigil on Minecraft installitud ja käivitatud, kuid üks või mitu mängijat ei näe isegi hostimängijat ühenduse loomiseks esimene koht.

Jaotame selle probleemi kõige levinumad põhjused ja järjestame need levimuse järgi sobivate lahendustega.

Teie tulemüür blokeerib Java

See probleem tekib segaduse pärast selle üle, mis Windowsi tulemüüriga kulisside taga toimub. Kui Windows küsib teie käitamiseks teie luba, siis eeldate, et ta küsib Minecrafti jaoks luba, eks? Välja arvatud Minecraft on tegelikult Java-fail, mille käivitab Java-programm, nii et kui Minecrafti võrguga ühenduse loomiseks on aeg, ei ole tulemüüri viip mõeldud Minecrafti jaoks - see on mõeldud Java-le.

Ülaltoodud ekraanipildil näete tulemüüri hüpikakna konkreetset sõnastust. Enamik inimesi näeb vaikimisi turvahoiatust, Java-d (ja kas ei tea, mis see on, või lihtsalt teab Java-st piisavalt, et meenutada, kuidas Java on aastate jooksul turvaprobleem olnud) ja klõpsab nuppu Tühista. Probleem on veelgi raskendatud, kui teil on oma külalisarvuti või arvuti, mida teie laps on seadistanud mittehalduslikuks juurdepääsuks (mida peaksite tegema), kas see inimene võib proovida "Juurdepääsu lubamine", kuid ei saanud ja lihtsalt tühistas. Me ei saa teile öelda, mitu korda oleme Minecrafti jaoks probleeme teinud, et inimene ütleks ainult: "Oi hei, mõni tulemüüri kast hüppas üles, aga ma lihtsalt vajutasin tühista".

Õnneks on selle probleemi lahendus lihtne, kui teil on arvutile administraatorijuurdepääs (see tähendab, et vaikekonto on administraator või teil on administraatori konto parool).

Lihtsalt navigeerige jaotisse Juhtpaneel> Süsteem ja turvalisus> Windowsi tulemüür (või tippige menüü Start menüüsse lihtsalt tulemüür).

Valige tulemüüri juhtpaneelil „Luba rakendus või funktsioon Windowsi tulemüüri kaudu”; link on ülaltoodud ekraanipildil helesinine.

Klõpsake paremas ülanurgas ikoonil „Muuda sätteid“, et öelda Windowsile, et soovite administraatorimuudatusi teha, ja seejärel kerige alla, et otsida tulemüüri kirjetest loendit „javaw.exe”. Java versioonis, mida teie Minecrafti koopia kasutab, peab olema veerg „Privaatne” kontrollitud. Kuigi enamikul inimestel on ainult üks kirje, on võimalik, et teil on kaks sisestust. (Kui teil on loetletud rohkem kui üks javaw.exe versioon ja soovite seda uurida, võite alati paremklõpsata igal kirjel ja lisateabe saamiseks valida „Üksikasjad”.)

Suures,tohutu, enamikul juhtudel on see lihtne näpistamine ühenduste probleemide kõrvaldamiseks piisav.

Teie arvutid on erinevates võrkudes

Ainult Java-probleemi järel on erineva võrgu probleem. Sellel probleemil võib olla mitu vormi ja kui olete Java-probleemi lahendanud (või ei olnud see üldse probleem), peaksite need võimalikud stsenaariumid hoolikalt läbi töötama.

Veenduge, et kõik arvutid oleksid ühes võrgus. WiFi-seadmete, eriti sülearvutite puhul on alati võimalik, et seade on ühendatud läheduses asuva avatud WiFi-võrgu või naabri WiFi-ga, mida olete varem kasutanud. Kontrollige veel kord, et kõik arvutid oleksid samas kohalikus võrgus sama nimega (nt mängija 1 pole režiimis „Traadita” ja mängija 3 on jaotises „Wireless_Guest”).

Kui mõni arvuti on ruuteriga ühendatud Etherneti kaudu, veenduge, et need oleksid ühendatud sama ruuteriga, millega teised on ühendatud WiFi kaudu.

Kontrollige AP eraldamist

Kui kõik on ühendatud sama võrguga, kuid te ei saa ikkagi ühendust luua, võib see olla tingitud teie ruuteri funktsioonist nimega AP eraldamine. Saate kontrollida, kas iga mängija arvuti jõuab mängu võõrustavasse arvutisse lihtsa ping-testiga.

Alustuseks avage igas arvutis käsuviip ja sisestage Windowsi kasutajatele „ipconfig“ ning Linuxi ja Maci kasutajatele „ifconfig“. See käsk väljastab mitmesuguseid andmeid arvuti võrgukaardi IP-aadressi ja oleku kohta. Pange tähele iga arvuti IPv4-aadress. Enamiku kodukasutajate jaoks näeb see aadress välja nagu 192.168.1. * Või 10.0.0. *, Kuna need on enamiku ruuterite vaikeaadressiplokid ja reserveeritud spetsiaalselt sisekasutuseks.

Kui teil on erinevate arvutite aadressid, kontrollige, kas need suudavad arvutiga üksteisega üle võrgu jõuda ping käsk. Sisestage käsk endiselt käsuviibal ping [hostimängija arvuti IP-aadress]. Näiteks kui teil on kaks arvutit - üks aadressiga 10.0.0.88 ja teine ​​aadressiga 10.0.0.87 - logige esimesse arvutisse (88) ja käivitage:

ping 10.0.0.87

Seejärel korrake protsessi teises arvutis (87):

ping 10.0.0.88

Pingikäsk annab teile väljundi, mis annab teada, kui kiiresti suutis ta teise arvutiga ühenduse luua ja kui palju üksikuid pakette edukalt tagastati. Koduvõrgus peaks edukuse määr olema 100%.

Kui mõlemad arvutid pääsevad Internettiaga nad ei läbi pingetesti, siis on viimane asi, mida vaadata: kasutaja isoleerimine. Mõnel ruuteril on turvafunktsioon (mida rakendatakse tavaliselt ainult Wi-Fi kasutajatele ja mitte juhtmeta Etherneti kasutajatele), mis isoleerib kasutajad üksteisest, nii et kõik saavad Interneti-ühenduse luua, kuid üksikud kasutajad ei saa üksteisega ühendust luua. See seade on tavaliselt sildistatud kui "AP eraldamine", kuid võite seda näha kui "Pöörduspunkti eraldamine", "Kasutaja isoleerimine", "Kliendi eraldamine" või mõne selle variatsiooni. Mõni ruuter rakendab automaatselt kõikidele külalisvõrkudele ka AP eraldamise, määramata seda seadet kasutajale, nii et kontrollige uuesti, kas ükski mängijatest pole teie ruuteri külalisvõrku sisse logitud.

Kui üks või mitu arvutit ebaõnnestub pingetestis ja kahtlustate, et põhjuseks võib olla AP eraldamine, peate oma ruuteri dokumentatsiooniga tutvuma, et näha, kus seade on ja kuidas see välja lülitada. Kui leiate, et teie ruuteri dokumentatsioon puudub ja teil on vaja ise menüüd läbi uurida, vaadake siin meie AP-eraldamise juhendit, kus on mõned näpunäited selle leidmiseks ja lubamiseks / keelamiseks.

Proovige ühendada käsitsi

Kui ülaltoodud jaotised ei lahenda teie probleemi, on tõenäoliselt ainus probleem, et Minecraft mingil põhjusel ei valda võrku korralikult ega värskenda saadaolevat LAN-mängude loendit.

See ei tähenda, et te ei saa mängu mängida kohtvõrgus, kuid see tähendab, et peate selleks käsitsi sisestama hostimängija aadressi. Kui näete ülaltoodud ekraaniga ekraani, kus see otsib pidevalt LAN-mänge, kuid ei leia neid, siis klõpsake nuppu "Direct Connect" ja sisestage järgmine "[Host Player IP-aadress]: [Host Game Port]". Näiteks “192.168.1.100:23950”.

Mänguport on mõeldud Minecrafti LAN-mängudele määratakse juhuslikult iga kord, kui hostimängija kaart LAN-i mängimiseks avatakse.

Sellisena peate kas hosti masinas mängu avades kontrollima pordi (see kuvatakse ekraanil kohe pärast mängu avamist, nagu allpool näidatud) või peate vaatama mängu loendit mitme mängija ekraanil teise teie võrgus oleva kliendi, kes saab edukalt ühendust luua (kus see loendab avatud mängu nime all nii IP-aadressi kui ka pordi numbri).

"Ma saan ühendust luua, aga mind visatakse välja"

Kui näete mõnda teist mängu kohalikus võrgus, kuid visatakse enne mängimist välja, on süüdlane tavaliselt üks kolmest asjast: erinevad mänguversioonid, identsed kasutajatunnused või ühildumatud mängumoodulid (tõenäosuse järjekorras).

Aegunud serveri / kliendi viga

Minecrafti sünkroonivälised versiooninumbrid on suurim allikas liitumiseks, kuid saada-lööd-nähtuseks ja ilmnevad siis, kui kliendimängija ja hosti mängija käivitavad mängu väljalaskeid. Kui host töötab näiteks Minecraft 1.7.10-ga, kuid teie töötab 1.8.8-ga, näete järgmist sõnumit:

Lihtsaim lahendus on kohandada kliendimängija Minecrafti versiooninumber vastavaks (me ei soovita hostimängija versiooni muutmist, kui hostimängija maailm on juba uuritud ja loominguga üles ehitatud, sest suured erinevused Minecrafti versioonides võivad hävitada kaardid).

Selleks käivitage klientmasinates Minecrafti käivitaja ja klõpsake nuppu „Muuda profiili”. Valige rippmenüüst „Kasuta versiooni” sobiv Minecrafti versioon. Pakume siin üksikasjalikumat ülevaadet.

ID-viga

Kui sekundaarsed mängijad logivad teie hostitud mängu sisse ja saavad vea „See nimi on juba võetud”, on teil tõenäoliselt ainult üks Minecrafti premium-eksemplar. Üks mängija ei saa kaks korda samasse maailma sisse logida.

Teemat saab käsitleda kahel viisil. Kõigepealt saate osta iga mängija jaoks Minecrafti koopia (mida mängu toetavate Minecrafti fännidena soovitame teil seda teha). Või kui proovite lihtsalt kohtvõtteid korraldada või lasete ka vennal mängida, saate faili redigeerida, et kohalikus mängus saaks kasutada ühte Minecrafti litsentsi. Selle tehnika üksikasjadest, kitsaskohtadest ja lõkseist üksikasjalikult.

Puuduvate modifikatsioonide viga

Kui lisate oma Minecrafti mängule modifikatsioone, näiteks lahedate eluloomade või muude olendite jaoks, peavad kõik teie mänguga ühenduvad mängijad olema installinud samad modifikatsioonid (ja nende modifikatsioonide samad versioonid). Lisateavet modifikatsioonide ja nende kasutamise sisse- ja väljapääsude kohta saate lugeda siit.

Selle vea täpne tekst võib varieeruda, isegi tõrketeate saamata jätmisest (mäng on alati sisse loginud… sisselogimisel ...) kuni väga spetsiifiliste veateaveteni, kus on loetletud modifikatsioonid ja millised versioonid puuduvad.

Kui teil tekib see probleem, on selle lahendamiseks kaks võimalust. Kui host töötab modifikatsioonidega, peate ühendamiseks proovivatele klientidele lisama samad modifikatsioonid (nt kui hostil on populaarne Mo 'Creatures mod, siis vajavad seda ka kõik mängijad, kes soovivad maailma jagada) ka). Kui klient on modifitseeritud ja host töötab vanilli Minecraftiga, peab klient minema tagasi Minecrafti aktsiamängu juurde. Sellistel juhtudel on äärmiselt mugav kasutada eksemplarihaldurit nagu MultiMC; igale vajalikule vanilli ja modifitseeritud Minecrafti kombinatsioonile saate teha konkreetse eksemplari.

"Ma saan ühendust, kuid mängu jõudlus on kehv"

Erinevalt käesoleva juhendi eelmistest osadest on see jaotis veidi ebaselgem. Mitu korda saavad mängijad mängu võõrustada ja teiste võrgus olevate mängudega ühendust võtta, kuid ehkki neid mängust otseselt ei visata, on jõudlus tõepoolest toores. Kui jätta kõrvale mõni nägemata, kuid tõsine võrguprobleem, mis tegelikult põhjustab ühenduvusprobleeme, on mõned asjad, mida saate teha, et muuta Minecraft kõigile sujuvaks kogemuseks.

Kõigepealt laske mängu võõrustada kõige võimsama arvutiga mängijal. Minecraft on väga ressursinäljane mäng (isegi kui graafika näeb välja väga retro ja lihtne). Kui teil on üldine halb taasesitus (mitte ainult nõrgematel masinatel), võib juhtuda, et hostarvuti pole nuusktubakas.

Teiseks ei saa me Minecrafti mod Optifine kohta öelda piisavalt häid asju. Isegi kui teil pole kavatsust teha midagi muud kui mängida vanilje Minecrafti. peate absoluutselt ja kahtlemata installima Optifine'i. See on koodide optimeerimise kogum, mis ausalt öeldes peaks olema Minecrafti vaikekoodis. Sõltumata sellest, kas teie arvuti on nõrk või lihav, muudab Optifine Minecrafti nii sujuvamaks.

SEOTUD:Lihtsa kohaliku Minecrafti serveri käitamine (modifikatsioonidega ja ilma)

Lõpuks, kui majutuskompuuter sobib selle ülesande jaoks hästi, kuid teil on endiselt madal kaadrisagedus ja muud märgid raskustes olevast mängust, saate osa maailmast eraldi serverirakendusse laadida. Mojang pakub allalaadimiseks iseseisvat serverirakendust ja lihtsa vanilje Minecrafti serveri seadistamine võtab aega. Meie kogemuse kohaselt aitab jõudlusprobleeme tõepoolest siluda, kui Minecrafti saatejuhi koopia ei ürita samaaegselt korraldada võõrustaja mängude mängimist ega serveerida mängu kõigi teiste mängijate jaoks. Asjade jagamine nii, et hostimängija arvuti mängib endiselt mängu (spetsiaalse serveri rakenduse kaudu), kuid host Minecrafti rakendus ei murra mõlema ülesande täitmisel, võib kõigi jõudlust tõepoolest parandada.

Veelgi parem: kui teil on endiselt jõudlusprobleeme, võite installida Minecrafti serveri oma võrgus täiesti eraldi masinasse ja lasta sellel masinal rasket tõstmist hallata, nii et mängijate arvutid ei pea seda tegema.

Kui teie, teie sõbrad ja teie lapsed tahate tõesti Minecrafti mängida, võib see olla väga masendav, kui kohaliku mängu seadistamine pole lihtne. Pisikese tõrkeotsingu abil saate mitte ainult probleemideta üles seada ja töötada, vaid võite isegi leida tänu sellistele modifikatsioonidele nagu Optifine ja konkreetse serverirakenduse käitamiseks parem kui alustades.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found