Android-telefoni ekraani väljalülitamise peatamine

Ekraani aegumine takistab telefoni ekraani sisselülitamist, kui te oma seadet ei kasuta. Siiski on olukordi, kus te ei soovi, et see seda teeks. Õnneks saate selle oma Android-telefonis või -tahvelarvutis keelata.

Ekraani aegumine määrab lihtsalt selle, kui kaua ekraan pärast selle kasutamise lõpetamist sisse jääb. Tavaliselt on see vaikimisi 30 sekundit kuni 1 minut. Kui kasutate telefoni millegi jaoks, mis ei nõua ekraani puudutamist, võib lühikese ekraani ajalõpp olla tüütu.

Android-seadmetes saate hõlpsalt muuta ekraani ajalõpu pikkust. Protsess varieerub veidi sõltuvalt sellest, milline telefon teil on, kuna iga tootja muudab Androidi kasutajaliidest. Sellegipoolest nõuab see tavaliselt vaid mõnda sammu.

Kuidas suurendada ekraani ajalõpu pikkust

Enne kui räägime meetoditest, mida saate ekraani väljalülitamise vältimiseks kasutada, tuleb mainida, et enamik Android-telefonidest ei saa seda loomulikult teha. Enamikus Android-seadmetes saate ekraani aegumiseks määrata ainult pikema ajapiirangu, näiteks 10 või 30 minutit. Enamikus olukordades on see siiski piisavalt hea.

Märguandepaneeli avamiseks pühkige ekraani ülaosast alla. Menüü „Seaded” avamiseks puudutage hammasrattaikooni. Sõltuvalt sellest, milline seade teil on, peate võib-olla hammasrattaikooni kuvamiseks teise korra alla pühkima.

Puudutage menüüs „Seaded” valikut „Kuva”.

Siin võivad asjad tõesti hakata erinema seadmete kaupa. Mõnes telefonis, näiteks Google Pixelis, on vaja laiendada jaotises „Täpsem” jaotises „Ekraan”.

Teiste telefonide loendis on põhiekraanil „Ekraan” jaotis „Ekraani ajalõpp”.

Ajasuvandite avamiseks puudutage nuppu „Ekraani ajalõpp”.

Ka siin võivad asjad varieeruda. Peaaegu kõigil Android-seadmetel on valikuna 15 ja 30 sekundit või 1, 2, 5 ja 10 minutit. Mõnel telefonil on aga täiendav 30-minutiline valikuvõimalus. Valige telefonis pikim saadaolev.

Korrake neid samme alati, kui soovite ekraani ajalõpu pikkust reguleerida.

Kuidas peatada ekraani täielik väljalülitamine

Android-seadmed ei pruugi takistada ekraani loomulikku väljalülitamist, kuid Google Play poes on palju rakendusi, mis seda suudavad. Üks neist on kofeiin. Selle seadistamiseks ja kasutamiseks tehke järgmist.

Laadige oma Android-seadme Google Play poest alla kofeiin - hoia ekraan sisse.

Rakendus töötab lüliti „Kiirseaded” kaudu, seega pühkige kõigepealt ekraani ülaosast kaks korda allapoole, et laiendada kogu paneeli „Kiirseaded”.

Kuskil paneelil peaksite nägema pliiatsiikooni; puudutage seda, et muuta lülitit „Kiirseaded”.

Mõnes Android-seadmes, näiteks Samsungi telefonides ja tahvelarvutites, peate kiirseadete paneeli muutmiseks puudutama kolme punkti ikooni ja seejärel valima „Kiirpaneeli paigutus”.

Otsige kohvimasina ikooniga lülitit.

Seejärel liigutage lüliti „Kofeiin” peamisele paneelile „Kiirseaded”. Puudutage ja hoidke seda oma kohale lohistamiseks. Samsungi telefonides lohistage lüliti ekraani ülaosast allapoole. Google Pixelis ja muudes telefonides lohistage see alt üles.

Kui lüliti on soovitud kohas, puudutage salvestamiseks tagasinoolt või linnukest.

Nüüd saate rakendust tegelikult kasutada. Alati, kui soovite ekraani ajalõpu pikkust muuta, pühkige märguandepaneeli ja jaotise „Kiirseaded” avamiseks ekraani ülaosast alla.

Puudutage jaotises „Kiirseaded” kohvimasina ikooni. Vaikimisi muudetakse ekraani ajalõpp „Lõpmatu” ja ekraan ei lülitu välja.

Ekraani tavapärase ajalõpu pikkuse taastamiseks puudutage uuesti kohvikruumi ikooni.

Kofeiinil on mitmeid muid kohandamisvõimalusi; lihtsalt avage rakendus, et neid oma maitse järgi kohandada.