Miks mu arvuti klõpsavat müra tekitab?

Kui kuulete oma arvutist erinevat klõpsamist või koputamist, tasub seda tõenäoliselt uurida. Vaatame mõningaid probleeme, mis võivad põhjustada teie arvuti klõpsamise müra.

Arvutid annavad palju helisid. Mõned neist - nagu pooli pöörleva optilise draivi müristamine või poolist vingumine - on üsna tavalised. Teised, näiteks teie kõlaritest kostvad pragunemised või hüpped, on pettumust valmistavad, kuid ei pea tingimata muretsema. Kuid kui teie arvuti teeb selget klõpsamise või koputamise müra, võib teil olla probleem, millega tuleb tegeleda. Enamikul arvuti liikuvatest osadest on midagi pistmist pöörlemisega - ventilaatorid, kettaseadmed, CD-seadmed, sellised asjad. Klõpsamismüra tuleb sageli siis, kui üks neist osadest on blokeeritud või isegi ebaõnnestub. Vaatame mõningaid probleeme, mis seda heli põhjustavad.

SEOTUD:Mis on Coil Whine ja kas ma saan sellest oma arvutis lahti saada?

Rikke saanud kõvaketas

Enamikelt kõvaketastelt on tegelikult oodata väikest helitugevust. Metallist korpuse sees näeb kõvaketas välja nagu kõrgtehnoloogiline plaadimängija. Selle põhjuseks on asjaolu, et sellel on mõned samad kujunduselemendid - pöörlev "vaagen" ketas, kuhu teave on salvestatud, ja liikuv ajamihoob, mis suudab andmeid lugeda ja kirjutada nagu nõel, mängib muusikat vanalt plaadilt. Täielikult toimiv kõvaketas, mis on sisse lülitatud, tekitab pöörlevalt kettalt pehmet „suminat“ või „virinat“ ja kuuldavamaid „koputus“ müra, kui ajamihoob liigub kiiresti edasi-tagasi.

Mida saära teekui soovite kuulda, on vali „klõpsatus“ või „klõpsatus“. See viitab tavaliselt mingile mehaanilisele rikkele kas ketta või käsivarre puhul ja see võib tähendada, et teie kõvaketas on hädas. Kui saate oma operatsioonisüsteemi käivitada, varundage oma andmed kohe, kuna on võimalik, et draiv võib igal ajal ebaõnnestuda. Peate kohe hankima asendaja. Enamik draive kasutab ka enesekontrolli vormi S.M.A.R.T. (Eneseseire-, analüüsi- ja aruandlustehnoloogia), seega tasub ka sisse logida, kas teie kõvaketas arvab, et see ebaõnnestub.

SEOTUD:Mis on parim viis arvuti varundamiseks?

Märkus. Kui teie arvuti kasutab pooljuhtketast (SSD) - tüüpi välkmäluseadet, millel pole liikuvaid osi, on ohutu eeldada, et klõpsamishääli ei tule salvestusruumist.

Ebaõnnestunud CD- või DVD-draiv

Mehhaaniliselt sarnaneb teie arvuti optiline draiv ülalkirjeldatud kõvaketastega - erinevus on ainult selles, et saate andmekandja eemaldada ja asendada. Kuna optilistes draivides kasutatakse ka laserläätsega pöörlevat ketast ja liikuvat kätt, tekitab see andmeid lugedes või kirjutades mõningaid samu vinguvaid ja koputavaid hääli. Valju klõpsatusega heli tähendab tavaliselt seda, et kas ajam üritab vigaselt kettalt andmeid lugeda või on mõni liikuv osa, nagu väike elektrimootor või laserrada, vigane.

Õnneks ei ole ebaõnnestunud CD-draiv kohene, „varundage oma andmed nüüd ”nagu ebaõnnestunud kõvaketas. Kui teil pole olulisi andmeid, millele peate CD-l või DVD-l juurde pääsema, saab teie arvuti ilma selleta hästi hakkama. Kui soovite seda parandada, on asendatavad sisemised draivid hõlpsasti kättesaadavad ja neid on lihtne installida (veenduge, et saaksite IDE- või SATA-draivi, mis sobib teie emaplaadi ühendusega). Isegi mõnel sülearvutil on modulaarsed kettaseadmed, mida saab vahetada. Kui te ei soovi oma arvuti korpust lahti murda, on valida paljude väliste USB-põhiste kettaseadmete vahel.

Blokeeritud jahutusventilaator

Enamikul lauaarvutitest on mingisugune aktiivjahutus - väikeste ventilaatorite süsteem, mis tõmbab korpuse sisse õhku komponentide jahutamiseks ja kuuma õhu väljutamiseks. Mõnikord võib arvuti (eriti töölaua) sisemine juhtmestik ühte ventilaatorit lohistada või kinni haarata, tekitades koputus- või kriimustusmüra. Sageli juhtub see siis, kui sisemisi komponente on veidi tõrjutud, näiteks pärast arvuti kolimist ühest toast teise.

See on lihtne lahendus: lihtsalt lülitage arvuti välja, eemaldage ümbris või juurdepääsuluuk ja kontrollige, kas jahutusventilaatori vahetus läheduses on voolu- või andmesidekaableid. Veenduge ja kontrollige ka oma protsessori (emaplaadi keskel asuvat suurt plokki) ja graafikakaardi ventilaatoreid. Tõenäoliselt ei pea te midagi pistikupesast lahti ühendama ega väga kaugele viima, kuid kui soovite püsivamat lahendust, võite pisut kaablit korraldada, et veenduda, et teie arvuti sisemused on kenad ja korras.

Klõpsamismüra võib tulla ka fännidelt, kes on suremas või on lihtsalt tolmuga kokku pandud. Kui juhtum on välja lülitatud, jätkake ja lülitage arvuti sisse. Vaadake sisemisi komponente üle, kuid ärge puudutage neid. Kui näete mõnda fänni, kes ei pöörle korralikult, peate probleemi lahendama. Võimalik, et saate ventilaatorit puhastada. Lülitage arvuti välja ja eemaldage ventilaator. Eemaldage kogu tolm ja kõik muu, mis ventilaatorit summutab, kasutades vatitampooni ja mõnda isopropüülalkoholi (kui neid on palju, võite selle kõigepealt suruõhuga puhuda). Kui olete lõpetanud, võite seda ka väikese kontaktpuhastusvahendiga kergelt piserdada. See kraam on mõeldud trükkplaatide, juhtnuppude ja muude asjade puhastamiseks. See töötab suurepäraselt ka fännide jaoks. See on kiiresti kuivav ja ei jäta jääke maha. Andke ventilaatorile mõni minut kuivada, pange see tagasi oma arvutisse ja vaadake, kas see töötab paremini.

Muidugi on ka ventilaatoreid üsna odav vahetada, nii et võiksite lihtsalt minna seda teed.

Kõlarid või monitorid

SEOTUD:Miks mu arvuti kõlarid ja kõrvaklapid imelikku häält teevad?

Valju "klõpsatus" või kaks otse arvuti kõlaritest, kui lülitate selle sisse või välja, ei ole ebatavaline - see on vaid natuke elektrilahendust analoogühendusel. Samamoodi pole haruldane, kui monitori LCD-paneel sisse- või väljalülitamise ajal kuuldavat klikki teeb (ja see oli vanadel "toru" CRT-monitoridel praktiliselt universaalne). Kui kuulete pidevat klõpsumüra, võib kummagi komponendiga midagi valesti olla. Lisateabe saamiseks vaadake kindlasti meie artiklit imelike kõnelejahelide diagnoosimise kohta.

Võimsusega seotud probleemid

Kui teie arvuti teeb klõpsamise heli vahetult enne iseeneslikku väljalülitamist, võib teil olla probleeme toiteallikaga või juhtmetega. See vali "klõps" vahetult enne väljalülitamist on voolukatkestuse heli ja kõik komponendid seiskuvad korraga. See võib juhtuda mitmel erineval viisil, kuid tavaliselt taandub see toiteallika või emaplaadi probleemiks.

Kontrollige oma toiterööpad (kaablid toiteallikast ükskõik millise komponendini, mida nad toidavad) veendumaks, et igal komponendil on toiteallikaga kindel ühendus: põhirööp emaplaadile, sekundaarne rööp protsessorile, SATA või 4 -pin molex-kaablid kõvaketastele ja kettaseadmele ning teine ​​toitekaabel graafikakaardile (kui teil on). Kui näib, et kõik on korras ja arvuti lülitub endiselt juhuslikult välja, vajate tõenäoliselt kas uut toiteallikat või emaplaati. Esimene neist on üsna lihtne (kui tüütu) lahendus, kuid emaplaadi asendamine tähendab arvuti peaaegu nullist ülesehitamist ... ja uue ostmine võib olla vähem vaev.

Pildikrediit: William Warby / Flickr, William Warby / Flickr, Shal Farley / Flickr, Shawn Nystrand / Flickr, Lalneema / Flickr, William Hook / Flickr