Mida teha, kui teie Mac ei käivitu

Macid pole probleemide suhtes immuunsed. Teie Mac ei pruugi mõnikord toitenupule üldse reageerida või võib MacOS kokku kukkuda või korralikult käivituda. Kui Mac ei lülitu sisse, tehke järgmist.

Esimesed sammud eeldavad, et teie Mac lihtsalt ei reageeri, kui vajutate selle toitenuppu. Kui see reageerib, kuid ei käivitu normaalselt, kerige alla jaotistesse Taasterežiim.

Veenduge, et sellel oleks võimu

Veenduge, et teie Mac oleks ühendatud toiteallikaga. Proovige vahetada laadija või toitekaabel või kasutada mõnda muud pistikupesa. Laadija ise võib olla kahjustatud. Kui kasutate MacBooki ja selle aku on täiesti tühi, peate võib-olla enne sisselülitamist mõne hetke pärast selle ühendamist ootama. See ei käivitu tingimata kohe pärast selle ühendamist.

Kontrollige riistvara

Eeldades, et kasutate Maci töölauda, ​​kontrollige, kas kõik selle kaablid on õigesti ühendatud. Näiteks kui see on Mac Mini, veenduge, et videoväljundikaabel oleks kindlalt ühendatud nii Mac Mini enda kui ka ekraaniga. Proovige kõik kaablid uuesti ühendada - eemaldage need ja ühendage siis uuesti -, et tagada nende kindel ühendamine.

Kui olete hiljuti oma Maci avanud ja selle riistvaraga sebinud, võib see probleemi põhjustada. Näiteks kui installisite RAM-i või vahetasite kõvaketta, võite proovida vana riistvara vahetada või lihtsalt tagada, et need komponendid oleksid teie Macis kindlalt paigas.

Kui kõik muu ebaõnnestub, proovige enne Maci käivitamist kõigi mittevajalike lisaseadmete pistikupesast lahti ühendada.

Tehke toite tsükkel

SEOTUD:Kuidas juhtida toide tsüklit külmumiste ja muude probleemide lahendamiseks

Kui teie Mac on kinni külmunud olekus ja ei reageeri toitenupu vajutustele, saate selle parandada, kui katkestate toite ja sunnite taaskäivitama.

Kaasaegsel MacBookil, millel pole eemaldatavat akut, vajutage toitenuppu ja hoidke seda kümme sekundit all. Kui teie Mac töötab, katkestab see sundvõimsuse ja sunnib taaskäivitama.

Eemaldatava akuga Macis lülitage see välja, eemaldage see pistikupesast, eemaldage aku, oodake kümme sekundit ja sisestage see uuesti.

Maci töölaual (iMac, Mac Mini või Mac Pro) eemaldage toitekaabel, jätke see kümneks sekundiks vooluvõrgust välja ja ühendage siis uuesti.

Lähtestage süsteemihalduse kontrolleri püsivara

Mõnel juhul peate võib-olla oma Macis süsteemihalduse kontrolleri (SMC) püsivara lähtestama. See on viimane asi, mida peaksite proovima, kui teie Mac ei reageeri toitenupu vajutustele üldse.

Praeguste MacBookide puhul, millel pole eemaldatavat akut, ühendage toitekaabel. Vajutage klaviatuuri vasakul küljel klahve Shift + Control + Option ja toitenuppu ning hoidke neid kõiki all. Vabastage kõik neli nuppu korraga ja seejärel vajutage Maci sisselülitamiseks toitenuppu.

Eemaldatava akuga MacBookides eemaldage Mac toiteallikast ja eemaldage aku. Vajutage toitenuppu ja hoidke seda viis sekundit all. Vabastage toitenupp, sisestage aku uuesti, ühendage Mac ja ühendage uuesti sisselülitamiseks toitenupp.

Maci lauaarvutites eemaldage Maci toitejuhe vooluvõrgust ja jätke see 15 sekundiks lahti. Ühendage see uuesti, oodake veel viis sekundit ja seejärel vajutage Maci sisselülitamiseks toitenuppu.

Kasutage kettarežiimi taasterežiimist

SEOTUD:8 Maci süsteemi funktsiooni, millele saate juurde pääseda taasterežiimis

Eeldades, et teie Mac tegelikult käivitub, kuid Mac OS X ei laadita õigesti, on tõenäoliselt tegemist tarkvaraprobleemiga. Teie Maci kettad võivad olla rikutud ja saate selle taastada taasterežiimist.

Taasterežiimile pääsemiseks käivitage oma Mac. Käivitamise ajal hoidke klahve Command + R all. Pärast kellamängu kuulmist peaksite proovima neid vajutada. Teie Mac peaks käivituma taasterežiimi. Kui see nii ei ole, ei vajutanud te tõenäoliselt piisavalt kiiresti klahve - taaskäivitage Mac ja proovige uuesti.

Klõpsake valikut Disk Utility, klõpsake vahekaarti Esmaabi ja proovige oma Maci ketast parandada. Disk Utility teostab toimingut "fsck" (failisüsteemi kontroll), nii et teil pole vaja käsku fsck käsitsi käivitada.

Taastamine taasterežiimist

SEOTUD:Kuidas oma Maci pühkida ja macOS Scratchist uuesti installida

Kui Disk Utility ei töötanud, saate Mac OS X oma Maci uuesti installida.

Kasutage taasterežiimis suvandit „Installige OS X uuesti”, et teie Mac laadiks uusimad OS X installifailid automaatselt alla ja installiks selle operatsioonisüsteemi. Taastada saate ka Time Machine'i varundusest. Kui teie Maci operatsioonisüsteem on kahjustatud, asendab see kahjustatud tarkvara uue, kahjustamata operatsioonisüsteemiga.

kui miski siin ei töötanud - kui teie Mac lihtsalt ei lülitu sisse, hoolimata sellest, mitu korda selle toitenuppu vajutate, kui taasterežiim ei tööta või kui Mac OS X ei lae korralikult isegi pärast selle uuesti installimist taasterežiimist - teie Macil on tõenäoliselt riistvaraprobleeme.

Eeldades, et see on garantii alla kuuluv, peaksite selle probleemi teie jaoks lahendama võtma Apple'iga või viima selle kohalikku Apple Store'i. Isegi kui teil pole garantiid, võiksite selle viia Apple Store'i või mõnda teise Apple'i arvutite remondikohta ja lasta neil seda parandada.

Pildikrediit: Paul Hudson Flickris, Andrew Fecheyr Flickris, Cristiano Betta Flickris, bfishadow Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found