Mis vahe on kolme ja nelja kontaktiga protsessori ventilaatorite vahel?

Kui teil on võimalus hakata vaatama mitme arvutikorpuse sisse, võite märgata, et mõnel protsessori jahutusventilaatoril on teistega võrreldes lisajuhe. Mis vahe on kolme ja nelja traadiga ventilaatoril? Tänases SuperUseri küsimuste ja vastuste postituses on vastus uudishimulikule lugeja küsimusele.

Tänane küsimuste ja vastuste seanss saabub meile SuperUseri kaudu - see on Stack Exchange'i alajaotus, mis on kogukonna juhitud Q&A veebisaitide rühmitus.

Küsimus

SuperUseri lugeja RockPaperLizard soovib teada, mis vahe on kolme ja nelja juhtmega protsessori ventilaatoril:

Mis vahe on kolme ja nelja juhtmega protsessori jahutusventilaatoritel (lisaks ühe juhtme ilmsele vastusele)?

Mis vahe on kolme ja nelja juhtmega protsessori ventilaatoritel?

Vastus

SuperUseri kaasautoril Homey_D_Clown_IT on meie jaoks vastus:

Põhierinevused

Kolme kontaktiga pistik on põhimõtteliselt toit (5/12 volti), maandus ja signaal. Signaaltraat mõõdab ventilaatori liikumise kiirust ilma ventilaatori kiiruse reguleerimiseta. Selle tüübi korral reguleeritakse ventilaatori kiirust tavaliselt toitekaabli pinge suurendamise või vähendamise teel.

Nelja kontaktiga pistik on pisut erinev kui kolmetapuline pistik, kuna sellel on ventilaatorile signaalide juhtimiseks ja saatmiseks kasutatav lisa (neljas) juhe, millel on tõenäoliselt kiip, mis käsib tal aeglustada või kiirendada (sisse lisaks teistele juhtmetele, millel on kolmetihviline pistik).

Kolm traadiga ja neli traadiga ventilaatori pistikut

Šassii ja protsessori ventilaatorites kasutatakse kas kolme- või neljajuhtmelist pistikut. Kolm juhtmega pistikut on mõeldud väiksematele šassiiventilaatoritele, mille energiatarve on väiksem. Neli juhtmega pistikut on mõeldud suurema energiatarbega protsessori ventilaatoritele.

Kolmetraadiline ventilaator, mis ühendub nelja tihvtiga ventilaatori päisega:

Märkus: Kui ühendate kolmetraadilise ventilaatori nelja tihvtiga ventilaatori päisega, on ventilaator alati sees; ventilaatori juhtimist pole.

Neli juhtmega ventilaator, mis ühendub nelja tihvtiga ventilaatori päisega:

Neljatraadiline ventilaator, mis ühendub kolmetihvilise ventilaatori päisega:

Allikas: Kolm juhtme- ja nelja juhtmega ventilaatori pistikut [Intel]

Kas teil on selgitusele midagi lisada? Heli kommentaarides välja. Kas soovite lugeda rohkem vastuseid teistelt tehnikatarkust pakkuvatelt Stack Exchange'i kasutajatelt? Tutvuge täieliku arutelulõngaga siin.

Pildikrediit: machu (Flickr)