Mis on Microsofti tahvel ja kuidas seda kasutada?

Ideede väljendamiseks pole paremat visuaalset viisi kui kirjutada need tahvlile. Kui teil on puudu, vaadake Microsofti tahvlit! See loob uuesti melamiini armastusväärse seina dünaamika digitaalsete pliiatsite, post-iti ja muu abil.

Paljud inimesed leiavad, et kodus töötamine võib olla produktiivne ja nauditav, kuid ideede väljatöötamisel ja täiustamisel on lahutamatu rühmade ajurünnak. Tahvlite abil on lihtne oma ideid väljendada, disainilahendustega koostööd teha ja inimestele uusi kontseptsioone õpetada. Mõnikord pakuvad need inimestele lihtsalt käepärast kohta, kus oma mõtteid jagatud alale panna.

Microsofti tahvel on selle rakenduse uuesti loomiseks mõeldud tasuta rakendus. Miski ei võida muidugi tegelikku. Digitaalne tahvel võib siiski lubada teil teha rohkem kui füüsilisel tahvlil.

Microsoft mõistis seda võimalust ja pakub malle ning võimaldas teil pilte ja dokumente lisada. See ei ole sama mis kontoris töötamine, kuid see pakub palju eeliseid ja vähem puudusi.

Rakendus Whiteboard on saadaval Windowsile, iPhone'ile ja iPadile. Selle kasutamiseks vajate tasuta Microsofti kontot või tasulist M365 / O365 tellimust. Samuti on olemas veebiversioon, mille abil saate luua lihtsaid tahvleid või vaadata jagatud tahvleid, kuid see pole kaugeltki nii funktsionaalne kui rakendus.

Kui olete tahvli rakenduse alla laadinud ja avanud, klõpsake alustamiseks lihtsalt nuppu „Loo uus tahvel”.

Avaneb uus tühi tahvel ja näete viit juhtnuppu, mis on näidatud alloleval pildil.

Need teevad järgmist:

 1. Viib teid tagasi avalehele, kus saate vahetada teistele tahvlitele või luua uusi.
 2. Näitab teile tahvli jagamisvõimalusi.
 3. Viib teid oma konto üksikasjadeni, kus saate välja logida või teisele kontole vahetada.
 4. Avab tahvli rakenduse seaded.
 5. Avab loomise tööriistad.

Keskendume allpool toodud loomisvahenditele.

Võite märgata, et nuppu Salvesta pole. Selle põhjuseks on asjaolu, et tahvel salvestab teie tööd automaatselt, kui te seda teete.

Kuidas kirjutada ja joonistada

Alustamiseks klõpsake vasakul asuvat tööriista Inking.

Tööriistaribal kuvatakse nüüd tinditööriistad (või pliiatsid teile ja mulle).

Tööriistu on kuus, mis on näidatud alloleval pildil.

Kõik need tööriistad teevad järgmist.

 1. Sulgeb tinditööriistad.
 2. Pliiatsid, mida saate tahvlile joonistada.
 3. Eraseri tööriist.
 4. Joonlaud mis tahes nurga all sirgjoonte joonistamiseks.
 5. Lasso tööriist tahvlil elementide valimiseks.
 6. Toimingute tagasivõtmine ja uuesti tegemine.

Tahvlile joonistamise või kirjutamise alustamiseks klõpsake pliiatsit. Kui kasutate puuteekraani, võite kasutada sõrme või puutepliiatsi. Puutetundlikul ekraanil saate kasutada hiirt või puuteplaati.

Pliiatsi värvi või laiuse muutmiseks klõpsake paani ülaosas mustal punktil ja valige menüü suvandite seast.

Kui olete pliiatsi värvi või laiust muutnud, jääb see samaks iga kord, kui naasete tinditööriistade juurde, olenemata sellest, millises pardal olete. See annab teile võimaluse valida eelistatud valikud, nii et need oleksid saadaval igal kui kasutate tahvlit.

Joonlaud aitab teil sirgjoont tõmmata mis tahes nurga all. Klõpsake tööriista ja kuvatakse joonlaud.

Nurka saate muuta pööramiseks kahe sõrmega (puutetundlikul ekraanil) või kerides hiire ratast (puutetundlikul ekraanil). Valige pliiats ja tõmmake reegli serva vastu sirgjoon.

Microsofti sõnul saate joonlaua nurga pööramiseks kasutada ka klaviatuuri nooleklahve, kuid me nägime vaeva, et see tööle saada. Kui proovisime, pööras see joonlauda 45 kraadilt 0 kraadile ilma igasuguse vahepealse nurgani ja keeldus siis visalt uuesti pöörlemast.

Kuigi joonlauda saab kasutada ilma puutetundliku ekraani või hiirel kerimisratta, ei soovitaks me seda.

Lohistage joonlauda kõikjal, kuhu soovite tahvlile sirgjoone luua. Joonlaua peitmiseks klõpsake tööriistaribal valikut Joonlaud.

Lasso tööriist võimaldab teil tahvlil valida ühe või mitu elementi. Lihtsalt lohistage tööriista valitud elementide ümber. Seejärel saate neid kas teisaldada või kustutada.

Kui soovite tahvlile asju kirjutada, on seda kõige lihtsam teha puuteekraanil sõrme või pliiatsiga, ehkki saate kasutada hiirt. Tahvlil on geniaalne tööriist nimega Tindi kaunistamine, mis muudab teie skripi ühe nupuvajutusega elegantseks fontiks.

Kirjutage tekst ja valige see siis kontekstimenüü kuvamiseks tööriistaga Lasso.

Klõpsake kontekstimenüüs nuppu Tindi kaunistamine.

See muudab teie teksti millekski palju loetavamaks, kuid on siiski pigem käsitsikiri kui traditsiooniline font.

Tindi kaunistamine on suurepärane näide sellest, kuidas see rakendus on mõnikord parem kui tõeline tahvel.

Kui olete joonistamise või kirjutamise lõpetanud, klõpsake loomistööriista juurde naasmiseks valikut Valmis tint.

Kuidas pilte lisada

Saate lisada tahvlile pilte mälu abivahendi, eesmärgi, võrdluspunktina või lihtsalt selleks, et teil oleks midagi toredat vaadata. Selle lisamiseks klõpsake tööriistariba suvandit Lisa pilt.

Avaneb standardfaili dialoogiboks, kuhu saate valida lisatava pildi. Kui teete, ilmub see tahvlile.

Klõpsake pilti, et lohistada see tahvlil ringi või muuta selle suurust.

Kuidas lisada post-its

Paljude inimeste jaoks ei oleks tahvel ilma Post-it märkmeteta tahvel. Nende lisamiseks tahvlile klõpsake tööriistaribal valikut Lisa märkus.

Tahvlile lisatakse kontekstimenüüga märkus, mis võimaldab teil sellele kirjutada, värvi muuta ja nii edasi.

Sama mis piltide puhul, klõpsake lihtsalt märkmel, et see pardal ümber lohistada või selle suurust muuta.

Kuidas lisada dokumente

Dokumendi, näiteks spetsifikatsiooni või viitejuhendi lisamine võib olla hindamatu, kui peate oma pardal olevate asjade loomisel midagi üles otsima.

Üksuse lisamiseks klõpsake tööriistaribal menüüvalikut Lisa.

Kuvatakse menüü, kus on erinevad valikud, mida saate lisada, sealhulgas dokumendid, slaidiseansid ja loendid.

Kas Microsofti tahvel on hea?

Microsofti tahvel on suurepärane tööriist. Tegelikult on sellel palju võimalusi, funktsioone ja seadeid, mida me selles sissejuhatuses isegi ei käsitlenud (kuid edaspidi ka). Kuid isegi põhitõed on üsna muljetavaldavad. Mis veelgi olulisem, nad kõik töötavad usaldusväärselt ja lihtsalt. Tahvli loomise ja asjade lisamise protsess on kiire ja intuitiivne.

Microsofti tahvel on siiski selgelt loodud puuteekraane silmas pidades. Ja see on mõttekas, kui proovite uuesti luua vabakujulist füüsilist lõuendit, näiteks tahvlit. Kuid seda saab kasutada ka puutetundliku ekraanita, kuigi hiirega “kirjutamine” võib olla masendav.

Üldiselt on see suurepärane rakendus. See teeb seda, mida soovite, ja palju muud - ja me ei saa piisavalt rõhutada, kui tore on tindikaunistamise tööriist. Kui soovite töötada tahvlil, kuid teil pole seda, on see järgmine parim asi!

Pärast mõnda aega kasutamist - eriti puutetundliku ekraani ja puutepliiatsi korral - võite seda isegi eelistada tegelikule.