Puuduva USB-draivi leidmine operatsioonisüsteemides Windows 7, 8 ja 10

USB-draivid peaksid Windows Exploreris automaatselt ilmuma, kui ühendate need arvutiga. Kui Windows ei näita ühendatud draivi, toimige järgmiselt.

Probleemi diagnoosimine

SEOTUD:Mõistmine kõvaketta jaotamise kohta kettahaldusega

Kui ühendasite USB-draivi ja Windowsi ei kuvata failihalduris, peaksite kõigepealt kontrollima kettahalduse akent.

Kettahalduse avamiseks operatsioonisüsteemis Windows 8 või 10 paremklõpsake nuppu Start ja valige käsk „Disk Management”. Windows 7-s vajutage Windows + R, et avada dialoog Käivita, tippige diskmgmt.msc ja vajutage sisestusklahvi.

Uurige kettahalduse aknas olevate ketaste loendit ja otsige oma välist draivi. Isegi kui seda ei kuvata Windows Exploreris, peaks see ilmuma siin. Otsige ketast, mis sobib teie välkmäluseadme suurusega. Mõnikord märgitakse see ka kui „Eemaldatav”, kuid mitte alati.

Alloleval ekraanipildil oleme märganud meie eemaldatavat draivi jaotises „Disk 3”. Kui näete oma, minge järgmisele jaotisele.

Kui te ei näe draivi kettahalduse aknas üldse, proovige neid tõrkeotsingu samme:

  • Vajadusel lülitage ajam sisse: Mõnel välisel kõvakettal on oma toitelülitid või eraldi toitekaablid. Kui kasutate suuremat draivi, veenduge, et sellel poleks oma toitelülitit või toitekaablit, mille peate ühendama.
  • Ühendage see teise USB-porti: Proovige välimine draiv lahti ühendada ja ühendada see oma arvuti teise USB-porti. Võimalik, et üks konkreetne arvuti USB-port on surnud.
  • Vältige USB-jaotureid: Kui ühendate USB-draivi USB-jaoturisse, proovige see ühendada otse oma arvuti ühe USB-porti. Võimalik, et USB-jaotur ei toida piisavalt energiat.
  • Proovige teist arvutit: Proovige USB-draiv ühendada teise arvutiga ja vaadake, kas teine ​​arvuti tuvastab selle. Kui ükski arvuti ei näe draivi selle ühendamisel - isegi akna Kettahaldus -, on USB-draiv tõenäoliselt surnud.

Loodetavasti lahendab üks neist teie probleemi. Kui ei, siis liikuge allpool toodud paranduste juurde.

Probleemi lahendamine

Kui olete ülaltoodud toimingud teinud, olete probleemi lahendamiseks paremas kohas. Siin on mõned võimalikud lahendused selle põhjal, mida leidsite kettahalduses draivi otsimisel.

Kui Windows palub teil selle sisestamisel partitsiooni vormindada

Kui Windows näeb draivi, kuid ei saa seda lugeda, on võimalik, et draiv vormindati failisüsteemiga, mida Windows tavaliselt ei toeta. Näiteks võib see juhtuda siis, kui vormindate draivi HFS + Mac-failisüsteemiga või ext4-failisüsteemiga Linux-arvutis.

Kui ühendate draivi võõra failisüsteemiga, ütleb Windows teile, et enne selle kasutamist peab draivi vormindama. Ärge vormindage ketast veel!See kustutab kõik kettal olevad failid. Kui kettal olevaid faile pole vaja, võite nõustuda selle vormindamisega - kuid veenduge, et draivil pole enne seda olulisi faile.

Sellise draivi lugemiseks võite selle ühendada Maci või Linuxi arvutiga, millel see tehti, ja kopeerida oma failid sellest teisele draivile. Teise võimalusena võite kasutada tarkvara, mis võimaldab teil Windowsi Maci või Linuxi failisüsteeme lugeda. Pärast failide draivilt kopeerimist võite lubada Windowsil ketast vormindada (kustutada). See kuvatakse tühja kettana, mis ühildub nüüd Windowsiga.

SEOTUD:Kuidas lugeda Mac-vormingus draivi Windowsi arvutis

Kui teised Windowsi arvutid näevad draivi, kuid teie praegune ei näe

Kui teised arvutid tuvastavad draivi selle ühendamisel, kuid teie praegune arvuti seda ei leia, on võimalik, et Windowsis on draiveriprobleem.

Selle kontrollimiseks avage seadmehaldur. Windows 8 või 10 puhul paremklõpsake nuppu Start ja valige käsk „Device Manager”. Windows 7-s vajutage Windows + R, tippige devmgmt.msc dialoogiboksi Run ja vajutage Enter.

SEOTUD:Kuidas tõrkeotsinguks kasutada Windowsi seadmehaldurit

Laiendage jaotisi „Disk Drives” ja „USB Serial Bus kontrollerid” ning otsige üles seadmeid, mille ikoonil on kollane hüüumärk. Kui näete veaikooniga seadet, paremklõpsake sellel ja valige käsk „Atribuudid”. Näete lisateavet sisaldavat veateadet. Lisateabe saamiseks otsige veebist seda tõrketeadet.

Draiveriprobleemide lahendamiseks võite paremklõpsata seadmel, valida Atribuudid ja minna vahekaardile Draiver. Uuendatud draiveri installimiseks kasutage nuppu „Värskenda draiverit”, klõpsake draiveri tagasikerimiseks eelmisele draiverile, kui see lihtsalt ei tööta, või klõpsake nuppu „Desinstalli” draiveri desinstallimiseks ja loodan, et Windows installib automaatselt toimiva.

Kui näete draivi kettahalduses ja sellel on partitsioonid

Kui draiv kuvatakse kettahalduses ja näete draivil ühte või mitut sektsiooni - ülaosas on sinine riba -, ei pruugita seda Windows Exploreris kuvada, kuna sellele tuleb määrata draivitähed.

Selleks paremklõpsake kettahalduses draivi sektsiooni ja valige käsk „Muuda draivitähte ja -teesid”. Kui te ei saa klõpsata nupul „Muuda draivitähte ja teid”, on see sellepärast, et Windows ei toeta partitsioonis olevat failisüsteemi - lisateavet leiate allpool.

Võite näha, et partitsioonil pole sellele draivitähte määratud. Määrake juhikiri ja see peaks lihtsalt töötama.

Draivitähe määramiseks klõpsake nuppu "Lisa" ja määrake draivile valitud draivitäht. Klõpsake nuppu „OK” ja see kuvatakse koos draiveri tähega File Exploreris või Windows Exploreris.

Kui näete kettahalduse draivi, kuid see on tühi

Kui näete draivi kettahalduses, kuid see on jaotamata, ülaservas on must riba, tähendab see, et draiv on täiesti tühi ja vormindamata. Selle vormindamiseks, et Windows saaks seda kasutada, paremklõpsake kettahalduses jaotamata ruumi ja valige käsk „Uus lihtne köide”.

SEOTUD:Mis vahe on FAT32, exFAT ja NTFS vahel?

Valige sektsiooni maksimaalne võimalik suurus ja määrake draivitäht - võite lasta Windowsil draivitähe automaatselt valida. Kui soovite, et draiv ühilduks võimalikult paljude teiste operatsioonisüsteemide ja seadmetega, vormindage see Windowsi paludes exFAT-failisüsteemiga. Muul juhul, kui kasutate seda ainult Windowsi masinates, on NTFS korras. Kui see on tehtud, peaks draiv olema kasutatav.

Kui näete draivi kettahalduses, kuid te ei saa seda vormindada

Mõnel juhul võib draivil olla väga räpane partitsiooniskeem. Võite isegi näha „kaitstud” sektsioone, mida te ei saa kettahaldusest kustutada. Või võib draivi sektsioon olla liiga väike, kuna draiv on kaitstud partitsioone, mis raiskavad sellel ruumi.

Selle segaduse puhastamiseks võite draivi "puhastada", pühkides draivist kõik failid ja partitsioonid ning muutes selle veel kord kasutatavaks. Esiteks varundage draivi kõik olulised andmedkui kettal on olulisi andmeid. Puhastusprotsess pühib ajami.

SEOTUD:Flash-draivi, SD-kaardi või sisemise draivi "puhastamine", et lahendada jaotiste ja mahtuvuse probleeme

Draivi puhastamiseks peate administraatorina avama käsuviiba akna ja kasutama sobiva draivi puhastamiseks käsku diskpart. Lisateabe saamiseks järgige Windowsi draivi puhastamist meie samm-sammult. Seejärel saate tühja draivi vaheseinad luua.

Suure õnnega on pärast nende toimingute tegemist teie draiv jälle heas töökorras.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found