Salvestatud WiFi-võrgu kustutamine Windows 10-s

Windows 10 salvestab loendi WiFi-võrkudest, millega ühenduse loote, koos nende paroolide ja muude seadetega. Kui soovite oma arvuti võrku automaatse ühenduse loomise peatada, peate Windowsi WiFi-võrgu unustama.

Protsess oli ilmne Windows 7-s, kus saate juhtpaneeli võrgu- ja jagamiskeskuses lihtsalt valida „Halda traadita võrke” ja kustutada salvestatud võrgud. Windows 8 eemaldas selle valiku ja sundis teid käsurea käske kasutama. Kuid Windows 10-s pakub Microsoft selleks veelkord graafilise liidese.

Salvestatud WiFi-võrgu kiire unustamine

Microsoft ühtlustas selle protsessi lõpuks Windows 10 Fall Creators Update'is, nii et te ei pea rakendusi Seaded ega juhtpaneeli uurima.

Lihtsalt avage oma teavitusalalt WiFi hüpikaken, mida nimetatakse ka süsteemseks salveks. Paremklõpsake või vajutage pikalt selle võrgu nimel, mille soovite unustada, ja valige „Unusta”.

See töötab ainult siis, kui olete WiFi-võrgu lähedal ja see kuvatakse loendis. Kui soovite kustutada WiFi-võrgu, mida teie seade praegu ei näe, peate kasutama rakendust Seaded.

Kuidas unustada seadetest salvestatud WiFi-võrk

SEOTUD:Traadita ruuteri probleemide tõrkeotsing

Läheduses oleva salvestatud WiFi-võrgu unustamiseks peate vana juhtpaneeli maha jätma ja kasutama uut rakendust Seaded. Funktsioon „Traadita võrkude haldamine” pole võrgu- ja ühiskasutuskeskuses enam saadaval.

Alustamiseks minge jaotisse Seaded> Võrk ja Internet.

Valige kategooria „Wi-Fi” ja klõpsake linki „Tuntud võrkude haldamine”.

Näete kõigi WiFi-võrkude loendit, millega olete ühendatud. Võrgu unustamiseks klõpsake seda ja klõpsake nuppu „Unusta”. Selles loendis võrgu leidmiseks võite kasutada otsingu, sortimise ja filtreerimise suvandeid.

Järgmisel korral võrguga ühenduse loomisel küsitakse teilt selle parooli ja Windows seadistab selle nullist.

Kuidas unustada salvestatud võrk käsuviibalt

Soovi korral saate seda teha ka käsuviibalt. Windows 8 ja 8.1 puhul oli see ainus sisseehitatud viis WiFi-võrkude unustamiseks, kuna Microsoft ei pakkunud graafilisi tööriistu.

Alustamiseks käivitage administraatorina käsuviiba aken. Selleks avage menüü Start, otsige üles käsk „Command Prompt”, paremklõpsake käsuviiba otseteel ja valige käsk „Run as Administrator.

Salvestatud WiFi-võrkude loendi kuvamiseks tippige järgmine käsk ja vajutage sisestusklahvi:

netsh wlan näita profiile

Leidke unustatud võrgu profiilinimi. Sisestage järgmine käsk, asendades „PROFILI NIMI” selle võrgu nimega, mille soovite unustada:

netsh wlan kustuta profiili nimi = "PROFILI NIMI"

Oletame näiteks, et soovite eemaldada võrgu nimega „BTWiFi”. Sisestate järgmise käsu:

netsh wlan kustuta profiili nimi = "BTWiFi"