Kuidas teksti Wordis üle kriipsutada

Allakriipsutamine on Wordis tavaline ülesanne ja seda saab hõlpsasti teha, kuid mis siis, kui peate mõne teksti üle kriipsutama (nimetatakse ka overcore või overbar)? Ülesjoonimine on teadusvaldkondades tavaline, kuid teksti liialdamisel on mitmeid põhjuseid. Kuid Word ei tee seda lihtsaks.

Võite rakendada Wordis tekstile ülekatte väljakoodi või võrrandiredaktori abil või lisada lõigu piiri teksti ülaossa.

Väljakoodi kasutamine

Kõigepealt näitame teile, kuidas kasutada väljakoodi tekstile ülekatte rakendamiseks. Avage Wordis olemasolev või uus dokument ja viige kursor sinna, kuhu soovite teksti panna koos joonega. Halliga esile tõstetud väljakoodi sulgude sisestamiseks vajutage klahvikombinatsiooni „Ctrl + F9”. Kursor asetatakse automaatselt sulgude vahele.

Sisestage sulgude vahele järgmine tekst.

EQ \ x \ kuni ()

MÄRKUS. „EQ” ja „\ x” ning „\ x” ja „\ t ()” vahel on tühik. „EQ” on võrrandi loomiseks kasutatav väljakood ja „\ x” ja „\ to” on võrrandi või teksti vormindamiseks kasutatavad lülitid. EQ väljakoodis saate kasutada ka muid lüliteid, sealhulgas neid, mis rakendavad võrrandile või tekstile alumist, paremat, vasakut ja kasti äärist.

Pange kursor sulgude vahele ja sisestage tekst, mille soovite üle kriipsutada.

Selle kuvamiseks tekstina, mitte põllukoodina, paremklõpsake väljakoodi suvalises kohas ja valige hüpikmenüüst „Vaheta väljakoodid”.

Väljakoodi sisestatud tekst kuvatakse rea kohal. Kui väljakood kuvatakse tavalise tekstina, saate selle esile tõsta ja rakendada sellele erinevaid vorminguid, nagu font, suurus, rasvane, värv jne.

MÄRKUS. Põllukoodi uuesti kuvamiseks klõpsake lihtsalt hiire parema nupuga tekstis ja valige uuesti „Vaheta väljakoodid”. Kui asetate kursori väljakoodi abil genereeritud teksti, tõstetakse tekst välja nagu halli välja ka hallina.

Kui soovite, et rida ulatuks teksti mõlemast otsast kaugemale, lisage teksti sisestamisel väljakoodi tühikud. See on kasulik ametlike dokumentide allkirjastamiseks ridade loomiseks, mille all on nimed.

Väljakoodid töötavad kõigis Wordi versioonides, nii Windowsi kui ka Maci jaoks.

Võrrandiredaktori kasutamine

Võrrandiredaktori abil saate tekstile rakendada ka joonejoont. Selleks klõpsake oma Wordi dokumendis vahekaarti „Lisa“.

Klõpsake vahekaardi „Lisa” jaotises „Sümbolid” nuppu „Võrrand”.

Kuvatakse jaotis „Võrranditööriistad” vahekaart „Kujundus”. Jaotises „Struktuurid” klõpsake „Aktsent“, et pääseda juurde erinevatele aktsentidele, mida saate võrrandi teksti ülaossa rakendada. Saate kasutada kahte erinevat aktsenti. Valige rippmenüü jaotises „Rõhumärgid” kas „Baar”…

... või valige jaotises „Ülaribad ja baarid” „Ülariba”. Riba „Overbar” tekitab teksti kohal veidi pikema rea ​​kui „Baar”.

Valitud aktsent kuvatakse võrrandi objekti väikese punktiruudu kohal.

Teksti sisestamiseks klõpsake selle valimiseks punktiiril.

Sisestage punktiruutu tekst. Rida laieneb teksti sisestamise ajal.

Valmis "võrrandi" või ülejoonitud teksti vaatamiseks klõpsake võrrandi objekti väljaspool.

Pange tähele, et kui sisestate võrrandiredaktoris võrrandisse sidekriipsutatud sõna või fraasi, näiteks „How-To Geek”, on kriipsu ees ja järel tühikud. Seda seetõttu, et see on võrrand ja Word käsitleb sidekriipsu kahe operandi miinusmärgina. Kui teil neid tühikuid pigem pole (või kui teil pole valemiredaktorit installitud), võib esimene ülaltoodud meetod või järgmine meetod teie jaoks paremini töötada.

Lõigupiiri lisamine

Ülejoonte rakendamine tekstile võib toimuda ka lõikepiiride abil. Sisestage oma Wordi dokumenti tekst, mille soovite üle kriipsutada, ja veenduge, et lindiribal oleks aktiivne vahekaart Kodu. Klõpsake vahekaardi „Kodu” jaotises „Lõik” nupul „Piirid” allanoolt.

Valige rippmenüüst „Ülemine piir”.

Lõigu kohal olev rida ulatub vasakust veerist parempoolsesse. Rida lühendamiseks saate aga selle lõigu taandeid reguleerida. Selleks peate joonlaua nähtavaks tegema. Klõpsake vahekaarti „Kuva”.

Klõpsake vahekaardi „Vaade” jaotises „Näita” märkeruutu „Joonlaud”, nii et märkeruutu oleks linnuke.

Lõigu taanete muutmiseks pange kursor lõikesse ja viige hiir joonlaual ühe taandemärgi kohale. Selle näite jaoks muudame parema taande suuremaks, lühendades joont paremalt.

MÄRKUS. Vasakpoolse taande liigutamiseks asetage hiir üle joonlaua vasakul küljel asuva kahe väikese kolmnurga all oleva väikese kasti, et kolmnurgad kokku liikuda. ÄRGE liigutage kolmnurki eraldi.

Klõpsake ja lohistage taanet, kuni joon on soovitud pikkusega.

Kui taande teisaldamine on lõpetatud, vabastage hiirenupp. Rida on nüüd lühem.

Kuni Microsoft lisab selle võimaluse tavapärase funktsioonina, pakuvad need meetodid piirangutest loobumise võimalusi. Need ei pruugi olla nii lihtsad kui teksti esiletõstmine ja ühel nupul klõpsamine või otseteeklahvi vajutamine, kuid need toimivad ühe näpuga.