Mis vahe on YouTube'is voogesituse ja Twitchi vahel?

Twitch on olnud pikka aega veebivideote voogesituse vaieldamatu kuningas. YouTube on nüüd hakanud järele jõudma, nende reaalajas süsteem on täielikult realiseeritud ja töötab üsna hästi. Mis siis on Twitchi ja YouTube'i voogesituse vahe?

Kuidas vaatajad teie sisu leiavad

Twitchis leiavad vaatajad kanalid enamasti sirvides mänge, mida nad vaadata tahavad. Kui mängite seda mängu, võivad nad teid näha. Kui nad lähevad konkreetse mängu voogu vaatama, kuvab Twitch kanalid kahanevas järjekorras seda voogu vaadavate vaatajate arvust. See loob eelarvamuse, mis soosib tugevalt väljakujunenud voogesid, sest inimesed valivad tõenäoliselt hästi asustatud voo enne, kui näevad ka vähem asustatud vooge.

Teine Twitchi sirvimissüsteemi probleem on pisipiltide puudumine. Twitch valib pisipildid juhuslikult ja miski ei erista teid teistest kanalitest. Selle tulemusel näib kõik kummaliselt homogeenne.

YouTube'is on asjad paremad. Mängijatel pole ikka veel teie voogu lihtne avastada - eriti kui see pole populaarne -, kuid YouTube'i algoritm võib teie kasuks töötada, soovitades teistele teie voogu. Kui teete ka tavalisi videoid ja teil on vähemalt paar tellijat, suureneb teie voogega liituvate vaatajate tõenäosus üsna palju. Lisaks sellele, kuna kõik saavad videot vaadata igal ajal, siis vaatajate voogesitamiseks tavaliste videote kasutamine toimib tõhusamalt kui otseülekanne. See tähendab, et inimeste huvitamiseks ei pea te pidevalt voogesitama; saate teha paar kvaliteetset videot ja saada sama efekti.

Mis puutub pisipiltidesse, siis kuna YouTube'i voogud toimivad nagu tõeliselt pikad tavalised videod, saate neile kohandatud pisipildid üles laadida. See viib siiski mõningate klikimissöötide pisipiltideni, nagu näitab see lihtne otsing "fortnite stream".

Üldised sisu ja sisujuhised

Twitch on suures osas mängule keskendunud. Nad on hiljuti avanud oma jaotise „IRL”, mis on viimase aasta jooksul populaarseks saanud, kuid enamasti on nad siiski mängude voogedastusteenused. YouTube on palju paindlikum, sisaldades sisu peaaegu kõiges, mida võiksite otseülekandes mõelda.

Ka iga saidi reeglid on erinevad. Tõmblemine on tavaliselt palju rangem kui YouTube ja sellel ei tundu olevat probleeme inimeste keelamisega mõnikord seletamatutel põhjustel. Näiteks on Twitchi kasutajad keelatud vaatajate saadetud sobimatute annetuste eest, öeldes, et populaarsed voogedastajad neile ei meeldi, ja isegi selle pärast, et nad väljendasid oma muret platvormi pärast. Õnneks on enamik Twitchi keelde ajutised ja kestavad vaid paar nädalat, kui te pole tõsist kuritegu toime pannud.

Teisest küljest ei huvita YouTube nii palju. YouTube'i keelamine on palju raskem kui Twitchi saamine. YouTube'is on enamiku õigusrikkumiste korral isegi kehtestatud kolme streigi süsteem. YouTube'i kõige olulisemateks probleemideks on reklaamide demonetiseerimine ja videote autoriõiguste streigid. Võite oma voos öelda praktiliselt kõike, mida soovite, ja YouTube ei pahanda ilmselt seda. Need asjad võivad muidugi reeglitega vastuolus olla - lihtsalt nende reeglite rakendamine YouTube'is on leebem.

Raha, mida saate teenida

Jaotame selle:

Tõmblema

  • Tellijad: Iga tellija toob kuus sisse 5 dollarit. Twitch võtab 50%, seega saab voogesitaja 2,50 dollarit abonendi kohta. See on siiski ainult standardleping ja võib suuremate voogedastajate puhul erineda. Platvormi suurtel voogedastajatel võib olla tuhandeid, isegi kümneid tuhandeid tellijaid.
  • Annetused: Annetaja peab maksma, kui palju nad maksavad, kuid enamiku annetuste eest tavaliselt umbes 1–10 USD. 100% annetusrahast läheb voogesitajale. Suured voogedastajad saavad annetustest teenida üle 1000 dollari päevas.
  • Bitid: Bitid on Twitchi sisseehitatud annetussüsteem. Neid kasutatakse tavaliselt vähem ja makstakse väiksemate summadega. Twitch võtab 29% -lise kärpimise.
  • Reklaamid: Need töötavad samamoodi nagu YouTube ja kuvatakse voo alguses. Need ei maksa lõpuks nii palju, kuid esindavad siiski head tükki.

YouTube

  • Super Chat: See on sisuliselt YouTube'i sisseehitatud annetussüsteem. YouTube võtab 30%, võrreldes Twitchi 0% -ga enamiku annetuste puhul.
  • Liikmed: Liikmed on YouTube'is, mis on Twitchi tellijad. YouTube võtab jällegi 30%, mis on vähem kui Twitch, kuid liikmesüsteemi ei kasutata kuskil nii lähedal kui Twitchi tellimused.
  • Reklaamid: Mõne inimese jaoks on need YouTube'is halvemad kui Twitchis. Reklaamid puuduvad ka kanalite kohta, mida YouTube on pidanud demonetiseeritud.

Kõike arvesse võttes kipub Twitch maksma palju rohkem kui YouTube. Suuresti taandub see saidikultuurile. Twitchis on normaalne, et suured voogedastajad saavad iga tunni tagant palju tellijaid ja sadu annetusi, samas kui YouTube'is on see palju hõredam, siin-seal on vaid mõned "Super-vestlused" ja paar reklaami.

Üldiselt on Twitch ja YouTube mõlemad suurepärased voogesituse platvormid ja võivad teid sisulooja karjääris toetada. Kui asi läheb selleni, peaksite voogesitama seal, kus on teie publik, mitte sellel, millisel platvormil teile kõige rohkem meeldib.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found