Kõik Ultrawide monitoride kohta, uusim mängude ja tootlikkuse trend

Ilmselt olete varem näinud mitme ekraaniga seadistusega töökaaslasi või sõpru. Need kuvaripaigutused võivad olla tõhusad, kui kuvatakse korraga palju teavet, kuid neid on ka keeruline seadistada ning nad jätavad iga ekraani vahele tühjad raamid.

Selle probleemi lahendamiseks on tootjad hakanud välja andma ülilaiu kuvareid, mis hoiavad kõrvale tavapärasest 16: 9 kuvasuhtest väiksema (ja mõned ütleksid, et keskmisest) 21: 9. Rääkige ultralaineliste omanikega ja nad ütlevad teile, et monitorid võivad muuta teid päeval produktiivsemaks ja öösel paremaks mänguriks, kuid kas kogu hoog on tegelikult tõsi? Ja kui jah, siis kas ülikiire monitor on teie seadistamiseks hea investeering?

Mis on ultrawide monitorid?

Ultrawide monitorid on uuema klassi ekraanid, mis on viimase kahe aasta jooksul kuvariturule pugenud ja mis on loodud selleks, et jätkata seal, kus kahe- või kolmekraanilised paigutused pooleli jäävad.

Peamine erinevus ultralaie ja tavalise monitori vahel on - arvasite ära - monitori suuruse ja kuju. Eelkõige on ultralaiematel monitoridel erinev kuvasuhe. Kui traditsiooniline lameekraanimonitor kuvatakse peaaegu alati kuvasuhtega 16: 9 (laiuse ja kõrguse mõõtmine või 1,77: 1), siis ultralaied monitorid sirutavad asjad horisontaalsuunas kallutatult väärtusele 64:27 (2.37: 1). . Ülikiire monitori ostmisel näete numbrit, mida sagedamini nimetatakse "21: 9", kuid see on lihtsalt turundustermin, mis haaras kinni, kui tootjad mõistsid "16: 9" ja "21: 9" sarnasust oleks tarbijatel lihtsam mõista.

Teisisõnu ... nad on tõesti väga laiad.

Ultrawide monitorid kuvatakse olenevalt ekraani suurusest kas 2560 × 1080 või 3440 × 1440 pikslit. Suurem pikslitihedus tähendab, et saate samale töölauale mahutada rohkem programme, rakendusi, videoid või mänge, ilma et neid pidevalt vahetada.

Ülikiirete kuvarite pooldajad väidavad, et vähendades kuvasuhte väärtusele 2,37: 1, saavad kasutajad rohkem ruumi mitme ülesande täitmiseks, kui aknad on kõrvuti, mängude ajal on rohkem mõistlikkust ja kinematograafilisem filmi vaatamise kogemus, mida peaaegu ei erista mida sa teatris näeksid.

Mida tuleks enne ostmist kaaluda

Muidugi, nii kena kui kõik see kõlab, on ultralaiele seadistamisele siiski plusse ja miinuseid. Enne hüppe tegemist peaksite kaaluma järgmist.

Milleks kavatsete seda kasutada?

Kui töötate kodus või plaanite kontoris oma töölauale monitori osta, võiks kaaluda ülilainet. Lisatud ekraanikinnisvara on kasulik, kui teil on korraga avatud mitu projekti või sõnumirakendust, ja see võimaldab teil kirjutada ühte aknasse, samal ajal videovesteldes teises pilgutamata, et näha, kes on joone teises otsas.

Muidugi saate seda teha ka mitme tavalise kuvariga - ja tegelikult eelistavad mõned mitut kuvarit, sest need annavad teile sisseehitatud eraldajad tööruumide vahel, mis aitab teie aknaid jagada. Lisaks sellele, kui ülilaied monitorid annavad teile rohkem ekraani kinnisvara kui üks monitor, ei ületa need tavaliselt kahe monitori kinnisvara. (Üks „1080p” ultralaie monitor on 2560 × 1080, kuid kaks standardset 1080p-kuvarit lisavad näiteks kuni 3840 × 1080.)

SEOTUD:G-Sync ja FreeSync Explained: muutuv värskendamise määr mängude jaoks

Mis puutub mängimisse, siis ultralaied monitorid pakuvad teile tohutult ilusat vaatevälja, mille keskel pole raame, nagu saate kahe monitoriga. Ultrawides annab teile konkurentsieelise sellistes mängudes nagu League of Legends või Rocket League, kus võimalus oma perifeerses piirkonnas rohkem lahinguvälja näha tähendab vastase märkamist enne, kui ta teid märkab. Lennusimmid ja võidusõidumängud näevad ülilaiusena välja ka uskumatud, eriti mudelitel, millel on kumeram ekraan kaasahaaravamaks tunnetamiseks.

Kuigi esimese isiku tulistajad näevad paremad välja 2.37: 1, saab ilma kohandatava liideseta olulisi HUD-elemente, nagu radari või laskemoona loendurid, teie perifeersest nägemisest välja tõrjuda. Kui mängite palju mänge FPS žanris, võite olla parem jääda traditsioonilise 16: 9 kuvariga.

Ja kuigi teoreetiliselt on ülilaiused monitorid suurepärased, on mõned pealkirjad ultrajoones keskkonnas paremad kui teised. Kui te pole kindel, kas teie valitud mäng toetab 21: 9 suurust või mitte, võite otsida sellest Widescreen Gaming Forumi pakutavast loendist ja seal on tööriistu, mis probleemi lahendavad, näiteks Flawless Widescreen.

Lõpuks võivad ultralaiused filmide vaatamiseks olla uskumatud, eriti kui olete väsinud nägemast ekraani üla- ja alaosas musti ribasid. Praegu filmitakse paljusid filme kuvasuhtega 2.39: 1, mida nimetatakse tänapäeval anamorfseks laiekraanvorminguks. 2.37: 1 kuvasuhtega täidavad ülilaied monitorid peaaegu kõiki kaadreid peaaegu täiuslikkuseni, pakkudes tõeliselt täisekraaniga vaatamiskogemust.

Kas teie graafikakaart saab sellega hakkama?

Ultralainet ostes peaksite olema kindel, kas teie arvutil on selle toetamiseks piisavalt graafilist võimsust või mitte.

Mudelites 34 ″ 1440 × 1440 pikslit sisaldavad ultralainekraanid 140% rohkem piksleid kui traditsioonilised 1920 × 1080 seadistused. 140% rohkem piksleid tähendab kõigi nende kuvamiseks 140% rohkem energiat, nii et kui plaanite tõsiseid mänge teha, vajate kõrgema eraldusvõime toetamiseks päris lihast graafikakaarti. Kui teete tavalist töölaua tööd, võib teil siiski rohkem ruumi olla.

See tähendab, et ülilaied monitorid ei vaja nii palju väljundeid kui mitme ekraaniga seadistused, mis on tore, kui teil on sülearvutis või töölaual ainult üks kuvaväljund. Mitme ekraani seadistamiseks on vaja iga monitori jaoks eraldi kaablit ja pordi, kuid ülilaiuks vajate töö alustamiseks ainult ühte HDMI või DP 1.2 pistikut.

Kumer vs lame

SEOTUD:Miks soovite kõverat telerit või arvutimonitori?

Nii nagu ostate mõnda muud tüüpi HDTV-d ja jälgite tänapäeval seal, peate kõigepealt tegema otsuse selle kuju kohta: kõverdada või mitte kõverdada.

Oleme juba varem jaotanud kõvera ja tasase plussid ja miinused, kuid kokkuvõtlikult - kõik taandub teie vaatenurgale (mõeldud sõnamängule). Kui soovite kaasahaaravamat filmikogemust ja ei viitsi selle vaatamiseks pisut vaatenurka kaotada, on kumerad ekraanid suurepärased. Kui soovite monitori, mida saab rohkem kui üks või kaks inimest korraga vaadata, ilma et kaela pingutataks, et tervikpilti näha, on tõenäoliselt parem valik tasane kujundus.

Ekraani suurus

Praegu müüakse ülikiireid kuvareid suurusega konfiguratsioonides, mis jäävad vahemikku 25 ″ kuni 35 ″, kuigi me ei soovita minna alla 32 ″, kui saate seda vältida. Isegi kui väiksem ekraan on teie rahakotil hõlpsam, ei ole ultralainete kuvarite mitme toimingu eelised nii kergesti nähtavad, kui suurenenud eraldusvõime muudab teksti lugemiseks liiga väikeseks või rakendused navigeerimiseks liiga tüütuks.

Hind

Kunagi olid ultrawide monitorid kõrgema hinnaga, kuid tarbijate nõudluse rahuldamiseks on hinnad hakanud hiljuti langema. Tegelikult on nad umbes sama hinnaga kui tavaline 16: 9 laiekraaniga monitor.

Neid kahte monitoritüüpi on võimatu eraldusvõime ja suuruse erinevuste tõttu otse võrrelda, kuid see ei takista meid proovimast. Võtke see ASUS 27 ″ 16: 9 monitor, mille eraldusvõime on 2560 × 1440 ja jaehind 469 dollarit. Diagonaalse ekraani suuruse ja eraldusvõime osas on lähim ultralainekontroller 2560 × 1080 eraldusvõimega ASUS 29 ″ 21: 9. Jaemüük on 419 dollarit. See on veidi vähem kui tavaline 16: 9 monitor, kuid umbes see, mida võiksite oodata, arvestades selle veidi madalamat eraldusvõimet.

Nii et kui otsustate traditsioonilise ekraani ja ülilaie ekraani vahel, peaks hind olema võrreldav, pikslit piksli kaupa - pikslid on lihtsalt pisut teisiti paigutatud. Muidugi võiksite saada veelgi rohkem piksleid, kui ostate kaks võrreldavat 1080p monitori sama hinnaga kui ultralain, ehkki paigutusega keskel on raam.

Valikud Pilt pildis või Ekraani jagaja

SEOTUD:4 varjatud akende haldamise nippi Windowsi töölaual

Inimesed, kes soovivad oma praegust mitme ekraaniga konfiguratsiooni välja vahetada, peaksid jälgima oma järgmise ülilaiuse monitori ekraani jagamise funktsiooni.

Mõnikord nimetatakse seda "MultiTask" või lihtsalt pilt pildis, sõltuvalt teie kaubamärgist, kuid sisuliselt on see funktsioon, mis võib võtta mitu sisendit ja jagada need ruutude kaupa ühel kuval. See simuleerib mitme ekraaniga seadistamise korral süsteemi segmenteerimise stiili, juhul kui soovite, et sülearvuti ja töölaud saaksid endiselt sama ekraani jagada.

Töölaud / VESA ühilduvus

Samuti peavad tulevased ülilaiemad ostjad veenduma, et neil oleks töölaual piisavalt ruumi monitori mahutamiseks ilma selle ümberminekuta. Kõige laiemad ultralaiused võivad mõõta peaaegu kolm jalga koos raamide ja ümbrisega, mis on märkimisväärne jalajälg, kui töötate avatud kabinetis kontoris või kui teil on kodus väiksem töölaud.

Kui plaanite monitori seinale kinnitada, kontrollige veel kord, kas teie ultralainel on kõigepealt VESA ühilduvus. Ebatavalise kuju (eriti kumerate kujunduste) tõttu ei ole kõigil ultralindidel tagaküljel VESA-valmidusega kruviauke. See võib olla probleem kasutajatele, kes eelistavad monitore monteerida, selle asemel, et neid alusel hoida.

Multi-Monitor vs Ultrawide

Nii et seda kõike silmas pidades: kas peaksite hankima ülilaieva monitori või kasutama mitme ekraaniga seadistust?

Vastus, nagu alati, on: see sõltub. Mitme ekraaniga seadistused võivad pakkuda kohandamise ja mitmekülgsuse taset, millele ülilainelised ei sobi. Näiteks võite kleepida ühe monitori portreerežiimile, hoides samal ajal teisi tööasendis horisontaalasendis, ja lülitada see tagasi kahemaastikule, kui on aeg mängu käivitada või filmi vaadata. Kõik ei taha eriti horisontaalset kinnisvara ja paljud eelistaksid tegelikult rohkem vertikaalset ruumi töötamiseks, sõltuvalt oma töö nõudmistest.

Kuid vajadust ultralainete monitoride järele poleks, kui mitme ekraaniga konfiguratsioonid oleksid täiuslikud.

Mitme ekraaniga paigutustes eraldatakse massiivi iga monitori raamid ruumist, kus kaks serva kokku puutuvad. See paneb pildi kahe osa vahele suure musta riba, mis võib olla mõne inimese jaoks automaatne keelekümblustapja, samas kui teised võivad eelistada seda kui ühe ekraani lõppemise ja teise alguspunkti pidepunkti.

Sarnaselt kõvera ja tasase aruteluga sõltub ka see, kas kasutate mitme ekraaniga seadistust võrreldes ultralainega, isiklik eelistus.

Ultrawide monitorid on endiselt väga spetsiifilisele kliendile suhteliselt nišitoode, kuid see ei tähenda, et uus ei näeks teie laual hea välja. Kuna hinnad vastavad (ja võidavad mõnikord) võistlusele 16: 9 ja rohkem mudeleid, siis ei pruugi kaua aega minna, kui küsime endalt, kuidas me kunagi muul viisil töötanud, mänginud või filme vaadanud oleme.

Piltide autorid: Flickr / Vernon Chan, Wikimedia, Flickr / Jon B, Pixabay, LG 1, 2


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found