Kuidas luua Google'i arvutustabelites rippmenüü

Kui töötate teistega jagatud Google'i arvutustabelite faili kallal, võivad inimesed mõnikord sisestada ootamatuid andmeid või midagi, mis rikub valemit. Üks võimalus tagada, et kõik sisestaksid soovitud andmed, on pakkuda neile rippmenüüst valideerimisloendit.

Kuidas luua rippmenüü

Rippmenüü on suurepärane viis tagada, et andmed, mida inimesed teie vormi, rakendusse või arvutustabelisse sisestavad, on täpselt see, mida ootate. Samuti pakub see inimestele palju kiiremat viisi nende andmete sisestamiseks, kuna nad valivad teie eelkonfigureeritud loendist.

Esimene asi, mida peate tegema, on avada oma Google'i arvutustabelite fail ja valida lahtrid, mille jaoks soovite rippmenüüd kasutada.

SEOTUD:5 Google'i arvutustabeli funktsiooni, mida peaksite teadma

Seejärel avage menüü „Data” ja valige käsk „Data Validation”.

Valige rippmenüüst Kriteeriumid kas „Loend vahemikust” või „Üksuste loend”.

  • Nimekiri vahemikust:Väärtuste loend, mis on valitud sama või erineva lehe teistest lahtritest. Näiteks kui soovite kasutada väärtusi lahtrites B1-B9 lehel 2, tippige Leht2! B1: B9 et neis sisalduvad andmed ilmuksid rippmenüüs või valides otse oma lehelt mõne lahtri.
  • Üksuste loetelu: Eelmääratud andmeüksuste loend. See võib olla nii tekst kui ka arvud ja sisestate iga väärtuse ise, eraldades need komadega (ja tühikuteta). See valik ei võimalda teil andmeid otse teistest lahtritest sisestada.

Siin kasutame valikut „Üksuste loend” ja pakume mitmeid numbrilisi valikuid.

Kui olete sisestanud andmed, mida soovite rippmenüüs kuvada, veenduge, et teil oleks lubatud valik „Kuva rippmenüü lahtris”, vastasel juhul ei kuvata väärtusi valitud lahtrites.

Samuti saate valida, mis juhtub, kui keegi proovib sisestada väärtuse, mida loendis pole. Valik „Näita hoiatust” laseb neil sisestada valed andmed, kuid märgib need lehele (vaatame, kuidas seda teha). Valik „Keeldu sisendit” takistab neil sisestamast midagi, mida pole teie loendis.

Ja lõpuks saate lubada valiku „Näita valideerimise abiteksti”, et anda inimestele märge selle kohta, mida nad saavad lahtrites valida. Pärast valiku valimist tippige soovitud juhised.

Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu „Salvesta“.

Uue rippmenüü kasutamine

Kui olete valmis, saavad kõik lehte kasutajad klõpsata nendes lahtrites rippnoolel ja valida loendist väärtuse.

Kui valisite valiku „Kuva valideerimise abitekst”, ilmub see tekst alati, kui keegi valib ühe valideeritud lahtritest.

Kui keegi sisestab väärtuse, mis ei vasta loendis olevale millelegi ja teie valik „Kuva hoiatus” on sisse lülitatud, märgitakse lahtrisse valed andmed.

Hiirega selle kohal hõljutamine näitab, miks see on tähistatud.

Kui selle asemel on valitud suvand „Keeldu sisendit”, saavad inimesed sellise hoiatuse, kui proovivad sisestada midagi, mida teie loendis pole.

Kui peate oma rippmenüüst mõne üksuse eemaldama või seda muutma, minge oma loodud loenditest üksuste redigeerimiseks jaotisse Andmed> Andmete kinnitamine. Loendi täielik eemaldamine on sama lihtne kui allosas asuva nupu „Eemalda valideerimine” klõpsamine.