Kuidas teisendada WAV-fail MP3-ks

WAV-helifailid on suurepärane võimalus oma arvutis tõeliselt kadudeta vormingus salvestuse täielik ja täpne kvaliteet säilitada. Kui te pole aga audiofiil ja tunnete muret salvestusruumi pärast, võib olla aeg need teisendada hallatavamasse vormingusse, näiteks MP3.

Mis on WAV-fail?

Lainekuju helifailivorming (WAV, hääldatakse “Wave”) on toores helivorming, mille on loonud Microsoft ja IBM. WAV-failid on tihendamata kadudeta heli, mis võib võtta üsna palju ruumi, tulles umbes 10 MB minutis.

WAV-failivormingud kasutavad ressursside vahetuse failivormingus heli “tükkidena” hoidmiseks konteinereid. See on tavaline meetod, mida Windows kasutab audio- ja videofailide - nagu AVI - salvestamiseks, kuid seda saab kasutada ka meelevaldsete andmete jaoks.

Neid kasutatakse peamiselt professionaalses muusikasalvestussektoris, kuid üha rohkem inimesi eemaldub WAV-ist ja kasutab FLAC-i (Free Lossless Audio Codec), kuna see kasutab failide väiksemaks muutmiseks tihendamist, säilitades samal ajal sama kvaliteeditaseme.

SEOTUD:Mis on WAV- ja WAVE-failid (ja kuidas neid avada)?

Kuidas teisendada WAV-i MP3-ks

Kui teil on enamus teie helifailidest WAV-vormingus, on tõenäoline, et nad söövad palju kettaruumi. Üks viis, kuidas vähendada nende mõju teie salvestusruumile, ilma et sellest täielikult lahti saaksite, on teisendada need väiksemaks, tihendatud vorminguks - näiteks MP3-ks.

Failide teisendamiseks VLC kasutamine

VLC on tasuta ja avatud lähtekoodiga meediumipleier, mis avab peaaegu kõik failivormingud ja sellel on võimalus helifailide teisendamiseks ning see on siin How-to Geeki lemmik.

Avage VLC ja klõpsake nuppu „Meedium”, seejärel valikul „Teisenda / salvesta”.

Kui teil oli juba VLC-sse laaditud fail, ei laadita tööriist seda muundurisse automaatselt. Sellest aknast peate faili uuesti laadima. Klõpsake paremas servas asuvat nuppu „Lisa”.

Nüüd navigeerige faili ja klõpsake nuppu "Ava".

Järgmise akna avamiseks klõpsake nuppu „Teisenda / salvesta“.

Valige allpool olevast rippmenüüst „Profiil” „MP3” ja klõpsake siis kausta “Sirvi”, et valida kaust, kuhu soovite faili salvestada.

Pärast kausta valimist peate muutma faililaiendiks .mp3 ja seejärel klõpsama nuppu "Salvesta".

Kui soovite teisendamise ajal toimuvat kodeeringut veidi paremini kontrollida, klõpsake mutrivõtme nuppu.

See avab teise akna, kus on mõned täpsemad valikud, millega saate nokitseda. Eelkõige on vahekaart „Helikodek” kasulik selliste asjade nagu bitikiirus, kanalid ja valimiskiirus muutmiseks.

Lõpuks klõpsake teisendusprotsessi alustamiseks nuppu „Start”.

Sõltuvalt faili suurusest ja valitud bitikiirusest ei tohiks teisendamine lõpule viia liiga kaua. Seejärel pääsete MP3-le juurde oma määratud salvestuskaustast.

Veebilahenduste kasutamine failide teisendamiseks

Seal on arvukalt veebisaite, mis võimaldavad teil oma faile tasuta teisendada, kuid see, millele me jätkame, on Zamzar. Saate korraga teisendada kuni 10 faili ja nad ei salvesta ühtegi teie faili oma serverites üle 24 tunni.

Kui olete Zamzari veebisaidile jõudnud, klõpsake nuppu „Valige failid” või võite failid saidile üleslaadimiseks oma brauseriaknasse lohistada.

Järgmisena valige rippmenüüst väljundfaili tüübiks “MP3”.

Lõpuks sisestage kehtiv e-posti aadress, kust saate lingi oma teisendatud failidele, ja klõpsake nuppu „Teisenda”.

Pärast teisendamise lõppu (mis ei võta liiga kaua aega, kui te ei teisenda palju suuri faile) saate e-kirja, kus teie fail (id) on allalaadimiseks valmis.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found