Õigekirjakontrolli lubamine või keelamine Androidis

Nii et kõik teavad, et nende eelistatud Androidi klaviatuuril on automaatkorrektsioon, kuid kas teadsite, et Androidil on sisseehitatud õigekirjakontroll ka? Kui soovite tõepoolest oma õigekirja kahekordistada - või vabaneda võib-olla üldse automaatkorrigeerimisest -, peate selle tõenäoliselt lubama.

Õigekirjakontroll vs automaatkorrektsioon

SEOTUD:Parimad Androidi klaviatuurirakendused

Üks esimesi asju, mida te siin ilmselt mõtlete, on see, mis muudab õigekirjakontrolli autokorrektuurist erinevaks. See on tegelikult üsna lihtne: autoparandus parandab (kujutage ette) küsitava teksti automaatselt millekski, mis vähemalt mõnevõrra sarnaneb sidusa sõnaga (mis on mõnikord tüütu). Õigekirjakontroll annab seevastu lihtsalt soovitatud võimaluste loendi - see ei muuda automaatselt midagi.

Asi on selles, et kui kasutate mõlemat korraga, võivad asjad kuidagi tüütuks muutuda, eriti kui kasutate slängi või mõnda muud tehniliselt valet verbi. Kuid peate lihtsalt sellega mängima ja leidma, mis sobib teie telefoni kasutamiseks kõige paremini.

Kuidas lubada Androidi õigekirjakontroll

See seade peaks olemas olema enamikus Androidi kaasaegsetes versioonides, kuid olenevalt teie telefonitoru tootjast võib see olla veidi teises kohas või pisut erineva nime all. Näiteks nimetab aktsia Android seda seadet õigekirjakontrolliks, Samsungi Android aga õigekirjaparanduseks. Muidugi pidid nad seda muutma.

Kõigepealt tõmmake teatevari alla ja puudutage hammasrattaikooni.

Sealt kerige alla valikutele Keeled ja sisend. Samsung Galaxy seadmetes leiate selle menüüst General Management; Android Oreos on see süsteemi all.

  

Menüüs Keeled ja sisend leidke valik „Õigekirjakontroll”. Jällegi nimetatakse Samsung Galaxy telefonides seda õigekirjaparanduseks; Android Oreos leiate selle vahekaardilt Täpsemad.

Siinkohal on see üsna lihtne: sätte lubamiseks libistage lülitit.

Kui see on lubatud, võite puudutada valesti kirjutatud sõna, et saada suvalises tekstiväljas soovitatud asenduste rippmenüü.