5 viisi Ubuntu proovimiseks ja arvutisse installimiseks

Kas soovite Ubuntu proovida, kuid pole kindel, kust alustada? Ubuntu proovimiseks on palju võimalusi - kui see teile ei meeldi, võite selle isegi Windowsi installida ja juhtpaneelilt desinstallida.

Ubuntu saab käivitada USB- või CD-draivilt ja kasutada ilma installita, installida Windowsi alla ilma jaotust vajamata, käivitada Windowsi töölaua aknas või installida Windowsi kõrvale arvutisse.

Käivitage USB-mäluseadmelt või CD-lt

Üks lihtsamaid viise Ubuntuga alustamiseks on live-USB- või CD-draivi loomine. Pärast Ubuntu draivile asetamist saate oma USB-mälupulga, CD või DVD sisestada igasse sattunud arvutisse ja taaskäivitada arvuti. Arvuti käivitatakse teie antud irdkandjalt ja saate Ubuntu kasutada ilma arvuti kõvakettale muudatusi tegemata.

Ubuntu USB-draivi või CD loomiseks laadige alla uusim Ubuntu ketta pilt Ubuntu veebisaidilt. Rufuse abil saate Ubuntu oma USB-mäluseadmele panna või alla laaditud ISO-pildi plaadile kirjutada. (Windows 7-s saate paremklõpsata ISO-failil ja valida Kirjutage plaadipilt ISO-faili kirjutamiseks muud tarkvara installimata.)

Taaskäivitage arvuti edastatud andmekandjalt ja valige suvand Proovi Ubuntu.

Installige Ubuntu Windowsi koos Wubiga

Traditsiooniliselt on Linuxi installimine kõvakettale olnud uute kasutajate jaoks hirmutav. See hõlmab olemasolevate partitsioonide suuruse muutmist, et luua ruumi uuele Linuxi operatsioonisüsteemile. Kui otsustate, et ei soovi Linuxit hiljem, peate kustutama uued sektsioonid, muutma oma vanade partitsioonide suurust ruumi taastamiseks ja parandama Windowsi alglaaduri.

Kui soovite lihtsalt Ubuntu proovida, on parem viis. Ubuntu saate Windowsi installida Wubi abil, mis on Ubuntu Desktopi Windowsi installer. Wubi töötab nagu iga teine ​​rakenduse installija ja installib Ubuntu teie Windowsi partitsiooni faili. Kui taaskäivitate arvuti, on teil võimalus käivitada Ubuntu või Windows. Ubuntu käivitamisel töötab Ubuntu nii, nagu oleks see teie kõvakettale tavaliselt installitud, kuigi tegelikult kasutab see kettana teie Windowsi partitsioonis olevat faili. Parimat, kui otsustate, et Ubuntu teile ei meeldi, saate selle Windowsi juhtpaneelilt desinstallida. Jaotamine vaheseintega pole vajalik.

See toob aga kaasa karistuse kõvakettale kirjutamisel või sellest lugemisel. Kui soovite Ubuntu kasutada pikaajaliselt maksimaalse jõudlusega, peaksite selle installima oma arvutisse kahe alglaadimisega konfiguratsioonis (vt allpool).

Käivitage Ubuntu virtuaalses masinas

Nagu teisi opsüsteeme, saab ka Ubuntu käivitada arvutis virtuaalses masinas. Virtuaalmasin käitab Ubuntu teie olemasoleva Windowsi või Maci töölaua aknas. Saate Linuxi proovida isegi oma arvutit taaskäivitamata, kuigi virtuaalsed masinad on aeglasemad kui opsüsteemi käitamine teie arvutis. Eriti Ubuntu töölaua 3D-efektid ei toimi virtuaalmasinas kuigi hästi, samas kui need peaksid enamikus arvutites sujuvalt toimima.

Ubuntu virtuaalse masina loomiseks laadige alla ja installige VirtualBox. Looge uus virtuaalne masin, valige Ubuntu operatsioonisüsteem ja esitage viipamisel Ubuntu veebisaidilt alla laaditud ISO-fail. Tehke virtuaalmasinas installiprotsess läbi, nagu installiksite Ubuntu reaalsesse arvutisse.

Dual-Boot Ubuntu

Kui soovite kasutada Linuxi, kuid soovite siiski Windowsi arvutisse installida, võite installida Ubuntu kahekordse alglaadimisega konfiguratsioonis. Lihtsalt pange Ubuntu installer USB-draivile, CD-le või DVD-le, kasutades ülaltoodud meetodit. Kui olete seda teinud, taaskäivitage arvuti ja valige suvandi Proovi Ubuntu asemel suvand Install Ubuntu.

Tehke installiprotsess läbi ja valige Ubuntu installimise võimalus Windowsi kõrval. Arvuti käivitamisel saate valida operatsioonisüsteemi, mida soovite kasutada. Erinevalt Wubi meetodist pole ketta jõudluse karistust, kuna installite Ubuntu oma partitsioonile. Kuid see muudab Ubuntu eemaldamise natuke keerulisemaks - te ei saa seda lihtsalt Windowsi juhtpaneelilt desinstallida, kui te ei soovi seda enam kasutada.

Asendage Windows Ubuntu abil

Kui olete valmis Windowsi maha jätma, võite minna lõpuni ja asendada oma installitud Windowsi süsteemi Ubuntu (või mõne muu Linuxi jaotusega). Selleks installige Ubuntu tavaliselt, kuid valige Asendage Windows Ubuntu vastu valik. See valik pole enamiku kasutajate jaoks: üldiselt on Ubuntu topeltkäivitamine palju parem idee, igaks juhuks, kui vajate seda Windowsi partitsiooni millegi muu jaoks tulevikus.

Windowsi asendamisel Ubuntu-ga topeltbuutimise asemel pole tegelikku eelist, välja arvatud see, et saate Windowsi kasutatava kõvakettaruumi tagasi saada. Kahe alglaadimisega konfiguratsioonis olev Ubuntu süsteem on sama kiire kui Ubuntu, mis on Windowsi täielikult asendanud. Kui te pole täiesti kindel, et ei soovi enam kunagi Windowsi uuesti kasutada, on parem, kui käivitate Ubuntu topeltkäivituse ja jätate vähemalt väikese Windowsi sektsiooni ümber lebama.

Üldiselt on kõige parem alustada Ubuntu taaskäivitamisest USB- või CD-draivilt või installida see Wubi abil oma arvutisse. Pärast seda, kui teile tõesti Linux meeldib ja soovite tagada maksimaalse jõudluse, võite liikuda kahekordse alglaadimise konfiguratsiooni.

Enamik sellest nõuandest kehtib ka teiste Linuxi distributsioonide kohta, kuigi enamikul Linuxi distributsioonidest pole oma Windowsi-põhiseid installereid nagu Wubi.