Kuidas unustatud Gmaili parooli taastada

Ühe varasema teenusena on Gmail endiselt Google'i veebis kuvamise nurgakivi. Nii et kui unustate oma Gmaili parooli ja ma ei taha siin asju üle tähtsustada, siis on see põhimõtteliselt nagu teie Interneti-vaim, kes kummitab oma endise elu saale.

Okei, see pole nii hull. Kuid soovite oma parooli muuta ja pääseda oma kontole juurde nii kiiresti kui võimalik.

Gmaili tavaline taasteprotseduur

  1. Minge Gmaili sisselogimislehele ja klõpsake linki „Unustasin parooli”.
  2. Sisesta viimane salasõna mida sa mäletad. Kui te ei mäleta seda, klõpsake nuppu „Proovige teist küsimust”.
  3. Sisestage sekundaarne e-posti aadress, mida kasutasite Gmaili konto seadistamisel parooli lähtestamise e-posti saamiseks.

Gmailis on teie identiteedi kinnitamiseks ja parooli taastamiseks (või lähtestamiseks) mõned erinevad viisid. Õnneks on need kõik paigutatud väikesesse kena viisardisse, mille abil Gmail teid samm-sammult läbi juhatab.

Parooli taastamise protsessi alustamine on üsna lihtne: klõpsake lihtsalt Gmaili sisselogimislehel linki "unustasin parooli". Seejärel kuvatakse teile palve sisestada viimane paroolsaabmäleta. Kui mäletate õiget parooli jakui teil on varundussüsteem seadistatud, palutakse teil siis mitmel viisil jätkata. Kui te ei mäleta ühtegi neist, klõpsake nuppu „proovige mõnda muud küsimust”.

Järgmine võimalus on koodi saatmine e-posti varuaadressile, mis pigem eeldab, et olete teieomamateisese taastamise e-posti aadressi (mille seadistasite juba Gmaili konto loomisel). Selle valiku kasutamine saadab teile teisese e-posti konto (mis ei pea olema Gmail) link koos 6-kohalise koodiga, mis võimaldab teil uue parooli seadistada ja oma kontole uuesti juurde pääseda. Koodi nägemiseks kontrollige oma sekundaarkontol olevat meili ja sisestage see uue parooligeneraatori avamiseks. Uuematel kontodel võib olla ka telefoninumbri varundamise võimalus - vt allpool.

Kui see ei toimi - näiteks pole teil näiteks juurdepääsu varukoopiaks määratud kontole - klõpsake uuesti nuppu „proovige teist küsimust”. Nüüd tegeleme vanemate ja vähem turvaliste kontokaitsemeetoditega, näiteks turvaküsimustega, näiteks "mis on su ema neiupõlvenimi". Peaksite suutma vastata vähemalt ühele neist.

Sel hetkel looge uus parool ja kinnitage see. Nüüd on teil uuesti juurdepääs oma kontole. Siit saate tutvuda uue turvalise ja meeldejääva parooli valimisega.

Turvaline oma konto

SEOTUD:Kuidas kaitsta oma Gmaili ja Google'i kontot

Pärast uue parooli seadistamist palub Google teil kontrollida teie Gmaili kontoga (ja teie suurema Google'i kontoga üldiselt) seotud turvaseadeid. Soovitame tungivalt lisada telefoninumber ja praegune varundusmeil, kui need pole teie kontoga veel seotud. Need võimaldavad hõlpsat taastamist e-posti või tekstsõnumiga edastatud 6-kohalise tihvti abil.

Kuigi Gmail toetas varem turvaküsimusi, ei võimalda see teil enam uusi lisada, vaid kustutada ainult vanadele juurdepääs. See on kasutusele võetud meede, kuna turvaküsimused imevad tegeliku turvalisuse pakkumisel. Teie vana töötab seni, kuni te seda sellel lehel käsitsi ei eemalda.

Kui olete oma Gmaili kontole sisse loginud, minge Google'i konto seadete lehele, klõpsates paremas ülanurgas oma profiilipildil (see on lihtsalt teie eesnime esimene täht, kui te pole seda veel määranud), seejärel klõpsake nuppu „Minu Konto."

SEOTUD:Kuidas vaadata teisi oma Google'i kontole sisse logitud seadmeid

Klõpsake sellel lehel nuppu „Google'i sisselogimine”. Siin saate uuesti kontrollida oma e-posti varuaadressi ja telefoninumbrit ning vaadata, millised seadmed ja millistest asukohtadest viimati teie kontot kasutasid. Kui viimase puhul tundub midagi valesti, võib keegi proovida alatutel eesmärkidel teie kontole juurde pääseda.

Sisselogimislehel on muid võimalusi, mida võiksite uurida. Kahefaktorilise autentimise seadistamine on väga soovitatav ja kui kasutate seda Gmaili kontot nutitelefonis, saate veebis parooli käsitsi sisestamise asemel autentimisviiba.

Pildikrediit: Andy Wright / Flickr


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found