Kuidas lubada Intel VT-x oma arvuti BIOS-is või UEFI püsivaras

Kaasaegsed protsessorid sisaldavad riistvara virtualiseerimise funktsioone, mis aitavad kiirendada VirtualBoxis, VMware'is, Hyper-V-s ja muudes rakendustes loodud virtuaalmasinaid. Kuid need funktsioonid pole vaikimisi alati lubatud.

Virtuaalsed masinad on imelised asjad. Virtualiseerimisrakenduste abil saate oma praeguse süsteemi aknas käivitada terve virtuaalarvuti. Selles virtuaalmasinas saate muretsemata käitada erinevaid operatsioonisüsteeme, testida rakendusi liivakasti keskkonnas ja katsetada funktsioone. Töötamiseks vajavad need virtuaalmasina rakendused tänapäevastesse protsessoritesse sisseehitatud riistvarakiirenduse funktsioone. Inteli protsessorite jaoks tähendab see Inteli VT-x riistvarakiirendust. AMD protsessorite jaoks tähendab see riistvara AMD-V kiirendust.

SEOTUD:Algaja geek: kuidas virtuaalmasinaid luua ja kasutada

Mingil hetkel võite oma VM-i rakendustes kuvada tõrketeateid, näiteks järgmist:

  • Riistvarakiirendus VT-x / AMD-V pole teie süsteemis saadaval
  • See host toetab Intel VT-x-i, kuid Intel VT-x on keelatud
  • Selle arvuti protsessor ei ühildu Hyper-V-ga

SEOTUD:Mis on UEFI ja kuidas see erineb BIOS-ist?

Need vead võivad ilmneda mitmel erineval põhjusel. Esimene on see, et riistvara kiirendamise funktsioon võib olla keelatud. Inteli protsessoriga süsteemides saab Inteli VT-x funktsiooni keelata BIOS-i või UEFI püsivara sätete kaudu. Tegelikult on see uutes arvutites vaikimisi keelatud. AMD protsessoriga süsteemides pole see probleem. AMD-V funktsioon on alati lubatud, seega pole muudetavaid BIOS-i ega UEFI-seadeid.

Teine põhjus, miks need vead võivad ilmneda, on see, kui proovite kasutada virtualiseerimisrakendust nagu VMWare või VirtualBox, kui teil on juba Microsofti Hyper-V installitud. Hyper-V võtab üle need riistvarakiirenduse funktsioonid ja muud virtualiseerimisrakendused ei pääse neile juurde.

Vaatame, kuidas neid probleeme lahendada.

Proovige desinstallida Hyper-V

Kui teil on installitud Hyper-V, muutub see ahneks ega lase teistel virtualiseerimisrakendustel riistvara kiirendusfunktsioonidele juurde pääseda. Seda juhtub sagedamini Inteli VT-x riistvaraga, kuid võib juhtuda ka AMD-V-ga. Sel juhul näete oma virtualiseerimisrakenduses tõrketeateid selle kohta, et Intel VT-x (või AMD-V) pole saadaval, kuigi see on teie arvutis lubatud.

SEOTUD:Mida Windows 10 "valikulised funktsioonid" teevad ja kuidas neid sisse või välja lülitada

Selle probleemi lahendamiseks peate lihtsalt Hyper-V desinstallima. Hyper-V on Windowsi valikuline funktsioon, nii et selle desinstallimine on veidi erinev tavalise rakenduse desinstallimisest. Minge juhtpaneelile> Programmi desinstallimine. Klõpsake aknas „Programmid ja funktsioonid” valikul „Windowsi funktsioonide sisse- või väljalülitamine”.

Tühjendage aknas „Windowsi funktsioonid” märkeruut „Hyper-V” ja klõpsake siis nuppu „OK”.

Kui Windows on Hyper-V desinstallimise lõpetanud, peate arvuti taaskäivitama ja seejärel proovige uuesti kasutada VirtualBoxi või VMware'i.

Lülitage Intel VT-x sisse oma BIOS-is või UEFI püsivaras

Kui teil on Inteli protsessor ja Hyper-V desinstallimine ei lahendanud teie probleemi - või kui teie virtualiseerimisrakendus teatas, et Intel VT-x on keelatud, peate pääsema juurde oma arvuti BIOS-i või UEFI seadetele. Enne Windows 8 väljaandmist valmistatud arvutid kasutavad tõenäoliselt BIOS-i. Pärast Windows 8 ilmumist valmistatud arvutid võivad selle asemel kasutada UEFI-d ja UEFI kasutamise tõenäosus kasvab arvuti moodsamaks.

BIOS-i põhises süsteemis pääsete BIOS-i seadetele juurde, taaskäivitades arvuti ja vajutades kohe esmakordsel käivitamisel vastavat klahvi. Vajutatav võti sõltub teie arvuti tootjast, kuid sageli on see klahv „Kustuta“ või „F2“. Tõenäoliselt näete käivitamisel ka sõnumit, mis ütleb midagi sellist nagu „Press {Võti} seadistusele juurdepääsemiseks. " Kui te ei saa BIOS-i seadete juurde pääsemiseks õiget võtit, tehke lihtsalt veebiotsing näiteks{arvuti} {mudeli_number} juurdepääs BIOS-ile. "

SEOTUD:Mida peate teadma UEFI kasutamise kohta BIOS-i asemel

UEFI-põhises arvutis ei saa arvuti käivitamise ajal tingimata lihtsalt klahvi vajutada. Selle asemel peate UEFI püsivara seadetele juurdepääsu saamiseks Windowsi täpsemate käivitusvalikute kaudu järgima neid juhiseid. Hoidke Shift-klahvi all, kui klõpsate Windowsi taaskäivitamist, et taaskäivitada otse sellesse menüüsse.

Sõltumata sellest, kas teie arvuti kasutab BIOS-i või UEFI-d, saate seadete menüüs olles hakata otsima valikut, millel on silt „Intel VT-x”, „Intel Virtualization Technology”, „Virtualization Extensions”, “Vanderpool”. või midagi sarnast.

Sageli leiate valiku alammenüüst „Protsessor”. See alammenüü võib asuda kusagil menüü „Kiibid”, „Northbridge”, „Täiustatud kiibistiku juhtimine” või „Täpsem CPU seadistamine” all.

Seadete muudatuste salvestamiseks ja arvuti taaskäivitamiseks lubage suvand ning valige seejärel „Salvesta ja väljuge“ või samaväärne funktsioon.

Pärast arvuti taaskäivitamist võite proovida uuesti kasutada VirtualBoxi või VMware'i.

Mida teha, kui te ei näe BIOS-is või UEFI-s Inteli VT-x-valikut

Kahjuks ei hõlma mõned sülearvutitootjad ja emaplaatide tootjad oma BIOS-i ega UEFI seadetes võimalust Inteli VT-x lubamiseks. Kui te seda valikut ei näe, proovige veebiotsingut sülearvuti või emaplaadi, kui see on lauaarvuti, mudeli numbri järgi ja lubage Intel VT-x.

SEOTUD:Kuidas kontrollida oma emaplaadi mudeli numbrit Windowsi arvutis

Mõnel juhul võivad tootjad selle BIOS-i või UEFI püsivara värskenduse hiljem välja anda. BIOS-i või UEFI püsivara värskendamine võib aidata - kui teil on õnne.

Ja pidage meeles - kui teil on vanem protsessor, ei pruugi see üldse toetada Inteli VT-x või AMD-V riistvara virtualiseerimise funktsioone.

Pildikrediit: Nick Gray Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found