Mis on XLSX-fail (ja kuidas seda avada)?

.Xlsx-faililaiendiga fail on Microsoft Exceli loodud Microsoft Exceli avatud XML-i arvutustabeli (XLSX) fail. Selle vormingu saate avada ka teistes arvutustabelirakendustes, näiteks Apple Numbers, Google Docs ja OpenOffice. Need salvestatakse tihendatud Zip-failina, mis sisaldab veel hulga muid faile, mida dokumendi avamiseks kasutatakse.

SEOTUD:Mis on faililaiend?

Mis on XLSX-fail?

XLSX-failid on failid, mida kasutatakse arvutustabelirakenduses Microsoft Excel, mis kasutab tabeleid andmete korrastamiseks, analüüsimiseks ja salvestamiseks. Iga lahter võib sisaldada teksti või arvandmeid, sealhulgas matemaatilisi valemeid.

Esmakordselt Office Open XML-i standardis Microsoft Office 2007-ga kasutusele võetud XLSX on vaikevorming Exceli tänapäevaseid versioone kasutades arvutustabeli loomisel. Microsoft tutvustas seda avatud vormingut suuresti tänu suurenenud konkurentsile Open Office'i ja selle avatud dokumendivormingu (ODF) poolt. XLXS-vorming asendas varalise XLS-vormingu, mida Excel varem kasutas.

SEOTUD:Mis on .DOCX-fail ja kuidas see erineb .DOC-failist Microsoft Wordis?

Kuidas XLSX-faili avada?

Kuna XLSX-failid on standardiseeritud, saate neid avada paljudes rakendustes erinevatel platvormidel. Kuigi Windows ei ava neid loomupäraselt, kui teil pole Microsoft Office 2007 või uuema koopia, saate failide avamiseks alla laadida kolmanda osapoole avatud lähtekoodiga rakenduse, näiteks Apache OpenOffice või LibreOffice.

Maci kasutajad peavad failil lihtsalt topeltklõpsama ja see avaneb rakenduses Apple Numbers.

Kui soovite kõik oma Office Open XML-failid pilves pigem salvestada, avada ja redigeerida, saate seda teha, laadides oma dokumendi üles Exceli võrgu või Google'i arvutustabelite kaudu.

Kui olete Chrome'i kasutaja, võite oma brauserisse alla laadida laienduse Office Editing for Docs, Sheets & Slides (ametlik Google'i laiendus). See võimaldab teil üles laadida kõik XLSX-failid otse kohalikult kõvakettalt Google Drive'i, lohistades selle mis tahes Chrome'i vahekaardile.

SEOTUD:Kuidas töötada Google Drive'i Microsoft Office'i failidega


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found