Kuidas kasutada vihmamõõturit Windowsi töölaua kohandamiseks

Rainmeter on kerge rakendus Windowsi töölaua kohandamiseks. Vihmamõõtur töötab installides kogukonna loodud nahad, millest paljud võivad muuta töölaua toimimist vidinate, näiteks rakenduste käivitajate, RSS-i ja e-posti lugejate, kalendrite, ilmateadete ja paljude teistega. See on olnud kasutusel alates Windows XP-st, kus seda kasutati põhiteabe kuvamise tööriistana töölaual, kuid on sellest ajast peale kogunud suure kogukonna, kes on välja pakkunud kvaliteetseid nahku, mis võib muuta kogu töölaua kasutuskogemust.

Vihmamõõturi paigaldamine

Rainmeter on avatud lähtekoodiga programm, mille saab alla laadida nende ametlikult veebisaidilt. Kui soovite uusimaid värskendusi, saate selle ehitada ka nende Githubi hoidlas olevast lähtekoodist.

Vihmamõõturit saab paigaldada ka kaasaskantavalt, kuid see pole soovitatav. Tavaline paigaldus töötab suurepäraselt.

Paigaldamine on lihtne, kuid veenduge, et valik „Käivita Rainmeter käivitamisel” on märgitud, vastasel juhul tuleb see pärast taaskäivitamist käsitsi taaskäivitada.

Kui Rainmeter on installitud, peaksite oma töölaual nägema mõnda uut asja, kus kuvatakse põhilised asjad, näiteks ketta ja protsessori kasutamine. See on Rainmeteri vaikenahk.

Rainmeteri seadete juurde pääsemiseks paremklõpsake mõnel nahal ja klõpsake nuppu „Halda nahka”. Ilmub aken, kus on loetletud kõik teie installitud nahad. Klõpsates nuppu „Aktiivsed nahad”, saate neid eraldi hallata.

Saate muuta iga naha positsiooni ja sätteid. Kui soovite, et see ei oleks lohistatav, klõpsake käsul „Lohistatav” ja klõpsake nuppu „Kliki läbi”. See keelab ka parema nupu menüü, kuid õnneks lisab Rainmeter Windowsi tööriistaribale ikooni, mis võimaldab teil ka menüüsse pääseda.

Nahkade leidmine ja installimine

Rainmeteri vaikenahk on kasulik, kuid üsna igav. Rainmeteri nahkade tutvustamiseks on olemas palju saite, sealhulgas DeviantArt, Customize.org ja Rainmeter alamdedit. Sortimine subredditis "Top - All Time" järgi toob esile mõned parimad nahad ja paigutused. Nendelt saitidelt pärit nahku saab alla laadida, segada ja sobitada teie valitud. Mõned nahad, näiteks Enigma, on iseenesest sisuliselt terved Rainmeteri sviidid.

Naha installimiseks topeltklõpsake failil .rmskin. Ilmub Rainmeteri aken, mis võimaldab teil naha installida ja lubada. Mõne naha jaoks on palju erinevaid funktsioone, nii et kui te ei soovi kõike korraga laadida, tühjendage märkeruut „Laadi lisatud nahad“ ja Rainmeter lisab need lihtsalt teie nahkade loendisse.

Vihmamõõturi näpistamine

Vihmamõõtur võimaldab hämmastavalt palju kohandada. Kui soovite oma käte naha taga oleva koodiga määrduda, pole see liiga keeruline. Paremklõpsake nahal ja vajutage nuppu „Muuda nahka”, mis avab konfiguratsioonifaili, millel on palju muutuvaid definitsioone.

Näiteks kui soovite muuta selle kella välimise ääre värvi, saate redigeerida seda kontrolliva muutuja väärtusi. Enamikul nahkadest on konfiguratsioonifailis kommentaarid, nii et on lihtne öelda, mis mida kontrollib.

Rainmeteri alternatiivid

Kui kasutate Maci või Linuxi, pole teil kahjuks õnne, kuna OS X-i või Linuxi jaoks pole Rainmeteri ehitust. Maci kasutajate jaoks on olemas Geektool, mis täidab paljusid samu põhifunktsioone, näiteks teabe kuvamine töölaual ja mõned põhilised vidinad, ehkki selle taga pole nii suurt kogukonda, nii et nahkade valikud on piiratud. Geektool on palju rohkem orienteeritud ka inimestele, kes tunnevad käsurida, kuna see töötab peaaegu täielikult bashi skriptidega.