Kuidas leida kõiki Windows 10 arvutisse salvestatud fotosid

Kas olete kunagi mõned pildid arvutisse kandnud ja siis unustanud, kuhu need salvestasite? Või äkki on teil mõni salvestuskõvaketas ja te ei soovi neid käsitsi otsida? Siin on lihtne viis, kuidas panna Windows kõiki arvutis olevaid fotosid otsima.

SEOTUD:Kuidas fotosid iPhone'ist arvutisse edastada

Kuidas kõiki fotosid käsitsi leida

Kahjuks hoitakse pilte arvutis erinevates kohtades, olenevalt nende päritolust. Windows ise salvestab pildid kausta „Pildid”. Mõni sünkroonimisteenus püüab seda austada, kuid sageli leiate DropBoxi, iCloudi ja OneDrive'ist üle kantud pilte oma kaustadest. Kui edastate pilte kaamerast või mõnest muust seadmest otse arvutisse, võivad need pildid sõltuvalt edastusmeetodist sattuda ka erinevatesse kohtadesse. Ja kui laadite pilte Internetist alla, satuvad need tavaliselt ükskõik millisesse brauseri allalaadimiskataloogi.

Kui tunnete end seiklushimulisena ja soovite oma fotosid käsitsi otsida, peaksid esimesed kaks kohta otsima kaustad „Allalaadimised” ja „Pildid”, mille mõlemad leiate paani jaotisest „Kiirjuurdepääs” File Exploreri akna vasakul küljel.

Parem viis: laske Windowsi otsingul kõik teie fotod üles leida

File Exploreril on kiire trikk erinevat tüüpi dokumentide otsimiseks. See pole täpselt varjatud, kuid enamik inimesi ei vaevu kunagi sellega.

Avage File Explorer ja navigeerige soovitud asukohta. Võite otsida kogu arvutist, valides File Exploreri navigeerimispaanil kirje „See arvuti”.

Samuti saate otsida konkreetselt kõvakettalt või kaustalt. Selle näite jaoks otsime oma C: draivi.

Seejärel klõpsake akna paremas ülanurgas otsingukasti. Seda tehes kuvatakse ülaosas muidu peidetud vahekaart „Otsing”. Lülituge sellele kraanile, klõpsake nupul „Kind” ja valige seejärel rippmenüüst „Pictures”.

See sisestab otsingukasti järgmise operaatori. Soovi korral võite samade tulemuste saamiseks selle ka ise sinna tippida.

liik: = pilt

Nagu näete, tagastavad tulemused kõik alates süsteemi kasutatavatest piltidest kuni kaustas ja kõigis selle alamkaustades sisalduvate piltideni. Otsing sisaldab JPG-, PNG-, GIF- ja BMP-vormingus salvestatud pilte, mida kasutatakse kõige sagedamini. Kui teil on pilte salvestatud muus vormingus, näiteks RAW, peate need leidma muul viisil.

Minu C: draivil tehtud otsingud tulid tagasi 27 494 pildiga.

Kui olete otsitava (d) pildi (d) leidnud, saate sellel paremklõpsata ja seejärel valida kausta, kus see asub, avaneva valiku „Ava faili asukoht”.

Kui olete kõik arvutisse salvestatud fotod leidnud, saate need teisaldada konkreetsemasse kausta, näiteks Pildid, või varundada need välisele mäluseadmele, kus need loodetavasti enam ei kao ja ununevad.

SEOTUD:Kolm võimalust arvuti failide kiireks otsimiseks Windows 10-s