Steam-kontrolleri seadistamine ja kohandamine

Valve enda kaubamärgiga Steam Controller võib olla kümnendi jooksul kõige põnevam asi, mis videomängude sisendites esile kerkib ... kuid see ei tähenda, et selle seadistamine oleks intuitiivne. Nii nagu topeltpuuteplaadi kujundamine nõuab mõnevõrra harjumist, vajab selle tarkvara lõppkasutajal tõsist kohandamist.

Suurepärase pildirežiimi abil saate olla mugav ja siduda oma kontroller

Kahjuks saab Steami kontrollerit reguleerida ainult Steami telerisõbralikus Big Picture Mode režiimis. Valve loodab ilmselt reklaamida SteamOSi ja Steam Linki voogesitusseadet, kuid see tähendab tegelikult seda, et tavalised arvutikasutajad on sunnitud mängukonsooli stiilis liidesesse oma Steam Controlleri seadete kohandamiseks. Niisiis, protsessi alustamiseks peate hiirega klõpsama töölaua Steam liidese paremas ülanurgas oleval nupul Suur piltirežiim.

Kui te pole kontrollerit veel ühendanud, ühendage selle juhtmeta USB-dongel, seejärel klõpsake või valige suures pildirežiimis ikoon „Seaded“ (hammasrattaikoon paremas ülanurgas), millele järgneb „Kontrolleri seaded“.

Traadita ühenduse loomise alustamiseks klõpsake nuppu „Lisa aurukontroller”, seejärel vajutage ja hoidke kontrolleri enda keskmist nuppu Steam ja X-nuppu. See peaks ilmuma ekraani jaotises „Tuvastatud kontrollerid”.

Nüüd muutuvad asjad oluliselt vähem intuitiivseks. Tagasi menüüst Seaded, vajutades Escape (või kontrolleri nuppu B), kuni olete tagasi suure pildirežiimi peamises liideses.

Muutke üksikute mängude seadeid

Seejärel klõpsake või valige suures pildirežiimis keskne valik „Raamatukogu”, seejärel klõpsake mis tahes installitud mängul, et minna selle individuaalsesse menüüsse. Klõpsake vasakpoolses veerus valikut „Halda mängu”.

Klõpsake järgmises menüüs nuppu „Kontrolleri konfiguratsioon”. (Kui te seda ei näe, veenduge, et Steam Controller oleks sisse lülitatud.)

Nüüd olete lõpuks jõudnud esmase nupu konfiguratsiooniekraanile. Kõiki allolevaid toiminguid saab seadistada iga Steami teegi mängu jaoks.

(Siia pääseb ka mis tahes Steami mängu mängides - vajutage ja hoidke lihtsalt keskmist Steam-nuppu.)

Kohandage põhinuppe

Enamikus mängudes lähtestab Steam Controller vaikimisi Xboxi stiilis paigutuse, kusjuures seadistamine järgib standardset liidest ja vasak puuteplaadi ala kahekordistub parema juhtkangi sisendina. Klõpsates sellel ekraanil mis tahes nuppu, avanevad kohandatud määramisvalikud, nagu allpool näha.

Iga Steam Controlleri nuppu saab käsitsi siduda peaaegu kõigi teie arvuti sisenditega. See hõlmab mis tahes muud nuppu Steam Controlleris, mis tahes klaviatuuri või hiire nuppu ning eritoiminguid, nagu ekraanipildi tegemine või isegi arvuti toide. Ühe nupu sidumiseks klõpsake lihtsalt sellel ekraanil ja vajutage tagasipöördumiseks Escape või B. See on kõik, mida enamikul kasutajatel läheb vaja, kui proovite mängijate põhifunktsioone kontrollerile uuesti määratleda.

Looge mitme nupuga kombod

Mitme käsu sidumiseks selles liideses ühe nupuga klõpsake nuppu „Lülita mitu nuppu sisse” või vajutage kontrolleri nuppu Y. Seejärel klõpsake järjestikku nii palju nuppe kui soovite.

Sidumine vajutab kõiki neid nuppe korraga - näiteks raketihüppe sidumine võib olla kasulik nii õige päästiku (tulekahju) kui ka A (hüppe) nupu korraga aktiveerimiseks. Kinnitage see parempoolse kaitserauaga ja teil on kohese raketihüppe nupp, reflekse pole vaja.

Muidugi on Steam Controlleril piiratud kogus nuppe sidumiseks, nii et peate kohandatud kombinatsioonide lisamisel hoolikalt valima ... kui te ei soovi natuke sügavamale kaevata.

Andke nuppudele aktivaatoritega rohkem toiminguid

Steam Controlleri aktivaatorite valikud on need, kus asjad hakkavad tõeliselt huvitavaks ja keeruliseks muutuma. Aktivaatorid võimaldavad teil luua nupule tingimuslikud olekud, pannes selle tegema erinevaid asju vastavalt teie vajutuse ajastusele. Muudetud oleku saate aktiveerida menüüga Aktiveerimise tüüp:

 • Regulaarne ajakirjandus: lihtne vajutamise ja vabastamise toiming, tavaline nupp.
 • Topelt vajutage: kiire topeltpuudutus nuppu. Mõelge sellele kui erinevusele tavalise klõpsu ja topeltklõpsu vahel töölaual.
 • Pikk vajutus: hoidke nuppu all.
 • Start Press ja vabastage Press: tingimuslikud toimingud nupu vajutamisel ja vabastamisel. Need on vähem kasulikud.

Aktivaatorid lasevad teil põhimõtteliselt oma liidese kujunduse koostada. Nende nuppude tingimuslikke vajutusi saab siduda mis tahes nupu, klahvi või kombinatsiooniga, täpselt nagu tavalisi nupukombinatsioone, ja muudetud olekud saab suvandiga „Lülita” seada aktiivseks või passiivseks.

Tsükli sidumise valik võimaldab kasutajal käivitada kõik aktivaatori funktsioonid korraga või järjest. Hoidke kordusena saate määrata kordussageduse (või mitte), mida varem nimetati “turbo” režiimiks. Näiteks kui olete sidunud aktivaatori laskuri nupul „Tuli”, siis hoides seda all, kui hoiatus Kordamine on seatud olekusse „Väljas”, käivitatakse ainult üks kord, oleku „Sees” seadistamine tõmbab päästikut mitu korda . See on hea viis lihtsate, korduvate toimingute või transistoride sisestamiseks kiiremini, kui see oleks iseseisvalt võimalik.

Aurukontrolleri nupud „Kaitseraud“, vasakpoolsed ja paremad plastikust labad, mis moodustuvad korpuse tagaküljel asuva akukattega, sobivad eriti hästi selliseks aktivaatori nupu sisendiks. Komplekssete toimingute sidumine lihtsa vajutamise, hoidmise ja topeltpuudutamise toimingutega võib anda teile tavapärasest kontrolleriga juhitavas mängus palju rohkem sisestusvõimalusi.

Kohandage juhtnuppu ja puuteplaate

Enamasti, kui mängite tavalisele kontrollerile mõeldud mängu, ei pea te juhtkangi või puuteplaatidega palju jamama - laske neil lihtsalt oma vaiketoiminguid kasutada. Kuid hiirepõhise mängu kohandamine juhtkangi ja puuteplaatide jaoks võib olla kasulik; põhimõtteliselt on see Steam Controller mõeldud. Kõigepealt võimaldab suvand „Sisendi stiil” valida kõigi kolme piirkonna juhtnupu, hiire või nupu toimingute seast:

 • Suunatud pad: juhtnupp või puuteplaat toimib nagu vanamoodne D-Pad, üles, alla, vasakule ja paremale, analoogsisendi vahele ei jää. Vasak puuteplaat koos oma suunisoontega on mõeldud just selle režiimi jaoks.
 • Nööpnõel: neli suunda on seotud konkreetsete nuppude, transistoride või aktivaatoritega. Hea inventuuri kaudu valimiseks.
 • Juhtnupp Move: tavaline juhtkangi töö. Lisanuppu saab siduda juhtkangi välimise rõnga külge, kuid puuteplaate mitte.
 • Juhtkangi hiir: juhtkangi või puuteplaatide abil saab juhtida ainult suuna sisestusega hiire kursorit konsoolistiilis.
 • Kerimisratas: Ratta “veeretamine” päripäeva või vastupäeva töötab nagu hiireratas.
 • Hiirepiirkond: see seob puuteplaadi või juhtkangi ekraanil oleva kindla piirikastiga, kus see töötab selle piirangu piires nagu hiirekursor. Piirikastid saab seada kas tervele ekraanile (hea ülalt-alla mängude jaoks, millel on kaardijuhtimine) või ainult osale (sobib üksikute märkide juhtimiseks MOBA-des).
 • Radiaalmenüü : sarnane Button Pad'iga, kuid võimaldab mängijatel määratleda kuni viis "nuppu", mis aktiveeritakse kindlas suunas puudutades või kallutades. Hea eritoimingute lennul aktiveerimiseks.

Lisatoiminguid saab siduda iga puuteplaadi klõpsamise funktsiooniga ja keskse juhtnupu klõpsuga (konsooli mõistes nupp L3).

Lisaks on puuteplaatidel järgmised lisatoimingud:

 • Hiir: tavaline hiire töö, nagu puuteplaat sülearvutis. Juhtpallirežiim laseb padjadel toimida kursori jaoks pigem “veereva” pallina, mitte staatilise osutina.
 • Juhtkangi kaamera: töötab nagu kolmanda isiku kaamera konsoolimängus.
 • Puudutage valikut Menüü: kuvab ekraanimenüüd, kus puuteplaadi konkreetsete piirkondadega on seotud mitu nuputoimingut. See sobib strateegiamängude grupitööde jaoks.
 • Üksiknupp: kogu klaviatuur töötab ühe nupuna. Toimingud võivad olla seotud lihtsalt padja puudutamisega või ka selle klõpsamisega.

Näete, kuidas asjad võivad kiiresti keeruliseks muutuda, kuid see võib olla väga kasulik.

Kohandage päästikuid

Vasak päästik ja parem päästik on natuke keerulisemad kui näivad, sest need nupud ühendavad kahte tüüpi sisendeid: analoogne tõmbetoiming, mis võib olla pehme või raske, sõltuvalt sellest, kui kaugele nad on alla surutud, ja täielik klõps ”Tegevus tõmbe lõpus. Nii Full Pulli kui ka Pehme tõmbe seadeid saab käsitsi seadistada mis tahes ülalkirjeldatud nupule, transistorile või aktivaatorile.

Seaded „Pehme tõmbe päästiku käivitusstiil”, „Käivitusvahemiku algus”, „Pehme tõmbepunkt” ja „Käivitusvahemiku lõpu lõpp” aitavad teil reguleerida pehme päästiku režiimi aktiveerimise ajastust ja intensiivsust. Need on üsna iseenesestmõistetavad, kuid peate võib-olla tegema mõne mängu sisese testimise, et näha, milline seadistus teile kõige paremini sobib, eriti kui proovite teha toiminguid väljaspool tavapäraseid tulistamis- / gaasi- / piduri- / muutmisnupu vaikeseadeid enamikus märulimängudes.

Enamikul mängudel on päästikute jaoks üsna ilmne kasutusala: esmane ja sekundaarne relv laskurimängudes, gaas ja pidur võidusõidumängudes, modifikaatorid löögimängudes jne. Kuid siin on palju erinevaid võimalusi - katsetage ja vaadake mida saate välja mõelda.

Looge režiimi nihutamisega mitu paigutust

Vasaku ja parema päästiku, peamise vasaku ja parema puuteplaadi, pöidlajala ja A / B / X / Y nuppude jaoks on lisavõimalus, mis pole kontrolleri muude nuppude jaoks saadaval: režiimi vahetamine. Režiimi vahetuse funktsioon on midagi, mis on määratud eraldi nupule, mis võib muuta ülejäänud kontrolleri paigutust ja funktsioone.

Oletame, et mängite mängu, mis kasutab lendavate sõidukitega näiteks esimese isiku laskurit Lahinguväljal, ja soovite jalgsi ajal tavalisi põhja- ja lõunasuunalisi juhtnuppe, kuid soovite lennukiga lennates pööratud juhtkangi stiilis juhtnuppe. Minge juhtnupu menüüsse, seadistage see põhiekraanil standardsisendiks ja klõpsake siis nuppu „Režiimi vahetamine”. Siin saate määrata juhtnupu teisaldamise funktsioonile muudetud sisestusstiili, mis on aktiveeritud seatud režiimivahetusnupuga - jällegi sobivad tagumised kaitseraua nupud selliseks tööks. Režiimi Shift töö uues menüüs klõpsake nuppu „Lisaseaded” ja määrake vertikaaltelje ümberpööramise valikuks „Sees”. Nüüd, kui vajutate määratud režiiminuppu (ideaaljuhul lennukisse sisenemisel), pöörleb juhtkangi Y-telg ümber ja jalgsi juhtimisseadmete juurde naastes saate režiiminupu uuesti vajutada.

Režiimi vahetamine võimaldab veel palju-palju sisendite kombinatsioone, kui teil on nende määramiseks piisavalt nuppe.

Salvestage ja sirvige oma konfiguratsioone

Selle mängu (ja ainult selle mängu) kontrolleri seadete salvestamiseks naaske põhikonfiguratsiooni ekraanile ja klõpsake nuppu "Ekspordi konfiguratsioon". Klõpsake nuppu „Salvesta uus isiklik sidumine”, et luua oma Steami kontole uus profiil, millele pääseb juurde igast arvutist, kuhu on installitud Steam. „Salvesta uus ainult kohalik siduv fail” salvestab selle ainult praegusesse masinasse, ilma varundamiseta veebis. See menüü võimaldab mängijatel oma mängude vahel konfiguratsiooni vahetada, ilma et peaks iga valikut uuesti seadistama.

Nüüd minge tagasi peamisele konfiguratsiooniekraanile ja klõpsake nuppu „Sirvi konfiguratsioone”. Siin näete selle mängu jaoks Steami soovitatud kontrolleritüüpi (vaikimisi on see Xboxi stiilis juhtelemendid, kui mäng neid toetab). Kuid tõeliselt huvitav on leht "Kogukond". Siin näete teiste Steami kasutajate üles laaditud kontrolleri konfiguratsioone. Populaarsete mängude jaoks võib valida sadu võimalusi.

Iga konfiguratsioon sisaldab selle loonud mängija Steami nime, kõigi seda kasutavate Steami mängijate kogu mänguaega ja nende poolt antud poolthäälte koguarvu, kui mängijad proovivad paigutust ja meeldivad. See on suurepärane võimalus kontrollida mõningaid Steam Controlleri seadeid, mille on teinud teised - kes on võib-olla kogenud täpsemate funktsioonide kasutamisega kui teie - ja kohandada seda oma maitse järgi pärast proovimist.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found