Kuidas muuta teksti suurust Windows 10-s

Mõnikord võib teie arvuti fondi suurus olla liiga väike või raskesti nähtav, kuna suurema eraldusvõimega ekraanidel kuvatakse skaleerimisprobleeme. Õnneks võimaldab Windows 10 teil teksti oma maitse järgi muuta. Nii toimige järgmiselt.

SEOTUD:Kuidas muuta Windowsi töötamine kõrg DPI-ekraanidega paremaks ja hägusate fontide parandamine

Kuidas teksti suurust muuta

Kui ainus asi, millega teil probleeme on, on Windowsi kaudu navigeerimisel teksti suurus, on vaja teha ainult teksti suuremaks või väiksemaks. See mõjutab tiitliribasid, menüüsid, ikooni teksti ja veel mõnda üksust.

Käivitage rakendus Seaded, vajutades Win + I ja seejärel klõpsake kategooriat „Lihtne juurdepääs”.

Vasakpoolne vahekaart “Kuva” on vaikimisi valitud. Parempoolses jaotises „Muuda teksti suuremaks” libistage riba, kuni näidisteksti on teil hõlpsasti lugeda, ja klõpsake siis nuppu „Rakenda”.

Windows suurendab kohe kogu teksti suurust.

Kuidas kõike suuremaks muuta

Kui olete teksti suuremaks teinud, kuid teil on endiselt probleeme ekraanil olevate asjade nägemisega, võite proovida kõik suuremaks muuta. See skaleerib kõike kasutajaliideses, sealhulgas teksti, fonte ja rakendusi. See hõlmab kõiki UWP (universaalne Windowsi platvorm) ja töölauarakendusi.

SEOTUD:Erinevate kuvarite skaala kohandamine Windows 10-s

Valige jaotises Seaded> Juurdepääsu lihtsus> Ekraan jaotises „Muuda kõik suuremaks“ rippmenüüst suuruse protsent.

Mõnede muudatuste jõustumiseks teatud rakendustes peate võib-olla välja logima ja uuesti sisse logima, kuid see peaks enamiku asjade puhul kohe kehtima.

Vaikimisi suuruse juurde naasmiseks minge tagasi jaotisse Seaded> Juurdepääsu lihtsus> Kuva ja valige rippmenüüst säte „Soovitatav”.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found