Windowsi installimine Boot Campiga Maci

Tänu paljude aastate tagusele üleminekule PowerPC-lt Intelile on Mac lihtsalt üks arvuti. Muidugi, Macidel on MacOS, kuid saate hõlpsalt Windowsi installida MacOS-i abil, kasutades Apple'i sisseehitatud Boot Camp'i funktsiooni.

Boot Camp installib Windowsi kahe alglaadimisega konfiguratsioonis, mis tähendab, et mõlemad operatsioonisüsteemid installitakse eraldi. Saate kasutada ainult ühte korraga, kuid mõlemas saate arvuti täisvõimsuse.

Kas peate tegelikult Boot Campi kasutama?

SEOTUD:5 viisi Windowsi tarkvara käivitamiseks Macis

Enne Windowsi installimist peatuge ja mõelge, kas Boot Camp on teie vajadustele vastav parim valik või mitte. Arvestada tuleb paari puudusega.

Kui kasutate Windowsi Maci installimiseks Boot Campi, peate draivi uuesti jagama, mis võtab üsna palju teie saadaolevast kettaruumist. Kuna Macis hoidmine on üsna kallis, peaksite sellele tõesti mõtlema. Lisaks peate taaskäivitama iga kord, kui soovite Windowsi kasutada, ja taaskäivitage uuesti, kui soovite tagasi MacOS-ile minna. Boot Campi eeliseks on muidugi see, et kasutate Windowsi otse riistvaral, seega on see palju kiirem kui virtuaalmasin.

Kui teil on vaja vaid mõned Windowsi rakendused oma Macis käitada ja neil rakendustel pole palju ressursse (näiteks 3D-mängud), võiksite kaaluda sellise virtuaalmasina kasutamist nagu Parallels (seal on tasuta prooviversioon), VMware Fusion või VirtualBox selle tarkvara käitamiseks. Valdav osa ajast pole teil tegelikult vaja Boot Campi kasutada ja teil oleks parem virtuaalmasinat kasutada. Kui soovite siiski oma Macis Windowsi mänge mängida, võib Boot Camp olla hea valik.

SEOTUD:Kuidas sujuvalt Windowsi programme paralleelselt oma Macis käivitada

Enamiku inimeste jaoks muudab Parallels Windowsi töötamise teie Macis aga lihtsaks. Seda kasutame How-To Geekis iga päev tarkvara testimiseks ja Windowsi käitamiseks. Integreerimine macOS-iga on hämmastavalt hästi tehtud ja kiirus puhub Virtualboxi minema. Pikas perspektiivis on hind seda väärt. MacOS-i ajal saate oma Boot Camp'i partitsiooni virtuaalse masina laadimiseks kasutada ka Parallelsit, mis annab teile mõlemast maailmast parima.

Mis Windowsi versiooni saab käivitada?

Millist Windowsi versiooni saate käivitada, sõltub teie Macist: viimased mudelid toetavad ainult Windows 10, mõned vanemad Macid töötavad aga ainult Windowsi vanemate versioonidega. Siin on kiire ülevaade koos linkidega Apple'i toetatud mudelite ametlikesse loenditesse.

  • Windows 10on toetatud enamikus 2012. aastal ja hiljem tehtud Macides.
  • Windows 8.1on toetatud enamikul aastatel 2010–2016 valmistatud Macidest, välja arvatud mõned erandid.
  • Windows 7on enamasti toetatud ainult 2014. aastal ja varem valmistatud Mac-arvutites ning Windows Vista või XP käitamiseks vajate veelgi vanemat Maci.

Pange tähele, et Mac-arvutites saab käitada ainult Windowsi 64-bitiseid ettevõtte versioone.

SEOTUD:Kust alla laadida Windows 10, 8.1 ja 7 ISO-d seaduslikult

Windowsi installimiseks vajate installeri ISO-faili. Saate Windowsi installikandjaid tasuta alla laadida, kui teil on juba tootenumber, kuigi te ei vaja Windows 10 käitamiseks tootenumbrit. Kui installite Windows 7, vajate ka vähemalt 16 GB suurust USB-draivi installeri ja draiverite jaoks. Windows 8.1 ja Windows 10 installimiseks pole välist draivi.

Windowsi installimine Maci

Kas olete Windowsi installimiseks valmis? Ilmselt on igaks juhuks hea mõte varundada Mac enne alustamist. Koefitsiendid pole midagi valesti, kuid alati, kui asju jagate, on alati võimalus. Tehtud? Alustame.

Kasutate Macis saadaval olevat rakendust Boot Camp Assistant. Avage see, vajutades klahvikombinatsiooni Command + Space, tippidesBoot Campja vajutage sisestusklahvi.

Boot Camp'i abimees tutvustab teid jaotamise, draiverite allalaadimise ja installeri käivitamise eest. Klõpsake nuppu „Jätka“ ja teilt küsitakse, millist ISO-faili soovite kasutada ja kui suurt oma Windowsi sektsiooni soovite.

SEOTUD:Algaja geek: selgitatud kõvaketta vaheseinad

Ruumi eraldamise viis sõltub sellest, kui palju ruumi soovite oma Windowsi süsteemile ja kui palju ruumi soovite oma MacOS-süsteemile. Kui soovite pärast seda protsessi oma partitsioonide suurust muuta, peate kasutama kolmanda osapoole tööriista, nii et valige kohe hoolikalt.

Pange tähele, et kui installite Windows 7, on siinne järjekord veidi erinev: Boot Camp juhatab teid kõigepealt installeri USB-ketta seadistamisel ja seejärel küsige jaotamise kohta.

Kui olete valmis, klõpsake nuppu Installi ja Boot Camp alustab draiverite allalaadimist, mida see nimetab Windowsi tugitarkvaraks.

Installija jagab ka teie ketta, kopeerib installeri sellesse sektsiooni ja paigutab draiverid nii, et need töötaksid pärast installimist. Võite kogu oma Maci jätkata, kui see kõik töötab, kuigi partitsiooni faasis aeglustuvad asjad palju.

Lõpuks taaskäivitub teie Mac ja näete Windowsi standardset installijat.

Kui küsitakse, valige partitsioon sildiga BOOTCAMP - ärge installige ühtegi teist partitsiooni, muidu võite eemaldada macOS-i ja kaotada kõik oma andmed. (Varundasite, eks?) Windows lõpetab nüüd tavapärase installimise.

Windowsi sisselülitamise protsess võib paluda teil Interneti-ühenduse loomist, kuid ilma draiveriteta ei saa te seda teha: lihtsalt jätke need toimingud vahele, kuni jõuate töölauale ja sel hetkel ilmub Boot Campi installer.

Draiverite seadistamiseks pöörduge installiprogrammi poole ja kõik peaks olema valmis!

Kuidas Macis Windowsi käivitada

Vaikimisi käivitatakse teie Mac ikkagi MacOS-i. Windowsile juurdepääsuks peate oma Maci välja lülitama ja seejärel sisse lülitama, hoides all Option-klahvi. Teilt küsitakse, milliselt kettalt soovite käivitada.

Kui soovite vaikimisi Windowsi käivitada, määrake see taasterežiimis või Windowsi Boot Campi juhtpaneeli abil. Pärast Windowsi installimist leiate selle oma süsteemselt salvelt, kuigi selle leidmiseks peate võib-olla klõpsama noolt üles.

See juhtpaneel võimaldab teil valida vaikimisi operatsioonisüsteemi, kuhu Mac käivitub, samuti klaviatuuri ja puuteplaadi seadeid.

Windowsis töötab Maci käsuklahv Windowsi klahvina, valikuklahv Alt-klahvina. Kui teil on puuteriba, näete täielikku nupukomplekti, mis sarnaneb MacOS-i laiendatud juhtribaga.

Funktsiooniklahvide (F1, F2 jne) nägemiseks hoidke lihtsalt klahvi Fn all. Seda ei saa kuidagi Windowsi vaikeseadeks muuta.

Kuidas Windowsi Macist eemaldada

Kui soovite Windowsi oma Macist eemaldada ja ruumi vabastada, taaskäivitage MacOS ja avage uuesti Boot Camp Assistant. Näete suvandit Taasta ketas ühele köitele.

Boot Camp Assistant eemaldab Windowsi automaatselt ja laiendab teie jaoks macOS-partitsiooni, nõudes kogu selle ruumi tagasi.Hoiatus: See kustutab kõik teie Windowsi sektsioonis olevad failid, seega veenduge, et teil oleks kõigepealt varukoopiad!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found