Kuidas kirjutada mis tahes videofail esitatavale DVD-le

Voogesitus võib olla kõige mugavam viis enamiku filmide vaatamiseks, kuid see ei tee haiget, kui filmide või koduvideote füüsiline koopia on varuks. Kui soovite oma filmikogust varukoopia teha või lihtsalt oma videotest mängitavat DVD-d kirjutada, on see üsna lihtne ja tasuta. Siit saate teada, kuidas videoid Windowsis ja MacOS-is mängitavale kettale kirjutada.

Mida vajate

Oma videote DVD-le kirjutamiseks vajate alustamiseks järgmist:

  • DVD-kirjutaja draiv: Enamik arvuteid, millel on mis tahes liiki optiline draiv, suudavad tõenäoliselt DVD-sid kirjutada, kuid kui teil seda veel pole, peate ostma DVD-kirjutaja. Sisemised DVD-kirjutite draivid võivad maksta nii vähe kui 20 dollarit ja välised kirjutajad on tavaliselt vaid 5–10 dollarit rohkem.
  • Tühi DVD: Tühjad DVD-d on üsna odavad ja spindlites on plaadi kohta isegi odavamad. Näete kahte tüüpi tühje kettaid: DVD + R ja DVD-R. Need kaks vormingut on peaaegu identsed ja peaaegu kõik tänapäeval müüdavad kettad toetavad mõlemat, nii et tõenäoliselt pole vahet, kumba hankite. Kui teil on aga vanem DVD-kirjutaja, kontrollige, kas see toetab DVD + R või DVD-R. Kui see toetab ainult ühte, kuid mitte teist, ostke oma draiviga ühilduvad DVD-d. Lisaks saate osta nn kahekihilisi plaate, kui teie filmid on tõesti suured. Ühekihilised kettad mahutavad 4,7 GB ja kahekihilised kettad 8,5 GB. Kui saate ühekihilisest pääseda, soovitame seda, kuna kahekihilised kettad võivad põletamise ajal mõnikord probleeme tekitada, kuid mõlemad peaksid töötama. Enne nende plaatide ostmist veenduge veel kord, et teie DVD-draiv toetab kahekihilist kirjutamist.
  • Põletatav video: Ükskõik, kas see on teie enda kodune film või teie enda kogutud film, peate plaadile salvestamiseks vajama videofaili (või mitut videot). Kõigi plaadile pandud videote kogumaht ei tohi olla suurem kui 4,7 GB (ühekihiliste ketaste puhul) või 8,5 GB (kahekihiliste plaatide puhul).
  • DVD Flick ja ImgBurn (Windows): Plaatide kirjutamiseks Windowsis vajate kahte tööriista, kuid õnneks on need mõlemad tasuta. DVD Flick teisendab teie videod õigesse vormingusse ja loob esitatavad menüüd, seejärel edastab teisendatud video ImgBurnile, et see plaadile kirjutada. Enne alustamist laadige need kohe alla. (Uuenda: ImgBurni installija oma ametlikul veebisaidil näib nüüd sisaldavat soovimatut tarkvara. Selle asemel soovitame ImgBurn alla laadida MajorGeeksist. See versioon ei sisalda rämpsu.)
  • Põletus (macOS):Burn on veel üks macOS-i tasuta rakendus, mida saate kasutada oma DVD-de kirjutamiseks. Nii saate oma videod õigesse vormingusse teisendada, luua lihtsa menüü ja põletada see plaadile kõik ühes käepärases pakendis. Laadige rakendus kohe alla ja kerige seejärel Maci jaotiseni, et saada juhiseid selle kasutamiseks.

Kui teil on kõik vajalik, minge oma platvormi jaotisse, et see hakkaks põlema.

Windows: kirjutage videofailid DVD-le, klõpsates DVD-d

Lihtsaim variant, mille Windowsist oleme leidnud, on tasuta rakendus nimega DVD Flick. See rakendus saab teisendada hulgaliselt levinud videofaile esitatavaks videovorminguks ja lisada põhimenüü. Võite isegi ühele plaadile lisada mitu rada ja valida, millist soovite DVD-puldiga mängida. Seejärel edastab see teisendatud video ImgBurnile, et see plaadile kirjutada. Niikaua kui mõlemad rakendused on installitud, saate käivitada DVD Flickis ja ImgBurn käivitub automaatselt, kui see on vajalik.

Jõllitamiseks avage DVD Flick ja klõpsake nuppu "Lisa pealkiri".

Valige videofail, mille soovite plaadile kirjutada. DVD Flick toetab tohutut arvu video- ja helivorminguid ning konteinereid. Täielikku loendit näete siin, kui soovite veenduda, et fail on ühilduv.

Enne kui DVD Flick saab teie video plaadile kirjutada, tuleb see teisendada DVD-de kasutatavaks kaustastruktuuriks VIDEO_TS ja AUDIO_TS. Teisendatud failide salvestamiseks vajate kõvakettal kuni 8,5 GB ruumi (olenevalt teie videofaili suurusest ja plaatidest, millele kirjutate). Klõpsake akna paremas alanurgas nuppu Sirvi, et valida koht, kuhu teisendatud videofailid (ajutiselt) salvestada.

Järgmisena klõpsake paari olulise video seadistuse muutmiseks nuppu „Projekti seaded”.

Andke vahekaardil Üldine oma plaadile pealkiri. Järgmisena klõpsake valiku „Sihtmärgi suurus” kõrval oleval rippmenüül ja valige plaadi suurus, millele kirjutate.

Veenduge, et vahekaardil Video oleks seatud „Sihtvorming“ väärtuseks NTSC (taasesitamiseks Põhja-Ameerikas levitatavatel DVD-mängijatel) või PAL (DVD-mängijate jaoks Euroopas ja Aasias). Siin saate ka kodeerimise või bitikiiruse valikuid reguleerida, kui soovite videot muuta, kuid enamiku kasutajate jaoks pole see vajalik.

Lõpuks märkige vahekaardil Põletamine ruut „Kirjutada projekt kettale”. Võite anda oma plaadile sildi, mis ilmub siis, kui sisestate DVD arvutisse. Samuti saate valida DVD kirjutamise kiiruse. Kuigi saate kasutada kiiremat kiirust, kui teie ketas seda suudab, on soovitatav kiirus 4–6x, kuna see vähendab võimalust, et saate kriitilise vea ja peate uuesti alustama. Kui soovite olla eriti ettevaatlik, märkige ruut „Kontrolli ketast pärast põletamist”. See käivitab rea kontrolle, et veenduda, kas teie ketas töötab pärast põletamist korralikult.

Kui olete valmis, klõpsake nuppu Nõustu.

Pärast seda saate kohandada DVD-menüüd, mille DVD Flick lisab. Kuigi see pole tingimata vajalik, on see kena samm kohandada ja anda endale selline põhimenüü nagu poes ostetud DVD-d. Nende muutmiseks klõpsake menüü Seaded.

Sellel ekraanil näete väikest valikut DVD-menüüsid, mille vahel valida. Need pole maailma kõige fantaasiarikkamad asjad, kuid vaikimisi pole menüüd üldse, mis hakkab teie plaadil olevaid videoid kohe esitama. Kui soovite pigem vajutada nuppu Esita - või kui kirjutate ühele kettale mitu videofaili ja soovite valida, millist neist esitada - valige menüüstiil ja klõpsake nuppu Nõustu.

Kui olete valmis, klõpsake teisendusprotsessi alustamiseks nuppu Loo DVD. Ilmub aken, mis annab teada, et projekt on pärast teisendamist lõppenud plaadile kirjutatud. Klõpsake nuppu OK. See protsess võtab natuke aega, nii et võite teha pausi, kuid hoidke kindlasti oma arvutil silma peal, sest pärast ImgBurn'i käivitamist peate kinnitama paar kasti.

Pärast seda, kui DVD Flick on video teisendamise ja menüüde lisamise lõpetanud, peaks ImgBurn automaatselt avanema. See palub teil kinnitada paar võimalust. Esiteks palub ImgBurn teil kinnitada oma DVD silt. Kui te ei vasta sellele kastile 30 sekundi jooksul, kasutab ImgBurn vaikesilti.

Järgmisena kuvab ImgBurn teile kokkuvõtte sellest, mis plaadile kirjutatakse, ja terve hulga tehnilisi üksikasju. Siin pole midagi otsustada, nii et see on veidi tüütu, ImgBurn ei kasuta selleks ka taimerit, kuid sellisena nagu see on, peate kinnitamiseks ikkagi klõpsama nuppu OK. Selle väikese kasti kinnitamiseks veenduge, et olete arvuti ümber, et see põleva sammu alustamiseks ilmub.

ImgBurnil kulub teie video viimistlemiseks natuke aega, seejärel ilmub see kasti, kus on kiri „Operatsioon on edukalt lõpetatud!” Teie DVD-draiv võib plaadi ka välja tõsta, kui see on valmis, seega veenduge, et draivil ei oleks takistusi.

Pange oma ketas mis tahes DVD-mängijasse ja peaksite ekraanil nägema valitud menüüd. Filmi alustamiseks klõpsake nupul „Esita / jätkake”.

DVD Flick loob väga lihtsa menüü, kuid teie videot peaks esitama mis tahes NTSC-ühilduva (või PAL-ühilduva, kui valisite) DVD-mängijaga, mis teil on.

Mac: kirjutage videofailid Burniga DVD-le

Video-DVD kirjutamine Macis on veidi sirgjoonelisem kui Windowsis. Teil on vaja ainult ühte rakendust, mille nimi on Burn, mille saate alla laadida siit.

Kui see on installitud, avage rakendus ja klõpsake ülaosas vahekaardil Video.

Pange akna ülaosas oma plaadile nimi ja valige paremal olevast rippmenüüst “DVD-Video”.

Videofaili projekti lisamiseks klõpsake akna allosas nuppu pluss.

Valige hüpikaknas film, mille soovite kirjutada, ja klõpsake nuppu Ava. Burn on ehitatud mitmele avatud lähtekoodiga teisendustööriistale, nagu ffmpeg, lame ja spumux, nii et see peaks käitlema enamlevinud videovorminguid.

Tehniliselt peavad DVD-d olema kaustas VIDEO_TS ja AUDIO_TS. Teie videod pole tõenäoliselt juba selles vormingus, nii et Burn pakub need teie jaoks teisendada. Selle protsessi alustamiseks klõpsake nuppu Teisenda. Teil palutakse valida videofailide (ajutiseks) salvestamiseks kõvakettal. Veenduge, et teie arvutis oleks piisavalt ruumi, ja valige koht, kust selle hiljem hõlpsasti leiate.

Burn näitab teisendamise ajal edenemisriba. Haara suupiste, see võib veidi aega võtta. Kui see on tehtud, saate oma video plaadile kirjutada.

Kui teisendamine on tehtud, kuvatakse teie film põletatavate failide loendis. Siit näete ka faili suurust, mis aitab teil teada saada, millist tüüpi plaate vajate. Pidage meeles, et ühekihiliste DVD-de maht on maksimaalselt 4,7 GB, kuid kahekihiliste DVD-de jaoks saab salvestada kuni 8,5 GB. Kui olete valmis, pange draivi tühi ketas ja klõpsake nuppu Burn.

Ilmuvas aknas saate valida, millisele kettaseadmele kirjutada ja millise kiirusega soovite selle kirjutada. Ehkki saate kiirust kohandada, on tõenäoliselt soovitatav kasutada soovitatud seadeid. Eeldades, et teie draiv suudab sellega toime tulla, võite selle kiiremini põletada, kuid see võib suurendada teie võimalust saada kriitiline rike, sundides teid kogu põletusprotsessi uuesti alustama. Ohutuse tagamiseks järgige soovitatud vaikesätteid ja klõpsake nuppu Põle.

Kui kirjutamine on lõppenud, pange plaat mis tahes DVD-mängijasse ja näete ülimalt lihtsustatud menüüd. Filmi esitamiseks klõpsake rajal, mida soovite vaadata.

Nagu näete, pole menüü täiuslik. Mõlemal korral, kui seda katsetasin, ei olnud nuppude kohal olevad esiletõstmised korralikult paigas, kuid filmi esitamiseks on piisavalt lihtne nuputada, kuidas klõpsata nuppu Start. Vastasel juhul mängib film täpselt nagu kõiki muid poest ostetavaid DVD-sid.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found