Kuidas kasutada oma AirPod-sid ja AirPods Pro: täielik juhend

Ostsite lihtsalt ise või said uue paari AirPods või AirPods Pro? Tere tulemast tõeliselt juhtmeta kõrvaklappide ellu. AirPodide seadistamine on üsna lihtne, kuid siin on juhiseid AirPodide või AirPods Pro kohandamiseks ja nende maksimaalseks kasutamiseks.

AirPodide või AirPods Pro sidumine iPhone'i ja iPadiga

Uute kõrvaklappide sidumine on nii lihtne kui võimalik. Pärast AirPodide kasti tühistamist hoidke neid lukustamata iPhone'i ja iPadi lähedal ja nipsutage ümbrist lahti.

Seejärel hoidke AirPodsi korpuse tagaosas olevat nuppu „Seadistamine” ja hoidke seda all. Mõne sekundi pärast näete oma iPhone'is või iPadis ühendusviiba.

Kui viip ei ilmu automaatselt, proovige sidumisrežiimi lubamiseks mitu korda hoida korpusel tagaküljel asuvat füüsilist nuppu.

Järgmiseks peate lihtsalt puudutama nuppu „Ühenda”.

Kui kasutate teise põlvkonna AirPod-e või AirPods Pro-d, saate ka viipa, küsides, kas soovite lubada funktsiooni Hey Siri või soovite, et Siri loeks teile sõnumeid ette.

Kui olete nuppu „Valmis“ puudutanud, ühendatakse teie AirPodid ja ühendatakse need. Nüüd peaksite hüpikaknas nägema teavet aku tööea kohta.

Kui olete iCloudi sisse logitud, seotakse teie AirPodid automaatselt kõigi teie Apple'i seadmetega (sh iPhone, iPad, Mac ja Apple Watch).

Kuidas teada saada oma AirPodide või AirPodide Pro laadimise olekut

Kui avate AirPodsi ümbrise, näete kahe AirPodi vahel olekutuld. AirPods Pro ja AirPods juhtmeta laadimiskorpuse puhul on oleku tuli korpuse esiküljel. Oleku nägemiseks puudutage juhtumit.

See tuli ütleb teile põhimõtteliselt, mis teie AirPodide või AirPods Pro'ga toimub. Siin on kõik, mida esindab:

Merevaigukollane tuli (koos kinnitatud AirPodidega): AirPodid laadivad.

Merevaigukollane tuli (ilma AirPod-ideta): AirPodsi puhul on jäänud alla täislaadimise.

Valgus puudub: Teie AirPodide aku on tühi ja neid tuleb laadida.

Vilkuv valge tuli: AirPodid on ühendamiseks valmis.

Vilkuv merevaigukollane tuli: Tekib paaristamisviga ja võib-olla tuleb AirPodid lähtestada.

Kuidas kohandada oma AirPods või AirPods Pro

Kui olete oma AirPodid sidunud, ühendanud ja kasutama hakanud, on aeg neid kohandada. Minge oma iPhone'is või iPadis jaotisse Seaded> Bluetooth ja koputage AirPodide kõrval olevat nuppu "i".

Puudutage kõigepealt AirPodide ümbernimetamiseks valikut „Nimi”.

Sisestage uus nimi ja puudutage seejärel klaviatuuril nuppu „Valmis“. AirPodsi menüüsse naasmiseks puudutage nuppu „Tagasi”.

Järgmisena kohandame AirPodsi topeltpuudutamise žesti. Kuigi vaikevalik toob Siri esile, saate selle asendada toimingutega Esita / Peata, Järgmine rada, Eelmine rada või selle üldse keelata.

Puudutage valikut „Vasak“ või „Parem“ ja valige seejärel menüüst uus toiming.

Kui kasutate AirPods Pro, on teil erinevad valikud. AirPods Pro'l pole kõrva koputamise funktsiooni. Selle asemel pigistate toimingu käivitamiseks AirPodi varre.

Jaotises „AirPodsi vajutamine ja hoidmine” valige selle kohandamiseks suvand „Vasak” või „Parem”.

Siit saate valida režiimi Mürasummutus, Läbipaistvus või funktsiooni täielikult välja lülitada.

Kui teile ei meeldi, et AirPods peatab taasesituse automaatselt, kui eemaldate need kõrvast, saate selle funktsiooni keelata, puudutades valiku „Automaatne kõrvatuvastus” kõrval olevat lülitit.

SEOTUD:Kuidas muuta oma AirPodide ja AirPods Pro seadeid

Kuidas ühendada AirPodid või AirPods Pro Maciga

Kui olete oma AirPodid või AirPods Pro juba oma iPhone'i või iPadiga sidunud, siis need paaritakse automaatselt ka teie Maciga (seni, kuni kasutate oma iCloudi kontot kõigis seadmetes).

Juba paaristatud AirPodidega ühenduse loomiseks peate lihtsalt avama menüü Bluetooth, valima oma AirPodid ja klõpsama seejärel valikut „Ühenda”.

AirPod-sid saate siduda ka otse oma Maciga. Selleks minge jaotisse Süsteemieelistused> Bluetooth. Veenduge, et Bluetooth oleks lubatud, ja vajutage seejärel AirPodsi laadimiskohvri nuppu „Seadistamine“.

SEOTUD:Kuidas ühendada Apple AirPodid Maciga

Mõne sekundi pärast näete oma AirPode loendis Seadmed. Klõpsake siin lihtsalt nuppu „Ühenda”.

Nüüd saate oma AirPodid Bluetooth-menüü kaudu ühendada või lahti ühendada.

AirPodide või AirPods Pro kasutamine Apple Watchiga

Kui olete oma AirPodid oma iPhone'iga sidunud, on need ühendatud ka teie Apple Watchiga.

AirPodide või AirPods Pro otse Apple Watchiga kasutamiseks minge kantava juhtimiskeskusesse, puudutage nuppu „AirPlay” ja valige oma AirPodid.

Samuti saate rakendusest Seaded mööda minna oma iPhone'ist ja paaristada AirPodid otse Apple Watchiga.

SEOTUD:Kuidas AirPode Apple Watchiga siduda

Kuidas leida kadunud AirPode või AirPods Pro

Apple'i tööriist Find My AirPods on otse integreeritud iPhone'i uude rakendusse Find My. Niikaua kui kasutate funktsiooni Leia minu iPhone, saate seda kasutada ka kaotatud AirPodide jälgimiseks (rakendusest Leia minu või iCloudi veebisaidilt).

Kadunud AirPodide või AirPods Pro leidmiseks avage rakendus „Leia minu” ja valige oma AirPodid.

Siit näete viimast asukohta, kus nad olid ühendatud. Kui näete rohelist punkti, tähendab see, et teie AirPodid on võrgus. Hall punkt tähendab, et nad pole võrgus. Kas need on vahemikust väljas või on aku tühjenenud.

Kui näete rohelist punkti, saate heli esitada, et otsida läheduses olevaid AirPode. Kui näete viimast asukohta, puudutage sinna navigeerimiseks nuppu „Juhised”.

Kuidas käsitsi ühendada iPhone'is või iPadis AirPod-de või AirPods Pro-ga

AirPodid peaksid töötama maagiliselt. Panete need kõrva ja need seotakse automaatselt teie iPhone'i või iPadiga (olenevalt sellest, kumb on teie viimati kasutatud seade).

Kuid mõnikord see lihtsalt ei toimi. Sellistel aegadel, kui teie AirPodid või AirPodid Pro on juba kõrvus ja ümbris on jälle taskus, saate kasutada juhtimiskeskust.

Puudutage siin juhtnupu Praegu esitamisel otseteed „AirPlay”.

Siit valige neile üleminekuks AirPodid.

Seda saate teha menüüst AirPlay kõikjal opsüsteemis, näiteks lukustuskuva vidina või rakenduse Muusika kaudu.

Kuidas kontrollida AirPodsi või AirPods Pro aku kasutusaega

AirPodsi aku kestvust saate oma Apple'i seadmetest kontrollida mitmel viisil.

SEOTUD:Kuidas kontrollida AirPodsi akut iPhone'is, Apple Watchis ja Macis

Lihtsaim viis on tuua Siri üles ja küsida virtuaalselt assistendilt midagi sellist: “AirPodsi aku?” ja lasta see teile ette lugeda.

Vidina Patareid saate lisada ka iPhone'i või iPadi Today View'ile. Kerige täna vaates (pühkige kõige vasakpoolsemale avakuvale kleepimine) loendi lõppu ja puudutage seejärel nuppu „Muuda“.

Sealt puudutage vidina lubamiseks nuppu „+” valiku „Patareid” kõrval.

Soovi korral korraldage vidinad ümber ja puudutage seejärel nuppu „Valmis“.

Nüüd näete oma AirPodide aku kasutusaega, kui need on teie iPhone'i või iPadiga ühendatud.

Kuidas kasutada kahte AirPodit või AirPods Pro korraga

Kui kasutate operatsioonisüsteemi iOS 13 või iPadOS 13 ja uuemat versiooni, saate oma iPhone'i või iPadiga korraga kasutada kahte AirPod- või AirPods Pro-komplekti.

Selleks on kaks võimalust. Esimene meetod on üsna lihtne. Kõik, mida peate tegema, on teise AirPodide komplekti paaristamine iPhone'i või iPadiga, järgides sama protsessi, nagu eelnevalt selgitatud.

Sealt saate mõlema seadme taasesituse alustamiseks valida AirPlay-menüüst (leitud juhtimiskeskusest) teise AirPod-paari.

Teine võimalus ei nõua teist AirPodide komplekti sidumist. Kasutades iOS 13.1 ja iPadOS 13.1 uut heli jagamise funktsiooni, saate heli jagada oma sõbra AirPodidega nende iPhone'i või iPadi kaudu.

Selleks minge juhtimiskeskuse (või teie kasutatava meediumirakenduse) menüüsse AirPlay ja puudutage nuppu „Jaga heli”.

Nüüd viige teine ​​iPhone või iPad oma seadme lähedale (kui nendega on ühendatud AirPodid). Kui olete nende seadet näinud, puudutage nuppu „Jaga heli”.

Kui seade on ühendatud, puudutage mõlema seadme heli esitamiseks selle kõrval olevat märkeruutu.

SEOTUD:Kuidas jagada muusikat kellegi teisega AirPodidega

Kuidas värskendada AirPod-e või AirPods Pro püsivara

AirPodsi püsivara värskendamiseks ühendage kõigepealt AirPodid toiteallikaga ja seejärel siduge need oma iPhone'i või iPadiga. Niikaua kui teie seade on läheduses, laadib see taustal automaatselt alla ja installib kõik püsivara värskendused.

Kahjuks pole selle protsessi jaoks liidest ega kinnitust. Mida saate teha, on kontrollida, kas teie AirPodidel on uusim püsivara. Kuid selleks peate kõigepealt veebis kontrollima uusimat püsivara versiooni.

Järgmisena minge jaotisse Seaded> Üldine> Teave ja valige oma AirPodid. Siin võtke arvesse püsivara versiooni, et näha, kas teil on uusim versioon installitud.

Kui hakkate oma AirPode regulaarselt kasutama, märkate, et need kipuvad üsna kiiresti määrduma. Nõrkade AirPodide hõlpsaks puhastamiseks toimige järgmiselt.

SEOTUD:Ultimate juhend oma Icky AirPodide puhastamiseks